جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۰


ايران از اسد حمايت می كند اما نه به هر قيمتی


نویسنده :محمد عطاییادامهء مطلب

شنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۰


چرا و چگونه حسینی شدیم (بخش دوم)


نویسنده :دکتر ابراهیم یزدی


ما ایرانیان فاطمه، علی، حسن و حسین را انتخاب کرده‌ایم این انتخاب بر ما مبارک باد. تاسوعا و عاشورا تجلی تقابل میان عشق و خشونت است. در عاشورا یزیدیان با اعمال سیاست زورمداری با قتل و کشتار حسینیان و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم به پیروزی ظاهری رسیدند. سیاست زور مدار و ترس‌مدار یزیدیان همیشه یک قربانی بزرگ دارد و آن شهادت آموزگاران عشق، حق و عدالت است.


ادامهء مطلب

شنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۰


القاعده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ء شيعی


نویسنده :مهدی معتمدی مهر


در آستانه ی سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طرح این پرسش بنیادین، بی جا و بی مناسبت نمی نماید که چگونه ممکن است، قدرت های خارجی یعنی آمریکا، انگلستان و اسـراییل که لااقل، ۲۵ سال در ارکان حاکمیت ایران و در بالاترین سطوح نفوذ داشتند، به یکباره پس از پیروزی انقلاب، صحنه را خالی کرده و از موقعیتی به نام ایران چشم پوشیده باشند؟ به نظر می رسد که جریان های بیگانه که از ابتدای انقلاب در عرصه ی مدیریت حکومتی نفوذ کرده و موجبات طرد پله کانی مدیران انقلاب و نقض آرمان های اصیل انقلاب را فراهم آوردند و حاکمیت هرگز، به هشدارهای پیاپی دلسوزان واقعی این مرز و بوم در شناخت و برخورد با آن، توجهی نشان نداد، البته منحصر به کلاهی ها و کشمیری ها و سعید امامی ها نبودند و امروزه این جریان، دیگر نه به از میان بردن معدودی از شخصیت ها که تنها به سقوط جمهوری اسلامی، نابودی هویتی به نام ایران و باوری به نام اسلام مترقی می اندیشد.


ادامهء مطلب

جمعه، ۳۰ دی‌ ۱۳۹۰


خدا و آخرت حرف آخر


نویسنده :محمد رهبر


اما این را هم گفت که دعای باران کرده بود و سیل آمد. انقلاب خیلی زود بازرگان و حزبش را به گناه انقلابی نبودن و به تهمت آمریکایی بودن ،کنار گذاشت. بازرگان نام نهضت آزادی را در همان بهار آزادی هم عوض نکرد، معتقد بود که آزادی آموختنی است و در آخرین سخنرانی اش در مجلس شورای ملی گفت که به زودی جمهوری اسلامی به استبداد ختم می شود، یعنی درست به همان جا خواهد رسید که بازرگان را در تقاطع نظر و عمل و دین و دنیا، به سیاست کشاند.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۸ دی‌ ۱۳۹۰


چرا و چگونه حسینی شدیم (بخش اول)


نویسنده :دکتر ابراهیم یزدی


غنای فرهنگ ایرانی سبب شده که در طول تاریخ کشورمان اقوام مهاجم به ایران پس از استقرار و اسکان در ایران پس از مدت کوتاهی فرهنگ ایرانی را پذیرا شوند و به‌تدریج در درون جامعه و جمعیت ایران همگون و همانند (آسیمیله) و ایرانی شوند. اعرابی که به ایران حمله کردند نیز به‌تدریج هویت عربی خود را از دست دادند و ایرانی شدند. افزون بر این، بسیاری از خلفای عرب برای اداره قلمرو حکومت خود از ایرانیان استفاده کردند.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۸ دی‌ ۱۳۹۰


انقراضِ سلسله جمهوری اسلامی


نویسنده :محمد رهبر


می توان اختلاس کرد، فساد کرد و حتی احمدی نژاد و صادق و علی لاریجانی را به صلابه ناسزا کشید، تنها به این شرط که حق رهبری به جا آورد و این همه فریضه به نیت رضایت و قُربِ بیت انجام داد. این شیوه همیشگی آیت الله خامنه ای در تمامی این سالها بوده تا همه نظام را فاسد جلوه دهد و خود را عصاره پاکی.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۶ دی‌ ۱۳۹۰


ما بی مرام نبودیم: برای مهراوه ،کیانا، نیما، علی ، و...


نویسنده :م.شجاعی/مدرسهء فمینیستیادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۶ دی‌ ۱۳۹۰


نگاهی به قانون مجازات خرید سکس در سوئد، واقعیت‌ها و افسانه‌ها


نویسنده :مهشید راستی/رادیو زمانه


وضعیت قاچاق برده‌های جنسی، زنانی که از کشورهای دیگر برای تن‌فروشی به سوئد آورده می‌شوند نیز نامعلوم است. خانه‌هایی که این زنان در آنها نگهداری می‌شوند، در هیچ کجا ثبت نمی‌شوند. این واقعیت تلخ و وحشتناک وجود دارد ولی از دید پلیس نامرئی است. مافیای روسی و مافیای بلوک شرق در سوئد این بخش از تن‌فروشی را بر عهده دارد. این نوع از خدمات جنسی نیز برای مشتریان قابل دسترسی هستند بدون اینکه آماری از آنها وجود داشته باشد. هر از چندگاه، در روزنامه‌های سوئد خبری درباره خودکشی یک دختر جوان یا نوجوان می‌خوانیم که به گفته پلیس، قربانی خانه‌های مخفی برده‌های جنسی بوده است. یعنی زنی که با قول و قرار کار به سوئد آورده شده و در خانه‌های مخفی پاسپورت و تمام آزادی‌اش گرفته شده و تحت بردگی جنسی قرار گرفته است.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۶ دی‌ ۱۳۹۰


نامه فرزند یک شهید و بسیجی سابق به رهبر جمهوری اسلامی - بچرخ تا بچرخیم


نویسنده :علیرضا پورپیرعلی


آقای سید علی خامنه ای! برای صاحب دستگاهی که در آن بهزاد نبوی و تاج زاده و امین زاده و قدیانی و زیدآبادی و ابراهیم یزدی و... حبس می کشند و رحیمی و کردان و علا بروجردی و اردشیر لاریجانی و... بر صدرند و قدر می بینند چه باید نوشت؟ دستگاهی که محمد مختاری و محسن روح الامینی و کامرانی فرد و سهراب اعرابی و... را در خون خود می غلتاند و آقازادگان بی سواد و بی فرهنگی چون حداد عادل و صفار و احمدی نژاد و بذرپاش بالاتر از قد و قواره شان بر سمتهای اقتصادی و فرهگی تکیه می کنند... دستگاهی که متولیان فرهنگی اش بی ادبانی چون سلحشور و ده نمکی و شمقدری اند و بزرگانی چون بیضایی و قبادی و مهرجویی و سید مهدی شجاعی گوشه گیر و خانه نشین...


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۳ دی‌ ۱۳۹۰


انتقاد سردار علایی از موضع ایران در برابر رخداد های سوریه


نویسنده :حسین علایی


تصور من این است که احتمال ماندگاری بشار اسد رو به افول است. بر اساس این مسئله ایران به عنوان یکی از کشورهایی که از ابتدا تمام ظرفیت و توانمندنی خود را برای بقای دیکتاتوری به نام بشار اسد گذاشته است و آبروی خود را در جهان اسلام برای حکومت سوریه و خاندان اسد به خطر انداخته است چه می تواند بکند؟


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله