جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیچهارشنبه، ۷ دی‌ ۱۳۹۰


تنگه هرمز؛ بستن یا نبستن مساله این است


نویسنده :بهار یکتا


حال مشخص می شود که چرا محمدرضا رحیمی از یک کشور کوچک که به اندازه یکی از شهرهای ایران هم وسعت و جمعیت ندارد، این چنین آشفته است. کشوری که می تواند قیمت دلار در این کشور را بالا و پایین کند و اقتصادش را دستخوش تغییر. و اینک با راه اندازه خط فجیره تهدیدهای جمهوری اسلامی را نیز را بی اثر کند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۶ دی‌ ۱۳۹۰


همه پسران دیکتاتورها؛ از پیونگ یانگ تا تهران


نویسنده :بهار یکتا


جمهوری دمکراتیکی که در جدول دمکراسی جهان دیکتاتورترین کشور دنیاست و بر اساس آخرین آمار یکی از بدترین شرایط حقوق بشر در این کشور حاکم است. کشوری که می تواند برای یک تماس ساده تلفنی با خارج از کشور و یک اظهار نظر بی مورد شهروندانش را در انظار عمومی اعدام کند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۵ دی‌ ۱۳۹۰


نظام قادر است !


نویسنده :بهار یکتا


نظامی که قادر است روسای سه قوه را از پاستور انتخاب کند، خواهد توانست شعبه ای از دفتر رهبری را نیز در بهارستان دایر کند و بی شک چنین نظامی نیازی نه به اصلاح طلبان و نه رای مردم دارد. این همان نظامی است که به تعبیر مرحوم زنده یاد آیت الله منتظری نه جمهوری است و نه اسلامی.


ادامهء مطلب

شنبه، ۳ دی‌ ۱۳۹۰


مقاومت آفرینش است!


نویسنده :شهروز م.


در نظام جمهوری اسلامی چند موج دستگیری زندانیان سیاسی و عقیدتی داشته‌ایم. یکی از مهم‌ترین این دوره‌ها دوره‌ی اصلاحات بود که اغلب چهره‌های فعال اصلاح‌طلب و دانشجویان از این موج در امان نبوده‌اند. اما سمت‌ و سوی این نوشتار بیشتر به دستگیری‌های بعد از خرداد هشتاد و هشت است. فعالین سیاسی و اجتماعی و مردم عادی که هر یک به دلیلی در زندان‌های حاکمیت فعلی اسیرند و یا منتظر محاکمه‌اند. و البته نام‌هایی که گمنام‌اند و کسی هنوز آن‌ها را به‌ درستی نمی‌شناسد و چه‌ بسا از این گمنام‌ها که در این راه جان خویش را گذاشته‌اند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۳ دی‌ ۱۳۹۰


جاسوسی و جاسوس نمایی رژیم ولایت فقیه


نویسنده :مهدی رود


دستگاه جاسوس یابی حکومت اسلامی روزهای پرکاری را پشت سر می گذراند. کشف و صدور جاسوس به خارج، در دستگاه عریض و طویل حکومت ولایت فقیه چیز تازه ای نیست.


ادامهء مطلب

پنجشنبه، ۱ دی‌ ۱۳۹۰


ارتداد و آزادی اندیشه


نویسنده :عبدالعلی بازرگان


جای شگفتی است کسانی که مردم آنها را عالم دینی می پندارند، با ندیده گرفتن تصریحات قرآن که اساس اسلام است، به روایات و احادیثی استناد می کنند که قرنها بعد از پیامبر(ص) با جمع آوری اقوال سینه به سینه از حافظه های خطاپذیر بشری (نه پیاده شده از ضبط صوت)در طی تاریخ تدوین شده است!


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۰


شهادت هاله سحابی و هدی صابر قتل عمد بود


نویسنده :دکتر حسن وفایی


افرادی که ورزش های رزمی همچون کاراته را فرا میگیرند، به آنها نقاط خطرناک (حساس) بدن را که نباید به آن نواحی ضربه وارد شود را آموزش میدهند.مگر در مواردی که واقعاً منظور کشتن طرف مقابل باشد.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۸ آذر ۱۳۹۰


باز نشر/ همه‌پرسی به جای دخالت نظامی


نویسنده :ابراهیم یزدیادامهء مطلب

شنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۰


نامه بهمن احمدی امویی به نمایندگان مجلس در شرح مقالات افشاگرانه اش درباره فساد اقتصادی دولت احمدی نژاد


نویسنده :بهمن احمدی امویی


بهمن احمدی امویی ضمن ارائه خلاصه ای از مقالات انتقادی خود در این نامه، نوشته است: «آنچه که خلاصه اش را برایتان ردیف کردم، تنها چکیده ای از برخی از مقالات انتقادی من در روزنامه سرمایه، وب سایت شخصی ام و همین طور سایت خرداد نو است، مقالاتی که بازجوها با در دست داشتن پرینت شان روزهای طولانی مرا بازجویی کردند، به انفرادی انداختند و در آخر همان پرینت ها را به عنوان مصادیق اتهامی من به دادگاه فرستادند و بر اساس همان مقالات به پنج سال زندان محکوم شدم. حالا این روزها می خوانم و می شنوم که شما و بسیاری از مقامات کشور همان نکات را که من به خاطرش در زندان به سر می برم، بازگو می کنید. عجیب نیست آقایان نماینده؟»


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۰


حصر خانگی رهبران جنبش سبز؛ مشکل حل نشد


نویسنده :هدی یگانه


آن زمان گالیله را به جرم حق گویی حبس خانگی کردند، دیکتاتور زمان توانست حکمی از کلیسای کاتولیک برای این اقدام غیر انسانی داشته باشد اما امروز مستبدان دینی در حکومت اسلامی حتی شهامت برپایی یک دادگاه فرمایشی را برای صدور حکم تشریفاتی "حصر خانگی رهبران جنبش سبز" ندارند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله