جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیدوشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۰


به من لقب حزب‌اللهی لیبرال‌ها را دادند


نویسنده :زنده یاد عزت‌الله سحابی


اواخر شهریور سال ۵۸ در دولت موقت بحث‌هایی پیرامون ترمیم کابینه انجام شد. از آن جمله ضرورت ایجاد وزارت نفت مطرح شد. نامزد تصدی پست وزارت نفت هم آقای مهندس معین‌فر، رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه بود. با توجه به این مساله مرحوم بازرگان به من پیشنهاد کرد تا ریاست سازمان برنامه و بودجه را عهده‌دار شوم. من با توجه به مسائلی که در مجلس خبرگان در رابطه با تکالیف و وظایف دولت پیش‌بینی شده بود همچون تأمین تحصیل رایگان، در تمام سطوح تحصیلی و مسکن و بهداشت رایگان و... برای همه آحاد جامعه، احساس کردم که با قبول ریاست سازمان برنامه و بودجه می‌توانم برای کشور مفید فایده‌تر واقع شوم.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۰


مخاطبان خاتمی - بحثی در ضرورت دفاع از مواضع اخیر سید محمد خاتمی


نویسنده :امیر خرم


کافی است چشم خود را بر واقعیات اجتماعی بگشاییم و از راه‌های ممکن و موثر در خروج از وضعیت نامطلوب فعلی سخن بگوییم، آنگاه قطعاً با خاتمی و پیش‌شرط‌های او همدل خواهیم شد.


ادامهء مطلب

شنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۰


نامهء فرزند شهید حجت نظری به رئیس قوهء قضائیه


نویسنده :حجت(بشیر) نظری


اتفاقاتی در این ملک اسلامی رخ داده و می‌دهد که گاهی تن مرده‌گان را در گور و تن زنده‌گان را حتا در پیله معذوریت‌ها می‌لرزاند. فجایعی که برخی مستقیم و برخی غیر مستقیم به دستگاه قضایی کشور مرتبط است. از جمله در هفته‌های گذشته، جنایت‌هایی از برخی ماموران دولتی شاهد بوده‌ایم که در هیچ جای دنیا نظیر آن یافت نمی‌شود! کشته شدن یک دختر در مراسم تشییع جنازه پدر، از جمله عجایبی‌ست که گویا تنها دولت مردان ما افتخار به وجود آوردنش را یدک می‌کشند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۰


نامه هیلا صدیقی به میرحسین: باید این روزها را تجربه می کردی


نویسنده :هیلا صدیقی


این روزها بازار وطن پرستی داغ است … اگرچه برای برخی زندان و شکنجه و تهدید و غیره به همراه دارد اما برای گروهی هم شهرت، پول و ثروت به ارمغان می آورد. این روزها که برخی دم از عشق به وطن می زنند و بعد از کشور خارج می شوند تا مردم به پا خیزند و آزادی به دست آید، این روزها که برخی یک عشوه سیاسی می آیند تا جواز رفتن بگیرند و دور از مرزها شهرت و مخاطب به دست بیاورند… تو اینجایی و با ما و با یک دنیا تهدید و خطر… و این یک دنیا ارزش دارد…


ادامهء مطلب

شنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۰


آنچه از سحابی آموختیم


نویسنده :امیرخسرو دلیرثانی


درسی که ما از بزرگانی چون سحابی آموخته ایم و امروز نیز می تواند به عنوان آموزه ای ارزشمند، سرلوحه مبارزات رهایی بخش مردم ایران قرار گیرد، توجه به ارزشهای انسانی، عدالت و آزادی، همراه با تاکید بر استقلال فکری و سیاسی مبارزان و عدم وابستگی حتی ذهنی و یا چشمداشت به دخالت قدرتهای جهانی و بیگانگان است .


ادامهء مطلب

شنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۰


سخنان خاتمی را جدی بگیریم


نویسنده :سعید رضوی فقیه


احتیاط همیشه از سر ترس نیست بویژه وقتی با مسئولیت پذیری حقوقی و اخلاقی نسبت به آنچه می گوییم و انجام می دهیم همراه باشد.


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۷ تیر ۱۳۹۰


آن بیست و سه سال و این بیست و سه سال


نویسنده :احمد آرین خو


پس از مشاهده ی این عبارات ناگهان به یاد جمله ای افتادم که در ایام اخیر در محافل مختلف نقل شد و از تریبون های رسمی نظام از نماز جمعه گرفته تا سایت اینترنتی مقام رهبری بارها تکرار شد مبنی بر اینکه ولایت فقیه شعبه ای از ولایت پیامبر است. یادآوری این جمله مرا بر آن داشت که قدری با خود بیاندیشم که چه تفاوت هایی میان بیست و سه سال پیامبری پیغمبر اسلام و بیست و سه سال زمامداری مقام رهبری وجود دارد.


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۷ تیر ۱۳۹۰


اعمال نفوذ سیاسی بر دویچه وله


نویسنده :بفارسی از حمید بهشتی


فرستنده دویچه وله در حال تحول به سوی نزدیکی بیشتر به سیاست خارجی این کشور است. دولت آلمان خواهان این است که فرستنده مزبور که برای خارج از کشور در نظر گرفته شده است، بیش از پیش نظریات و برداشت آلمانی را نسبت به وقایعی که در مناطق پخش برنامه ها اتفاق می افتند، منعکس نماید.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۰


روزنامه سلام،سلام!


نویسنده :محمد شوری*ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۰


"حق دفاع از خود و دیگران"


نویسنده :ن. نوری زاده


ضرورت بیان شیوه مبارزاتی "حق دفاع از خود و دیگران" در برابر یورش نیروهای سرکوب رسمی و غیر رسمی رژیم صرف نظر از اینکه دارای بار مثبت مبارزاتی است در واقع اتمام حجت درصد دیگری از همراهان و هم پیمانان جنبش سبز به رژیم میباشد.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله