جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادییکشنبه، ۲۱ ,فروردین ۱۳۹۰


آغازگر انقلاب لیبی


نویسنده :توماس شمید/حمید بشهتی


به راه انداختن انقلاب را مردی که آنرا بوجود آورد، خودش کمتر از هر کس انتظارش را داشت: فتحی تاربل. روز هفدهم فوریه را بلاگ نویس ها و مهاجران لیبیائی به عنوان روز خشم اعلان کرده بودند تا خاطره کشته شدگانی را به یاد آورند که 5 سال پیش قربانی تیرباران پلیس گشته بودند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۱ ,فروردین ۱۳۹۰


راه طی‌شده جواب نداد،‌ طرحی نو درافکنیم


نویسنده :احسان هوشمند


نوشتار زیر به تغییر سبک زندگی مناطق کردنشین پرداخته است، به‌گونه‌ای‌که این تغییر سبک زندگی، خود را در مشارکت‌طلبی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نمایان می‌کند. سپس این پرسش را مطرح می‌کند که آیا در جامعه امروز ایران زیرساخت‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی لازم برای استقبال از این مشارکت‌طلبی مهیاست؟ و با توجه به ندانم‌کاری‌ها و بی‌مبالاتی‌ها پیشنهاد می‌کند که برای جلب مشارکت مردم کرد، باید رویکردهای جدیدی را با تمرکز بر مشارکت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مردم، آزمود و طرحی نو در انداخت.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۱ ,فروردین ۱۳۹۰


هژمونی طلبی بخشی از اپوزیسیون و تلاش برای مصادره جنبش سبز


نویسنده :عبدالستار دوشوکی


بعد از ۲۲ ماه ایستادگی و مقاومت شجاعانه، موسوی و کروبی و همسران آنها سزاوار انتقادات مثبت و پیشنهادات سازنده بهمراه حمایت و تحسین هستند. این زیبنده انسان های فرهیخته نیست که در چنین شرایط حساسی همایش و کنگره و گردهمایی های "خودی" را از یک سو تبدیل به مجلس "ختم سیاسی" برای موسوی و کروبی، و از سوی دیگر به مراسم تفویض رهبری جنبش سبز به "خودگمارده" های منصوب گروه خودی بکنند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۰ ,فروردین ۱۳۹۰


آن كسی كه قرار است برود، شماييد


نویسنده :دكتر كاوه احمدی علی آبادی


محض اطلاعاتان هم بگويم، كسی كه قرار است، با شرمساری و خفت بروند، شما هستيد. چاپلوسان، رياكاران و دين به دنيا فروشانی كه وقت شان به سر آمده است و اگر می دانستيد كه چگونه قرار است برويد...


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۰ ,فروردین ۱۳۹۰


ناکامی های مرارت بار حاکمان اصول گرا در عرصه بین المللی


نویسنده :فیض الله عرب سرخی


سیاست های راهبردی جمهوری اسلامی ایران هم زمان با روی کار آمدن جریان حاکم کنونی دستخوش دگرگرگونی و یا بهتر بگوییم دگردیسی کاملی شده است. اصول گرایان حاکم سیاست خارجی دوره پیش از خود را به شدت مورد انتقاد قرار داده و آن را انحلال طلبانه، سازش کارانه و از موضع ضعف تحلیل می کردند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۰ ,فروردین ۱۳۹۰


پیام‌های مصاحبه دبیر کل نهضت آزادی برای معترضان


نویسنده :مهدی قلی زاده اقدم


خبرگزاری ایرنا با خط مشی گرفتن از وزارت اطلاعات سعی در ایجاد تفرقه بین نیروهای ملی-مذهبی واندیشه‌های‌ چپ پیرو خط امام در زمان ۸ سال دفاع مقدس داشته است. کسانی‌ که اصولا در جبهه مشرکت ایران اسلامی، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و طیفهای مستقلی که در دایره نزدیک به آقای موسوی به عنوان معترض اصلی‌ کودتأی ۲۲ خرداد ۱۳۸۹ بوده اند . متأسفانه این اقدام راه به جایی نبرده است چون ماهیت کلی‌ این مصاحبه، نشان دهنده همان آرمانهای نهضت آزادی ایران است که تا به امروز از آن قدمی‌ عقب نشینی نکرده است .آقای ابراهیم یزدی در مصاحبه خود، به جوانان اعلام کردند که می‌بایست در عرصه‌های‌ مختلف اداره جامعه وارد شوند . در واقع انتظار خود را از جوانان برای حضور در عرصه سیاست و مدیریت حرکت با توجه به نتایج خوب و بد آن که ناشی‌ از بستر اعتراضات مدنی است اعلام داشته است.


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۹ ,فروردین ۱۳۹۰


دو طاغوت در ترازوی تاريخ


نویسنده :عبدالعلی بازرگانادامهء مطلب

جمعه، ۱۹ ,فروردین ۱۳۹۰


در جامعه ای که فقط یک نفر حق حرف زدن دارد


نویسنده :حسن یوسفی اشکوری


روزگاری شریعتی بزرگ و هوشمند و آزادی خواه و استبدادستیز گفته بود: در جامعه ای که فقط یک نفر حق حرف زدن دارد، هیچ حرفی را باور نکنید.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۷ ,فروردین ۱۳۹۰


به بهانه نقل از دکتر یزدی


نویسنده :مسعود بهنود


اعتراف یا مصاحبه ای همزمان با بیرون آمدن دکتر ابراهیم یزدی از زندان، در خبرگزاری ها و روزنامه های نزدیک به دولت و اطلاعات پخش و منتشر شد ... یکبار دیگر یادآور این نکته گشت که لیبرال دموکرات های ایرانی، همان ها که در کوره انقلاب هم آزادی طلبی شان آب نشد، نحله سربلند تاریخ معاصر ایران اند. چه وقتی ابراهیم یزدی نام دارند چه عباس امیرانتظام و چه عزت الله سحابی.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۷ ,فروردین ۱۳۹۰


رفتار غيراخلاقی ايرنا در انتشار مصاحبه ابراهيم يزدی


نویسنده :محمدرضا نسب عبداللهی


خبرگزاری ايرنا از اقدام خود در انتشار مصاحبه با ابراهيم يزدی دفاع کرده و نوشته است: «گلايه يزدی درحالی صورت گرفته است که رسانه ها برای انتشار مطالب خود ملزم به هماهنگی قبل از انتشار با منابع خبری نيستند.» خبرگزاری ايرنا با اين که از انتشار متن مصاحبه ابراهيم يزدی بدون تأييد وی دفاع کرده اما در جايی ديگر، «عدم رضايت يزدی» را دليل منتشر نشدن فيلم مصاحبه با وی اعلام کرده است.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله