جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیجمعه، ۲۰ اسفند ۱۳۸۹


در عصر توحش اسلامی به سر می بريم؛ آيا اميدی هست؟


نویسنده :دكتر كاوه احمدی علی آبادی


زشت تر و وقحيانه تر از اسلام طالبانی و تروريستی، اسلام شيادانه است كه حرف های زيبا می زند، ولي زشت ترين اعمال را مرتكب می شود. كارهای پليد خود را به گردن ديگران می اندازند و آنچه به دشمنان اش نسيه نسبت می دهد، نقد و پيش از آن، بدترين اش را انجام می دهد، آن هم در حق مردم خود و به قول خودش مسلمانان. وقتی در نقطه ضعف است، مظلومانه گل در لوله های تفنگ می گذارد، و وقتی به قدرت رسيد، مخالف كه سهل است، به دوستان سابق خود كمترين ترحمی نمی كند. مكر و دروغ را رنگ تقيه و شريعت می زند و رياكاری و ظلم را به نام مصلحت توجيه می كند و خشنوت و جنايت را عزت برچسب می زند. اسلام شيادانه و استالينی كه برگزيده ای از زشت ترين تجارب ظالمان و مستبدان را به نام اسلام در خود جمع زده است؛ تجاوز، سنگسار(چون در اسلام منع شده)، سر به نيست كردن، قاچاق حكومتی، خريد و فروش مواد مخدر توسط دستگاههای حكومتی، ربودن، به زندان اندختن آزادگان و انسان های باوجدان و قائل نشدن كمترين حقوق برای متهمان كه جای خود، حتی وكلای شان و آزار و اذيت فرزندان، مادران و خانواده های شان!! وضوء می گيرند تا شكنجه كنند، آزار و شكنجه می دهند تا اعتراف دروغين بگيرند، بهتان می بندند تا فرصت دفاع از خود نداشته باشيد، به خود اجازه می دهند تا از رازهای قلبی ديگران خبر دهند و برحسب آن ديگران را محاكمه كنند، و می كشند و وقيحانه پول تيرشان را از خانواده های قربانيان می گيرند و به نام دين و برای حفظ قدرت، به زن و مرد تجاوز می كنند؛ كاری كه حتی يزيديان تاريخ نيز نكردند!؟!


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۰ اسفند ۱۳۸۹


خطای رهبران متفرعن در فهم طریقت «موسوی»: از امام موسی صدر تا میرحسین موسوی


نویسنده :بهروز مشکور


آنچه در این شرایط بر دوش ما سنگینی می‌کند صرفاً وظیفه‌ی ما برای رهایی این رهبران سبز و دیگر بندیانِ فرعون‌صفتان حاکم نیست. آنچه افزون بر این و مهم‌تر از این بر دوش ما ست استقامت بر مشی سیاست «موسوی» است. مشی‌ای که در آن شجاعت با تدبیر، مبارزه با شفقت‌ورزیدن بر مخالفان، اصلاح خطای نهادینه‌ی نظام سیاسی با آینده‌نگری، اعتماد و شفافیت با زیرکی، تلاش برای تغییر سیاسی با پرهیز از آغاز خشونت‌ورزی، و سیاست‌ورزی با اخلاق، ملازم و هم‌پیوند اند.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۰ اسفند ۱۳۸۹


دلنوشته مادر کارآفرینی ایران خطاب به فخرالسادات محتشمی پور


نویسنده :فیروزه صابر


اینک نوبت اسارت تو در تقارن با سالروز آزادی زن فرا رسید. هر چند که در بندی اما به گمانم جسارت و شجاعت تو رخصتی برای قد علم کردن دیوار اسارت در برابر روح بلند پروازت ندهد. ایمانت در سیاهی حبس فرصتی برای خلوت با خدا خواهد ساخت. آن چنان آغوش پر مهرش را برایت می گشاید و تو را از گرمی وجودش با طراوت می سازد که حسرت تنهایی لحظه های تو را بر دل بی قرار ما آزادگان به ظاهر در این سوی دیوار ها به جای می گذارد.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۹


کاری که « صدام » نتوانست و « نقدی » ها کردند


نویسنده :مجتبی واحدی


گویی برخی افراد که دوران جوانی خودرا در عراق ودر دامان صدام تربیت شده اند خود را موظف می دانند کار نیمه تمام صدام را به پایان برسانند . محمد رضا نقدی که خونخواری و ضدیت با ایران در چهره او موج می زند یکی از این افراد است . او که سالهای نوجوانی خود را در عراقِ تحت حاکمیت صدام طی کرده وقاعدتاً خود را مدیون سردار قادسیه می داند از اولین سالهای ریاست جمهوری سید محمد خاتمی ،دشمنی خود با خواسته های اصلاحی مردم ایران که بهترین راه پیشرفت ایران بود رابه نمایش گذاشت .


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۹


نامه ی مسعود باستانی به جعفری دولت آبادی


نویسنده :مسعود باستانی


به راستی گناه همسر من چیست؟ در خرداد ماه ۸۸ ماموران وزارت اطلاعات پس از ورود به منزل مسکونی ما و در طی مشاهده عدم حضور اینجانب در منزل؛ او و دو تن از میهمانان ما را بازداشت کردند و در طول مدت ۸۰ روز بازداشت همسرم در بند ۲۰۹ زندان اوین، بازجویان تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا با روش های مختلف از جمله توهین و تهمت گناه فاحشه بتراشند و جرم تعریف کنند حال آنکه دلیل بازداشت و تنها گناه او زندگی مشترک با من است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۹


امام موسی صدر به ایران می رود


نویسنده :ابراهيم نبوی


سرانجام معمر القذافی رفت. امام موسی صدر بعد از سی و چند سال که از همه چیز بی خبر بوده، به ایران برگشت...


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۹


کمک به مظلوم، واجب است


نویسنده :محمد سروش محلاتی


از نظر عقل که زشتی و زیبائی رفتارها را درک می کند، تردیدی وجود ندارد که «یاری رساندن به مظلوم برای جلوگیری کردن از ظلم به وی» اقدامی پسندیده و تحسین برانگیز است، چه اینکه عقل بشر، بی تفاوتی در برابر صحنه های ظلم را تقبیح می کند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۹


حذف آخرین ناهماهنگ


نویسنده :محسن کدیور


سید علی خامنه ای رهبر خودکامه جمهوری اسلامی طی دو سال گذشته مکررا نقشه راه مورد نظر خود را با صراحت مطرح کرده و با همگان اتمام حجت کرده است. خامنه ای اطاعت مطلقه و تبعیت محض می خواهد. او هیچ مخالفی را ولو مسالمت آمیز و قانونی برنمی تابد. انتقاد یعنی آب به آسیاب دشمن ریختن و مخالفت مسالمت آمیز یعنی مزدوری سازمانهای اطلاعاتی بیگانه بودن! دیکتاتور خود را حق مطلق و مخالفانش را باطل محض معرفی می کند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۹


مطالبات مردم منطقه، فراتر از مسائل اقتصادی است


نویسنده :محمد فرازمند


اگرچه تحولات شمال افریقا بخصوص لیبی سرخط خبرها را به خود اختصاص داده اما شواهد حاکی از آن است که اوضاع عربستان بزرگترین تولید کننده نفت جهان نیز از چند جهت به لزره درآمده است. در شرق این کشور شیعیان اعتراض‌های عربی و مطالبات انباشته شده چندین ساله خودرا مطرح می‌سازند، لیبرال‌ها و روشنفکران نیز از طریق رسانه‌ها، صفحات اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مطالباتی را در جهت اصلاح ساختار سیاسی کشور مطرح می‌کنند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۹


کتاب به جای خشونت، و یادی از شهید همت


نویسنده :آمنه کشاورز/کلمه


این روزها ، خاطره هایم جان گرفته اند و من دیگر آن دختر کوچک دبستانی نیستم و ترسی از خشونت برادر بزرگ هم ندارم . آرزو می کنم هم رزم های باکری کمی همت کنند و آن ها هم شهید « همت » را به یاد بیاورند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله