جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادییکشنبه، ۸ اسفند ۱۳۸۹


حصر میرحسین و کروبی باید شکسته شود


آیت الله خامنه ای پس از 25 بهمن تاکنون ساکت بوده است و دیگر فتنه 88 و نقش دشمن، ترجیع بند صحبت های تکراری ایشان نیست اما گویا مشاوران تندروی گروه های فشار، ایشان را بالاخره قانع کرده اند که تنها راه پیش روی، حصر سران سبز البته بدون اعلام رسمی آن است. امری که باعث شده است به تمام خواسته های قبلی سبزها از قبیل پس گرفتن رای و انتقاد مستقیم از نهادهای عالی نظام همانند رهبری، یک خواسته مشخص دیگر هم به خواسته سبزها اضافه شود و آن هم اینست که: "حصر میرحسین و کروبی باید شکسته شود"


ادامهء مطلب

شنبه، ۷ اسفند ۱۳۸۹


چگونه اجرای بدون تنازل قانون اساسی موجب رفع استبداد می شود؟


نویسنده :حامید مفیدی/کلمه


متاسفانه فصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی که مربوط به حقوق ملت است در شرایط کنونی کاملا به کناری نهاده شده، ولی همین فصل سوم است که اجرای آن به معنی رفع فوری استبداد و نظامی گری در کشور خواهد بود.


ادامهء مطلب

شنبه، ۷ اسفند ۱۳۸۹


ویژگی‌های مشابه‌ لیبی و ایران


نویسنده :مرتضی کاظمیان


اگر معمر قذافی، رهبر خودکامه‌ی لیبی معترضان و مخالفان خود را «حشرات مزاحم و موش» می‌خواند و از طرفدارانش می‌خواهد به خيابان‌ها بريزند و «تکليف مزاحمان را روشن کنند»، خودکامگان ایران نیز مخالفان و معترضان را «میکروب» و «خس و خاشاک» توصیف می‌کنند و مزدوران خویش را برای قلع‌وقمع شهروندان خویش به خیابان‌ها فرامی‌خوانند.


ادامهء مطلب

جمعه، ۶ اسفند ۱۳۸۹


مردم بخوابند، شهر در امن و امان است


مصلحی درباره شرايط كشور گفت:" شرايط كشور حالت عادی دارد و البته اتفاقاتی می افتد ممكن است كسی تصادفی كند يا معتادی در جايی جان دهد اين اتفاقات عادی است، اما با توجه به حساسيتی كه در كشور وجود دارد اين اتفاقات بيشتر مورد توجه قرار گيرد."


ادامهء مطلب

جمعه، ۶ اسفند ۱۳۸۹


این خود ما هستیم...


نویسنده :شهروز م


بیست و پنجم بهمن به کابوسی برای حاکمیت تبدیل شده است.باورش سخت است ، بعد از این همه مدت قتل و بگیر و ببند و تهدید و ارعاب و تبلیغات مسموم علیه جنبش سبز در پی یک فراخوان ساده دوباره مردم به خیابان ها بریزند و حضور خود را به رخ کشند.در تمام این ماه ها جنبش سبز را یک جنبش مرده تلقی کردند و کار آن و رهبرانش را تمام شده دانستند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۵ اسفند ۱۳۸۹


سردار! بازگرد به وجدانت


نویسنده :همرزم


به یاد آور که چگونه برای آنها تأسف میخوردی و آنها را در ضلالت و مگمراهی شان مسخ شده میپنداشتی... به یاد آور که در برآورد خطرات ناشی از انجام تظاهرات ـ یا به اصطلاح امروزی <<اقدام علیه امنیت ملی>> حتی شهادت را هم قیمت ناچیزی میدانستی ـ چرا که برای بیدار کردن یک سرباز یا گروهبان... تا یک تیمسار زمان شاه ـ‌در کنار فریاد بیداری و آگاهی مردم مظلوم و حق خواه ـ به هزینه های بسیار بالا تری می اندیشیدی سردار ـ به یاد آور که با چه انگیزه و کدام تحلیل به سازماندهی دیگر جوانان و تشکیل <<گروه مبارزاتی>> می پرداختی.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۵ اسفند ۱۳۸۹


“ژاپن اسلامی” یا “کره شمالی اسلامی” ؟


نویسنده :مصطفی تاج زاده


به باور من هنگامی که با انگیزه های سیاسی و هواداری از نامزدی خاص، اکثریت مردم و بویژه قشرهای تحصیلکرده و نسل جوان در موضوع “تهدید نرم” یا “براندازی نرم” کدبندی شوند و حزب پادگانی به خود ببالد که از طریق دخالت در انتخابات، کشور را از براندازی نرم”توسط “دشمن” (منظور نامزدهای رقیب آقای احمدی نژاد به ویژه نخست وزیر امام) نجات داده است، ما از مدل “جمهوری اسلامی” دور و به مدل “کره شمالی کنونی” و “ترکیه عصر نظامیان” نزدیک می شویم.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۴ اسفند ۱۳۸۹


فرهاد جعفری: حضرت آیت‌اله! اگر «ولی‌فقیه» بتواند «توحید» را تعطیل کند؛ چرا نتواند «ولایت‌فقیه» را تعطیل کند


نویسنده :فرهاد جعفری


با استفاده از اختیارات خود؛ ولایت فقیه را تعطیل کنید. چراکه اسلام سیاسی تجربه‌ی «حاکمیتِ اسلام سیاسی بر مناسبات اجتماعی» در سه‌دهه‌ی گذشته؛ اکنون اثبات کرده است که: نمی‌تواند پیش‌برنده‌ی جامعه‌ی ایرانی، به‌سوی «آزادی و عدالت» و «توسعه و رفاه» برای همگان و به‌ویژه برای جمهور مردمان باشد.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۳ اسفند ۱۳۸۹


مخاطبان همیشگی نمایش دروغ پردازی رژیم ولایت فقیه


نویسنده :مهدی رود


آنچه از شواهد و قرائن پیداست ،این است که رژیم و گردانندگان اصلی حکومت هنوز از شوک وارد شده در ۲۵ بهمن با حضور سبز مردم ،خارج نشده اند .گرچه آنها در اجرای سناریو دروغ شهید شدن محمد و صانع (دو شهید سبز ۲۵ بهمن ) توسط منافقین دچار گاف بزرگی شدند ،ولی این مساله که چرا رژیم کودتا در این برهه از زمان دست به چنین دروغ پردازی زد و اینکه در این میان کدام قشر از مردم را مخاطب سیاه نمایی خود قرار داده است خود سوال دیگری است که شاید با کمی دقت در حواشی کنونی و تجارب گذشته بتوان پاسخ درخوری برای آن پیدا کرد .


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۳ اسفند ۱۳۸۹


رژیمی در پشت دیوار زور و تزویر


نویسنده :مهدی نوربخش


شباهت در بکارگیری ابزارهای زور ارعاب در ایران، مصر، بحرین و نظامهای غیر مشروع خاورمیانه و آفریقای شمالی نشان می‌دهد که استبداد در لباس سکولاریسم، مذهب و شاهنشاهی برای کسب و استمرار قدرت به حربه زور و تزویر متوسل میگردد تا حقوق مردم را پایمال نموده و جنبش‌های مردمی دموکراتیک را سرکوب نماید.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله