جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیدوشنبه، ۲ اسفند ۱۳۸۹


و اینگونه نخستین روز اسفند جاودانه شد


حامد نور محمدی دانشجو بود. چونانکه صانع ژاله. چونانکه ندا آقا سلطان. حامد نور محمدی جوان بود. چونانکه محمد مختاری. چونانکه سهراب اعرابی. چونانکه محمد کامرانی فر. چونانکه محسن روح الامینی. چونانکه امیر جوادی فر.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲ اسفند ۱۳۸۹


میرحسین موسوی، احساسات شاعرانه/یادداشتی از بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار زندانی


نویسنده :بهمن احمدی امویی


در باره میرحسین موسوی زیاد گفته و نوشته شده است،اما شاید کمتر از احساسات شاعرانه او سخن به میان آمده باشد.یکی از کسانی که در روزهای پیش از انتخابات ۸۸ در این باره نوشت،بهمن احمدی امویی، روزنامه نگاری است که از چند روز پس از حوادث انتخابات تاکنون به خاطر مقالات انتقادی که در باره عملکرد احمدی نژاد نوشته، در زندان اوین به سر می برد.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲ اسفند ۱۳۸۹


اول اسفند، روزی که جنبش سبز بالغ شد


برآوردهای اولیه از حضور پر رنگ توده های مختلف مردم در خیابانهای تهران و دیگر شهرهای ایران بویژه شیراز و اصفهان و کردستان و زاهدان، نشان داد که جنبش سبز به آن درجه از بلوغ فکری و ذهنی رسیده است که می تواند در صورت حصر رهبرانش می تواند به حرکت حق طلبانه خود عاقلانه ادامه دهد.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱ اسفند ۱۳۸۹


شناسایی یک نیروی سرکوبگر در ٢۵ بهمن: هادی عسگرزاده


نویسنده :احسان سلطانی


فیلمی در جریان روز 25 بهمن از حمله بی رحمانه برخی نیروهای یگان ویژه منتشر گردید که دیوانه وار به مردم معترض و حتی رهگذران حمله ور می شدند و با باطوم آنها را به باد کتک می گرفتند. زمانی که در فیلم منتشره حرکات وحشیانۀ مامور باطوم به دستی که به حالتی جنون آمیز به مردم حمله می کرد را دیدم ، با خود گفتم خدایا چه عقده و نفرتی در وجود این فرد است که باعث شده به این مرز جنون برسد و این عقده از کجا میتواند سرچشمه بگیرد؟


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱ اسفند ۱۳۸۹


ابراهیم نبوی: میرحسین چشم ماست


نویسنده :ابراهیم نبوی


" روزی که رفیقی از رفقای خوب پیام تان را گفت که به آقا در پاسخ اینکه " احمدی نژاد را تائید کنید و کنار بنشینید و بگذارید مملکت به راهش برود" پاسخ دادید که " من اگر می خواستم کنار بکشم که اصلا نمی آمدم، و حالا که آمده ام، می مانم. مرا از مرگ نترسانید که بیست سال است اضافه زنده ام."


ادامهء مطلب

شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۹


جنبش سبز، انقلاب جاوید مردم ایران


نویسنده :فرزاد فرهنگیان


امروز انقلاب مردم ایران در تصرف کسانی به ناحق افتاده ، که به زعم بسیاری از انقلابیون ، کمترین نقش را در سالهای قبل از انقلاب و همچنین سالهای اولیه پیروزی انقلاب ایفاء نموده اند. لذا جنبش سبز مردم ایران ، که در پی انتخابات مهندسی شده دوره دهم ریاست جمهوری در سال گذشته ، درقبال تقلب و تحریف آرای برحق مردم برای انتخاب رئيس جمهوری خود، سر از جامعه جوان و پویای ایران برآورده ، به تحقیق درجهت ایجاد تغییراتی در ساختار قدرت حاکم در کشور خواهد بود ، که جز نام انقلاب سبز را نمی توان برای آن در نظر گرفت.


ادامهء مطلب

شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۹


چرا باید اول اسفند ماه به خیابان بیاییم؟


" یکشنبه میرم خیابان؛ زیرا که من هم از نشسته زیستن در ذلت خسته شدم. " اشاره پوریا به آخرین نوشته شهید " محمد مختاری " است. جوانی که در راهپیمایی روز 25 بهمن ماه توسط عمال کودتا به قتل رسید و جنازه اش چون " صانع ژاله " توسط قاتلانش مصادره شد.


ادامهء مطلب

شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۹


نکاتی درباره حضور در راهپیمایی


توجه داشته باشید استراتژی اول سرکوب‌گران ارعاب است و سرکوب و برخورد هدف ثانویه آنان است. با توجه این استراتژی اولیه است که می‌توان بخش مهمی از آرایش نظامی سرکوب‌گران را فهمید و تشخیص داد که کدام اقدام پرهزینه و کدام اقدام کم هزینه است.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۹ بهمن ۱۳۸۹


مـوج سـوم ؛ یادداشت وارده


نویسنده :هادی سرمدی


چیزی که رویارویی نسل " ما " را با دیگر مبارزات مردمی ، و دیکتاتور‌های ما را با امثال مبارک ها متفاوت کرده است، حاکمیتی است که با استفاده ابزاری از دین، مردم را در برابر مردم قرار میدهد و حتا به نیروهای نظامی خود در صورت لزوم حکم فقهی‌ صادر میکند که در صورت طغیان یک جوان عاصی‌ و ناراضی از کشتن او هراسی به دل‌ راه ندهد!


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۸۹


صانع ژاله...


نویسنده :عطاالله مهاجرانی


بسیج با جعل کارت نشان داد، که از چه اعتبار و صداقتی بهره ور است. در یک کلام: بی تردید رژیم مبارک و بحرین و تونس و یمن با مخالفان خود شرافتمندانه تر رفتار کردند. با دزدی نام ها، حرمت انسان ها را ملکوک نکردند. شهید ندزدیدند. برادر شهید را در وضعیتی که خانواده عزادارند به زندان نیفکندند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله