جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیچهارشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۸۹


به راستی که در آغاز راه پیروز بودیم


نویسنده :سید شهاب شمس


ساعاتی پیش از بازداشتش نوشت " به دنبال چه هستید ؟! ما در همان آغاز راه پیروز شدیم " .


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۸۹


۲۵ بهمن؛ پیروزی سبزها


نویسنده :مرتضی کاظمیان


سبزها شادکام باشند که با ابتکار تحسین‌برانگیز و اقدام شجاعانه‌ی موسوی و کروبی، از هم‌ اینک پیروز میدان 25 بهمن محسوب می‌شوند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۸۹


25 بهمن نزدیک است؛ همراه شو عزیز


نویسنده :ندای سبز آزادی


حسین شریعتمداری ترسیده است. باید هم بترسد. یک نفر در فیس بوکش نوشته : " همراه شو عزیز! " و عکس خودش را برداشته و بجایش پوستری از 25 بهمن گذاشته است. " 25 بهمن! همراه شو عزیز! " و او تنها کسی نیست که پوستر 25 بهمن را به درج تصویر خود در فیس بوک و وبلاگش ترجیح می دهد. هزار نفر مثل او هستند. هزاران نفر.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۸۹


فقر کارشناسی رهبری و آبرویی که از ما می‌رود


نویسنده :ندای سبز آزادی


سودای برپایی امپراطوری اسلامی در دنیای عرب که عمده مردمش سنی مذهب هستند، آن هم به رهبری سید علی خامنه ای، چنان او و مشاورانش را شیفته خود ساخته که هرازگاهی با دادن گافهای سیاسی و دیپلماسی عرصه را بر ملت ایران تنگ می کنند. رهبر نظام اسلامی ایران و رهروانش آنقدر از این سودای خام دستانه دم زده اند که رفته رفته در این خیال خام غرق خیالبافی های ناسنجیده خود شده اند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۸۹


نوام چامسکى: حمایت آمریکا از اسلام رادیکال نه استقلال ملت‌ها


نویسنده :نوام چامسکى


قیاس جهان عرب 2011 با حوادث سال 1989 از نوعی مقبولیت برخوردار است: در رومانی که دیکتاتور آن مورد حمایت قاطع غرب بود همه چیز خوب و عالی بود تا زمانی که دیگر امکان ادامه این حمایت برای واشنگتن وجود نداشت. در این فضا ناگهان ورق‌ها در کاخ سفید برگشت و واشنگتن به سقوط دیکتاتور نه تنها کمک کرد که تمام تلاش خود را به کار گرفت تا سابقه همکاری با وی را هم از حافظه تاریخی همگان حذف کند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۸۹


ایران و خاورمیانه ی جدید


نویسنده :شهروز م.


بن علی پیام مردم خود را شنید و از کشور خارج شد اما حسنی مبارک پیام را شنید اما همچون شاه سابق همه را برکنار کرد حتی نخست وزیر خود را به زندان انداخت ا برسر قدرت بماند( که نماند ).حاکمان حاکمیت فعلی جمهوری اسلامی چه خواهند کرد؟پیام را می شنوند ؟اصلا گوش شنوایی برای شنیدن دارند؟


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۸۹


زبان و ابزار هم‌گون دیکتاتورها


نویسنده :منوچهر صالحی


استالین در روسیه به «آموزگار کبیر پرولتاریای جهان» بدل شد. در آلمان در دوران سلطه نازی‌ها هیتلر را «رهبر» نامیدند و در ایران دوران پهلوی، محمدرضاشاه به «آریامهر»، در جمهوری اسلامی خمینی به «امام» و «رهبر انقلاب» و خامنه‌ای به «رهبر معظم انقلاب اسلامی» بدل ‌شدند. به‌عبارت دیگر، در کشورهائی که رهبران سیاسی به «ابرانسان» تبدیل و یا به «خدا» و «امامان» وصل می‌شوند، با حکومت‌هائی استبدادی و دیکتاتوری سر و کار داریم.


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۵ بهمن ۱۳۸۹


مبارزه برای اعمال نفوذ در ساحل نیل


نویسنده :سازمان مراقب سیاست خارجی آل


پس از اعلان رئیس جمهور مصر، حسنی مبارک، که به هنگام انتخابات آینده ریاست جمهوری در سپتامبر آینده دیگر نامزد نخواهد شد، دولت آلمان بر کوشش های خویش برای تأثیر گذراری بر روند تحول قدرت مصر افزوده است. آنجا همچنان ارتش کنترل اوضاع را در دست دارد. مهمترین وزرا از ارتشیان می باشند: عمر سلیمان که تا چند روز پیش معاون رئیس جمهور بود از بیست سال پیش رئیس پلیس مخفی بوده و از ارتشیان است. ترکیبی که در آن قدرت واقعی در دستان سلیمان و ارتش باقی بماند، برای کشورهای غربی بسیار مناسب است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۸۹


عدالت و مقایسه شکلی دادگاه‌های ایران و نروژ


نویسنده :محمد مصطفایی/ وکیل دادگستری


دادگاه ساعت نه با اعلام قبلی تشکیل شد. زمان دادگاه در وقت مقرر، نه دقیقه‌ای زود و نه دقیقه‌ای دیر تشکیل گردید. اما وضعیت دادگاه‌های ایران چنین نیست برخی از مواقع وقت دادگاه مثلن ساعت نه مقرر می‌گردد اما تا قضات سر کار آیند و مسوولین دفتر مستقر شود مدت زمان طولانی به تعویق افتاده و گاهی اوقات هم اصحاب دعوا ناچارند چند ساعت پشت درب دادگاه منتظر بمانند تا قاضی آنان را جهت رسیدگی به پرونده، دعوت نماید.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۸۹


رهنورد: زنان ایرانی در مبارزه علیه استبداد در کنار مردم مصر و تونس قرار دارند


نویسنده :زهرا رهنورد


جوانان عزیزی چون نداها، سهراب ها، اشکانها ، شبنم ها، علی ها و روح الامینی ها و بسیاری دیگر جوانهای به خون خفته نمونه هایی از شهدای راه آزادی و پشتیبانی از حقوق مردمند و در این راه زندانهای ایران لبریز از جوانان آزادی خواه شد.زندان هایی که نسبت به آنها شکنجه جسمی و روحی روا کرده است.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله