جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیچهارشنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۸۹


نویسندگان و هنرمندان مصر در متن 'جنبش خشم'


نویسنده :علی امینی نجفی


از آغاز حرکات اعتراضی در مصر بیشتر نویسندگان و هنرمندان کشور در کنار لایه‌های گسترده در گردهمایی‌های اعتراضی شرکت دارند. برخی از روشنفکران که در سالهای گذشته، به خاطر رواج سانسور و اختناق در خارج به سر می‌بردند، در روزهای گذشته برای حمایت از جنبش اعتراضی به مصر برگشته‌اند.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۳ بهمن ۱۳۸۹


"این نظام باید برود" مصر روز یکشنبه: تظاهرکنندگان آکنده از امید بوده، ارتش قدرت نمائی می کند.


نویسنده :کاترین لویکفلد/حمید بهشتی


علی رغم ممنوعیت رفت و آمد از ساعت 16 تا 8 صبح تظاهرکنندگان شب یکشنبه هم در میدان التحریر که نام میدان استقلال است مانده و از شش روز پیش خواهان استعفای مبارک می باشند. آنها معاون رئیس جمهور، عمر سلیمان را نیز که رئیس پلیس مخفی است حاضر نیستند بپذیریند. همانند ژنرال نیروی هوائی، احمد شفیق که مبارک به پست نخست وزیری منصوب نموده است.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۸۹


شباهت خانوادگی در میان سقوط دیکتاتور‌ها


نویسنده :کلمه


اگر می‌گوئیم سقوط دیکتاتور‌ها هم شبیه هم است؛ منظور همین است. «سقوط دیکتاتور‌ها»، اگر چه گاهی ذاتی می‌نماید اما واقعیت این است که شباهت‌هایشان، نوعی شباهت خانوادگی است.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۸۹


اسلامگرایی در جنبش‌های سیاسی خاورمیانه غائب است


نویسنده :مجید محمدی


بنا به ادعای رسانه‌ها و تبلیغاتچی‌های دولتی جمهوری اسلامی «حوادث امروز جهان عرب پس لرزه‌های انقلاب اسلامی است» (احمد خاتمی، کیهان، ۹ بهمن ۱۳۸۹) و «انقلاب اسلامی ایران الگوی مردم تونس و مصر است». (مصباح یزدی، کیهان، ۹ بهمن ۱۳۸۹)


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱۰ بهمن ۱۳۸۹


بابا آب داد


نویسنده :ناشناس


مامان غذا پخت، بابا غذا خورد. مامان لباس را اتو کرد، بابا لباس را پوشيد و رفت بيرون ...مامان ظرف شست، بابا روزنامه خواند. بابا روزنامه خواند و اخبار دنيا را فهميد ولی نفهميد مامان غم دارد بابا اخم کرد. بابا فحش داد.آخر بابا ناموس دارد .پشت سر ناموسش حرف بود. مامان، کار مامان، پيکار


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱۰ بهمن ۱۳۸۹


نظامی که با شکنجه اعتراف می گیرد و اعدام می کند


نویسنده :ندای سبز آزادی


زهرا بهرامی در تاریخ ۶ دی ماه ۱۳۸۸ در تهران بازداشت شد. وی بعد از بازداشت، به سلول‌های بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و نزدیک به ۱۰ ماه در آن‌جا زیر فشارهای بازجویی برای اخذ اعتراف‌های تلویزیونی و قبول اتهاماتی سنگین قرار گرفت. زهرا بهرامی تا مدت‌ها بعد از بازداشت از حق ملاقات با خانواده و داشتن وکیل محروم بوده و تنها چند تماس تلفنی با خانواده خود از درون زندان گرفت. این وضعیت در ششمین ماه بازداشت وخامت حال جسمانی وی را در پی داشت.


ادامهء مطلب

شنبه، ۹ بهمن ۱۳۸۹


فراعنه صدای ملت خود را دیر می‌شنوند؛ آمدن «روز خشم» ملی اجتناب‌ناپذیر می‌شود


نویسنده :میرحسین موسوی


امروز دامنه‌ی شعار «رای من کجاست؟» مردم ایران، به شعار «الشعب یرید اسقاط النظام» در قاهره و سوئز و اسکندریه رسیده است. برای کشف راز این پیوند‌ها و مشابهت‌ها لازم نیست جای دوری برویم. کافی است شیوه‌ی انتخابات اخیر مصر را با انتخابات‌های خود مقایسه کنیم و اینکه رئیس شورای نگهبان از بی‌نیازی به آرا میلیون‌ها شهروند سبز سخن می‌راند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۹ بهمن ۱۳۸۹


موج جدید اعدامها و بن بست نظام قضاوت در ایران


نویسنده :ندای سبز آزادی


آری فرشته عدالت در سرزمین من سالهاست که به استحاله استبداد و بی عدالتی مبتلا گشته است و آنقدر ملتزم الرکاب مستبدان چکمه پوش مانده که دیگر فرشته نیست و دیوی است هزار سر که هر چه به بند می کشد و داغ و درفش می کند، کمتر سیراب می شود و هر چه به دار می آویزد، گرسنه تر می گردد.


ادامهء مطلب

جمعه، ۸ بهمن ۱۳۸۹


زندان، پیوند دهنده نسل های مختلف دانشجویی


نویسنده :عـلـی افشاری


تاریخ معاصر ایران گواهی می دهد که صد ها فعال دانشجویی از جان خود گذشتند تا به استبداد نه بگویند. بی شک جامعه دانشگاهی ایران مفتخر است که بیش از دیگر اقشار و جریان ها پذیرای هزینه برای حقیقت طلبی ، اعتلای میهن و دفاع از حقوق ملت بوده است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۸۹


چه دیر فهمیدند! نگذارید دیرتر شود


نویسنده :دکتر محمد ملکی


بیایید همه با هم و دست در دست هم و با یک صدا فریاد کنیم که ما فقط در یک همه پرسی آزاد پس از گذشت قریب 32 سال میخواهیم شرکت کنیم و "آری" یا "نه"ی خود را تکرار نماییم.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله