جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیشنبه، ۱۸ دی ۱۳۸۹


قاتلی برای تمام فصول


نویسنده :ندای سبز آزادی


سعید مرتضوی دوباره به حرف آمده است. جلاد مطبوعات و قاتل زهرا کاظمی و شهدای سبز کهریزک، و شکنجه گر فعالان سیاسی و دانشجویی پس از افتضاح دستگاه قضایی و رد اتهام آمریت او در جنایت کهریزک، باز هم به حرف آمده است.


ادامهء مطلب

شنبه، ۱۸ دی ۱۳۸۹


مالِ زی و مال مرگ؛ گزارشی از مالزی


نویسنده :احمد آرین خو


چرا اینجا یه جورایی همه چیز آرومه؟ و عمدتا خوشحال اند؟ و با اینکه مشکلات زیادی دارن اما مسیر رشد رو دارن طی می کنن؟


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۷ دی ۱۳۸۹


ژیلابنی یعقوب: نازنین بگذار!همچنان دیگران قهرمان باشند و ما همان روزنامه نگاران بی ادعا


نویسنده :ژیلا بنی یعقوب


ژیلا بنی یعقوب، روزنامه نگار خطاب به همکارش نازنین خسروانی که شصت روز گذشته را در سلول انفرادی بسر برده است، می‌نویسد: "می دانم تو فقط می خواهی یک روزنامه نگار مستقل و منتقد باشی و نه قهرمان فردا."


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۷ دی ۱۳۸۹


خاطرات جهان پهلوان تختی از زبان خودش در کیهان ورزشی سال ۴۶


نویسنده :غلامرضا تختی


من فرزند درد و رنج بودم و با این درد خو گرفتم، من همیشه مردمی را که مرا دوست می داشتند دوست می داشتم و امروز به دوستی آنها بی حد افتخار می کنم اما در همین زمان یک حرف، یک کنایه دیگر که در لفافه گفته می شد مرا شکنجه نمی داد، چون من راه خود را می دیدم. راهی بود روشن که در آن می شنیدم: رضا! تو کاری با این حرف ها نداشته باش راه خود را بگیر و برو آینده مال توست، متعلق به کسی است که بیشتر از همه رنج برده است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۶ دی ۱۳۸۹


فخرالسادات محتشمی پور: خدایا! غیرت را به مردان ما بازگردان


نویسنده :فخرالسادات محتشمی پور


خدایا حالا که دست ما از کوتاه کردن دست جباران زمان کوتاه است تو خود کاری کن. خدایا بیداری را به ما و غیرت را به مردان ما بازگردان و دخترانمان و زنانمان و خواهرانمان را از چنگال این ناجوانمردان رهایی بخش. خدایا سلام ما را به دخترانمان و خواهرانمان که در سلول انفرادی فقط آغوش گرم تو آرامشان می کند برسان و به آنان اطمینان بده که فراموششان نکرده و نخواهیم کرد.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۶ دی ۱۳۸۹


اقوام ايرانی، هويت و وحدت ملی


نویسنده :مصطفی تاجزاده


به رسميت شناختن حقوق همه ايرانيان و اتحاد دموكراتيك آنان از هر قوم ضامن همزيستی همگرايانه فرزندان مام ميهن است.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۵ دی ۱۳۸۹


سه‌رکوت‌کردنی که‌مایه‌تی‌یه‌ قه‌می‌یه‌کان سیاسه‌تێکی زایوونی‌یه‌


نویسنده :داریوش محمدی


بایه‌خ نه‌دان به‌ یاسای بنه‌ڕه‌تی، له‌ بواری نه‌ته‌وه‌یی‌دا چه‌وسێنه‌ری و دیکتاتۆریه‌ت به‌دوای خۆی‌دا دێنێ و له‌و شوێنانه‌ش‌دا که‌ پێوه‌ندی به‌ مافی گه‌لان و تاقم و ده‌سته‌ و که‌مایه‌تی‌یه‌کانه‌وه‌ هه‌یه‌، ئه‌بێته‌ هۆی پێ‌شێل کردنی بڕیاره‌ بنه‌ڕه‌تی‌یه‌کانی کۆمه‌ڵگا. که‌مایه‌تی، به‌رله‌وه‌ی دیارده‌ی بێ یاسایی ئاشکرا بێت و کۆمه‌ڵگا تووشی زوڵم بێت، له‌به‌رخاتری وه‌لاوه‌نرانی بڕیاری کۆمه‌ڵایه‌تی، تووشی ڕه‌نجی گه‌وره‌ ده‌بێت.هه‌ر بۆیه‌ که‌مایه‌تی‌یه‌کان یه‌که‌م ده‌سته‌ و تاقمی کۆمه‌ڵگان که‌ دژ به‌ بێ‌یاسایی هه‌ڵده‌ستن که‌ چی له‌ لایه‌ن یاساوه‌ به‌ یاساشکێن و دژبه‌ر و دوژمن ده‌ناسێندرێن و بۆ جارێکی‌تر له‌ ده‌ره‌نجامی به‌ڕێوه‌چوونی به‌ که‌یفی تاکه‌که‌سی ده‌سه‌ڵات‌داران، دوو ئه‌ونده‌ی تاقمه‌کانی‌تر زو‌ڵمیان لێ ده‌چێ و ده‌چه‌وسێندرێنه‌وه‌.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۵ دی ۱۳۸۹


خود را به کوچه علی چپ زدن دو روزنامه نگار آلمانی


نویسنده :حمید بهشتی


خانم آشتیانی به نظر مطبوعات آلمان در اظهاراتی که توسط تلویزیون پخش شده، تحت فشار گفته است آن دو خبرنگار از مشکل وی سوء استفاده کرده و مقاصد دیگری را دنبال می کرده اند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۳ دی ۱۳۸۹


چگونه شکنجه گر می شويم؟


نویسنده :رضا کاظم زاده (روانشناس)


در حال حاضر بسياری از تحقيقات بر سر اين نکته اتفاق نظر دارند که نمی شود جنايت سازمان يافته ی سياسی در عصر مدرن را تنها با توسل به تئوری های بالينی و بيمارهای گوناگون روانی توضيح داد. درک و مطالعه ی دقيق شرايط محيطی، نظام اجتماعی، سياسی، ايدئولوژيک و همينطور خانوادگی و خويشاوندی نقشی مهم بازی در اين ميان برعهده دارند که نبايد آنها را ناديده انگاشت.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۳ دی ۱۳۸۹


آقای پوپولیست؛ دروغ‌هایتان را حراج کنید!


نویسنده :ندای سبز آزادی


چندی پیش صادق محصولی، وزیر رفاه و تامین اجتماعی دولت کودتا در جمع مدیران وزارت رفاه خبر داد که احمدی نژاد قصد دارد خودروی خود را برای کمک به ساخت مسکن محرومان برای حراج در یک مناقصه واگذار کند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله