جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیجمعه، ۳ دی ۱۳۸۹


شما که تاب سوت و کف در عاشورا را ندارید، چگونه تحمل ریختن خون در عاشورا برایتان دشوار نیست


نویسنده :حجت نظری


فرزند شهید حجت نظری در نامه ای خطاب به حسین قدیانی نوشته است که « نگرانم از سرنوشت میراث پدرم که بهای آن را با خون خود داد. نگران و آشفته از اوضاع مردمی هستم که قرار بود دیگر دوران خوشی را تجربه کنند و کم‌کم، اثری از ظلم و بیداد در زندگی خویش نبینند. قرار نبود مردم ما این‌گونه روزمرگی کنند. این هرگز خواست شهدای آسمانی ما نبوده و نیست.»


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲ دی ۱۳۸۹


مهدی سحرخیز: جناب دادستان، دارید پدر من را اعدام میکنید!


نویسنده :مهدی سحرخیز


مهدی سحرخیز فرزند عیسی سحر خیز آزاده در بند در یاداشتی خطاب به دادستان تهران نگرانی خود از وظعیت پدرش را مکتوب کرده است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲ دی ۱۳۸۹


یاداشتی در باره امیر حسین شیرانی اسیر بی گناه جندالله


نویسنده :عبدالستار دوشوکی


ما بلوچها و بقیه هموطنان همواره بعد از ارتکاب جنایت، بمبگزاری و کشتار و اعدام توسط جندالله و رژیم جمهوری اسلامی، شروع به نوحه سرایی و قلم فرسایی می کنیم. امیر حسین شیرانی یک انسان بیگناه و اسیر است.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱ دی ۱۳۸۹


عباس امیر انتظام؛ یک عمر زندان


نویسنده :فرزانه بذرپور


امیر انتظام دراین روزها که بازار زندان شدن و در بند کشیدن از سوی دستگاه قضایی –امنیتی نظام داغ است ؛ در همان برزخ مرخصی است . کارش معالجه امراضی است که در سی سال گذشته گریبانگیرش شده .عده ای از علاقمندانش در خارج از کشور او را نامزد دریافت جایزه معتبر ساخاروف که به تلاشگران در راه حقوق بشر اهدا می شود کرده اند .


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱ دی ۱۳۸۹


مصطفی تاج زاده : من پیروزی جنبش سبز را در زندان دیدم


نویسنده :مصطفی تاج زاده


كسانی که اصلاح اندیشان و فعالان جنبش سبز را به تغذیه مادی و معنوی از آمریکا متهم می‌کردند، اکنون بايد پاسخگوی حاتم‌ بخشی ها و سفرهء پروری های ايام فعاليت های انتخاباتي از يك سو و به هرز دادن طلایی ترین فرصت های سیاسی و اقتصادی ملی از سوی ديگر باشند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۹ آذر ۱۳۸۹


عاشوار و بصیرت سیاسی


نویسنده :شهروز م.


آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که مانده اند کار زینبی کنند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۸ آذر ۱۳۸۹


نامه ژیلا بنی یعقوب به همسر زندانی اش :تو با لبخندت آنها را شکست خواهی داد


نویسنده :نامه ژیلا بنی یعقوب


همیشه دوستت داشتم، اما این روزها بیشتر از همیشه دوستت دارم.صبوری ات را، ایمان ات را به اعتقادت، مقاومت و مهربانی ات را بیش از همیشه ستایش می کنم.مثل همیشه آرامش و لبخندت را به رخ شان بکش.آنها نمی توانند مثل تو آرام باشند و لبخند بزنند و به همین خاطر عذاب می کشند.آنها به لبخندهای ما حسادت می کنند، به لبخندهای من و تو.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۸ آذر ۱۳۸۹


عاشورای سبز، افسانهء بصیرت


نویسنده :صادق فرزانگان


با زندانیان چنان میکند که درتاریخ ما شاید سابقه ندارد. به هیچ پرنسیپی و قانونی حتی قوانین خود پایبند نبوده که کارهاشان " توحش خالص " است. " آیا بالاخره انقلاب دارد فرزندان خود را می خورد ؟" وقتی بهزاد نبوی تا ابراهیم یزدی وحجاریان و....را ببند میکشد.


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۸۹


محتشمی پور: کاش سربازهایمان با دشمن می جنگیدند به جای مادران و خواهرانشان!


نویسنده :فخرالسادات محتشمی پور


فخرالسادات محتشمی پور همسر آزاده در بند مصطفی تاج زاده که ظهر روز عاشورا به دست ماموران امنیتی به همراه خانواده محمد نوری زاد بازداشت شده بود ، پس از آزادی در عریضه سی و هفتم خود خطاب به دادستان تهران آنچه بر او و خانواده نوری زاد در ظهر عاشورا گذشت را برای دادستان تهران شرح داده است .


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۶ آذر ۱۳۸۹


قدرتمندترین فرد در بیت آیت‌الله خامنه‌ای کیست؟


نویسنده :مراد ویسی/رادیو فردا


در ایران به طور جدی شایع است که مجتبی خامنه‌ای در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ با دخالت خود در انتخابات آن هم درست ۴۸ ساعت قبل از انتخابات مانع از پیروزی محمدباقر قالیباف و علی لاریجانی، نامزدهای اصول‌گرا، و البته نامزدهای اصلاح‌طلب (مصطفی معین، مهدی کروبی و اکبر هاشمی رفسنجانی) شده و به محمود احمدی‌نژاد کمک کرده است تا رئیس جمهور ایران شود. شایعات مشابهی نیز در مورد دخالت سازمان‌یافته مجتبی خامنه‌ای در انتخابات جنجالی سال ۱۳۸۸ وجود دارد.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله