جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیجمعه، ۱۲ آذر ۱۳۸۹


مهندس فرید طاهری، به خاطر ادب و فهم و تواضع و ایمانش زندانی است


نویسنده :محمد نوری‌زاد


قرآنی که او مطالعه و تلاوت می کرد ، متفاوت بود . از حیث چاپ ، و ترجمه و پای نوشت های صفحه به صفحه ، جذب قرآن او شدم . و قرآن او ، مرا جذب خود اوکرد.باهم سخن گفتیم .درباره قرآن و قرآن ، مارابه صحبت درباره خودمان ترغیب فرمود . جلوی انتشار مجدد آن (قرآن) را گرفته اند . به چه بهانه ؟ که مترجم شریف گرایش به نهضت آزادی داشته است ! اما هرچه درقرآن او کاویدم ، هیچ ردپایی ، بجز یکی دوجمله در مؤخره ، چیزی از این گرایش نیافتم . افسوس خردم . که ای عجب ، کارما به چه جایی کشید که زحمت علمی و هشت ساله یک محقق را ، به سهولت ، از مدار انتشار به دور می اندازیم .


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۸۹


كوچك جنگلى؛ مجاهدى آزادى‌خواه و ظلم‌ستيز


نویسنده :گيلان‌رسا


يازدهم آذرماه سال هزار و سيصد خورشيدى، هيچ گاه از خاطر گيلانيان و ايرانيان ظلم‌ستيز و حق‌طلب فراموش نخواهد شد؛ روزى كه دست مزدورى خودفروخته به استبداد، سر از تن نيمه‌جان يونس جدا كرد تا سوداى وهم‌آلود خويش را در رسيدن به پاداش و خلعت از دست حاكم مستبد وقت تهران، جامه‌ى عمل بپوشاند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۸۹


محتشمی پور: نامه ای برای خواهرم فاطمه آدینه وند، همسر عبدالله مؤمنی


نویسنده :فخرالسادات محتشمی پور


فخرالسادات محتشمی پور همسر مصطفی تاج زاده آزاده در بند ، نامه را خطاب به فاطمه آدینه وند ، همسر عبدالله مومنی نوشته است ، در گوشه ای از این نامه آمده است « تو روزهای سختی را گذراندی فاطمه روزهایی که شاید خیلی از همسران شهدا از درک آن عاجز باشند حتی آنان که هنوز در هجران یار سفرکرده می سوزند. روزهای سخت انتخاب! روزهای سخت پایداری و پاسداری از خون شهیدت و تلاش برای ساختن یک زندگی شاد و سعادتمند برای فرزند شهید»


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۷ آذر ۱۳۸۹


گشتاپوی پنج میلیونی


نویسنده :ابراهیم نبوی/جرس


خبرها نشان می دهد که حکومت جمهوری اسلامی و رهبری آن خود را برای تبدیل بقایای بسیج به یک " گارد آهنین" که قبلا فرمول آن در " ارتش سرخ" استالین، " گشتاپوی هیتلر" و " جیش الشعبی" صدام حسین و " خمرهای سرخ" پل پت اجرا شده بود، آماده می کنند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۷ آذر ۱۳۸۹


مشی موسوی در برابر شیوه فرعونی


نویسنده :شهاب خضرایی/ندای سبز آزادی


این استبداد و تفرعنی است که خود را از همه برتر میداند و برای خود حقانیت مطلق قائل است و تنها خدا و دین خود را دین و خدای معتبر و بر حق میداند و مدام نگران آلوده شدن دین و سرزمین مردم -و در واقع و به این واسطه نگران حکمرانی خود- است. این استبداد برای حفظ خودمداری و حقانیت خود و امنیت خویش صدای اش را بلند میکند و با زبان درشت سخن میگوید و میکوشد با شوکت و حشمت خود معترضین و منتقدین را منکوب و مرعوب کند


ادامهء مطلب

شنبه، ۶ آذر ۱۳۸۹


چرا چشمان او غمگین بود؟


نویسنده :فخری شادفر


هر شب که شوهرم به خانه می آید به تلفن همراه اش زنگ می زنند و او به اطا ق دیگر می رود شروع به صحبت می کند. یک شب که صحبتش خیلی طوللانی شده بود پشت در رفتم که گوش کنم ببینم که با کی حرف می زند و چه می گوید. معلوم شد که با یک زن صحبت می کند. به خود می لرزیدم. مثل این بود که به بدن من برق وصل کرده بودند که یک دفعه شوهرم در را باز کرد و من را دید. به من گفت بیا تو و گوشی تلفن را به دستم داد و گفت که گوش کن. حدسم درست بود صدای دختر یا زن جوانی بود که قربان صدقه شوهرم می رفت گوشی را به دستش دادم و در حالی که تمام بدنم داغ شده بود و داشتم گُر می گرفتم از اطاق بیرون آمدم.


ادامهء مطلب

جمعه، ۵ آذر ۱۳۸۹


نامه ی سعیدی سیرجانی به خامنه ای پیش از دستگیری


نویسنده :علی اکبر سعیدی سیرجانی


می دانم رهبر جلیل القدری که با یک نهیبش نمایندگآن مجلس اسلامی در لاک سکوت و وحشت می‏خزند، البته ‏می تواند با تیغ بیدریغ تکفیر حمله بر من درویش یک قبا آرد.


ادامهء مطلب

جمعه، ۵ آذر ۱۳۸۹


تاریخ ایران این‌همه خشونت سیاسی نسبت به مردم و خصوصا زنان را به خاطر ندارد


نویسنده :زهرا رهنورد


زهرا رهنورد به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان که امسال با عید سعید غدیر تقارن دارد، نامه ای سرگشاده در باره زنان مبارز ایران، خطاب به ریاست قوه قضاییه ایران نوشته است. زنانی که یا خود به جرم آزادی خواهی این روزها در زندان اند و یا همسران و فرزندان مبارزشان در بند هستند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۸۹


متن کامل یادداشت‌های ضیاء نبوی در زندان


نویسنده :ضیاء نبوی


متن تایپ شده ی یادداشت‌های ضیاء نبوی


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۸۹


همایش فلسفه و روشنفکران ما!؟


نویسنده :کاوه ماندگار


درحالی‌که دکتر ابراهیم یزدی، یکی از برجسته‌ترین چهره‌های روشنفکری دینی و فعالان سیاسی ملی ایران، هفته‌هاست با وجود بیماری و در آستانه‌ی 80 سالگی، در زندان اوین محبوس است استاد محمد مجتهد شبستری با موضوع «درآمدی بر هرمنوتيك قرآن» در این همایش سخنرانی کرده است!


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله