جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیپنج‌شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۸۹


دنیای وهم انگیز حاکمان مالیخولیایی سرزمین من


نویسنده :ندای سبز آزادی


گفته‌های مقامات حاکم بر جان و ناموس مردم سرزمین من آنقدر از واقعیت روز جهان دور است که ديگر نمی توان آنها را فقط مالیخولیای ناشی از مستی قدرت مطلق تلقی کرد. برای این جنون زدگی اتلاق حتی واژه هایی چون دروغ، صحنه سازی، دورويی و آمار سازی هم کم است. چرا که اظهارات آنها آنچنان از جهان واقعی پیرامون ما دور است که عقل و خرد هم از درک و فهم آنها عاجز است.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۸۹


بت شکنی، نیاز همه اعصار


نویسنده :سعیده منتظری


ای خالق مخلوقات از تو مسألت می نماییم که آنچنان شناختی از خود عطا فرمایی که فروغ عظمت آن، کاخ ستمگران را به لرزه درآورد و قلب ستمدیدگان را شاد نماید.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۸۹


روایت مهدی خزعلی از دوران زندان: سلول انفرادی؛اشک عشق !


نویسنده :دکتر مهدی خزعلی


دخترم؛ آن همه سختی در برابر آنچه ما بدست آوردیم هیچ است هیچ! یادش بخیر؛ آن روزهای سختِ سختِ سخت، چه خوش گذشت ! ما درس عشق می خواندیم و مشق عشق می نوشتیم و اشک عشق می فشاندیم، چه می خواهی - زیباتر از این - از خدای عاشقان! ما تا رسیدن به قاف عشق و دیدن حضرت سیمرغ عشق، بایدپر پرواز بگشاییم واین راه دراز را با قصه عاشقی کوتاه کنیم! دیگر می دانم، یقین دارم، من اگر افتادم، تو بپا می خیزی !


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۸۹


دلم برای عرفات تنگ شده است/بازخوانی مطلبی از بهمن احمدی امویی (روزنامه نگار زندانی)


نویسنده :بهمن احمدی امویی


کشورهای اسلامی هر چه اختلاف داشتند بر سر فلسطینی ها پیاده کردند . آنها را هزار تکه کردند و هر کدام را به سویی کشیدند و چه " نان " ها که از نام فلسطین خوردند .


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۸۹


ادب مرد به ز دولت اوست


نویسنده :شهروز م.


وقتی می خواهیم از یک نماینده مجلس به عنوان الگو نام ببریم بدون شک ذهن بسیاری از ما به سوی مرحوم مدرس سوق پیدا می کند و یا نخست وزیر شجاع و کاردان از دکتر محمد مصدق یاد می کنیم در عرصه روشنفکری از دکتر شریعتی و ادب و هنر هدایت و شاملو و کمال الملک و بسیاری دیگر.و از آن طرف هم داشتیم چهره هایی در عرصه های متفاوت که باعث شرم و ننگ بوده و هستند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۸۹


فرار، مهاجرت و يا چرخش مغزها ؟


نویسنده :سعید پیوندی


چه کسی می تواند منکر افزايش منظم ايرانيان خارج از کشور شود؟ چه کسی می تواند حضور فزاينده نخبگان دانشگاهی ايران را در چهارگوشه جهان انکار کند؟ اگر در گذشته های دورتر امريکا و کانادا و اروپا تنها مقصد مهاجران ايرانی بود امروز کشورهای آسيايی مانند مالزی يا کشورهای حوزه خليج فارس، هند و ترکيه نيز به مقصد واسطه ای و يا نهايی بخشی از ايرانيانی که قصد مهاجرت دارند تبديل شده اند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۸۹


چه کسی یاسر عرفات را کشت؟


نویسنده :فرهمند علیپور


شش سال از درگذشت یاسر عرفات رهبر فلسطینیان و یکی از چهره های شاخص معاصر می گذرد. اما هنوز علت مرگ او پرسشی است زنده و پاسخی است فرو رفته در ابهام ها. البته این تنها ابهامی نبود که از ابوعمار به ارث رسید که تحقق کشور فلسطینی نیز همچنان در هاله ای از ابهام و اما و اگرهاست.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۱ آبان ۱۳۸۹


حکم علیه اندیشه‌ی من، حکم علیه مردم کشور است


نویسنده :جعفر پناهی


اکنون من، جعفر پناهی با وجود همه‌ی این بی مهری‌ها باز هم اعلام می‌کنم که ایرانی ام و در ایران باقی خواهم ماند. من کشورم را دوست دارم و بهای این دوست داشتن را هم پرداخته‌ام و اگر لازم باشد باز خواهم پرداخت. و چون به گواه فیلم‌هایم، فهم و احترام متقابل و تحمل کردن را یک اصل از اصول مدنی می‌دانم، پس تأکید می‌کنم که از هیچ کس کینه و نفرتی به دل ندارم، حتی از بازجوهایم. چرا که ما در برابر نسل آینده مسئول ایم. مسئول ایم این سرزمین را بدون کوچکترین گزند تحویل نسل بعد دهیم.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۱ آبان ۱۳۸۹


هیچ کسی مسئولیت زنان خیابانی را نمی پذیرد


نویسنده :برگرفته از هرانا


چنانچه آمارازدواج بالا نرود ، تشکیل خانواده صورت نگیرد ، طلاق همچنان افزایش پیدا کند و زنان بی سرپرست در جامعه افزایش یابند به تبع این مسایل افزایش زنان خیابانی را به دنبال خواهد داشت.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۱ آبان ۱۳۸۹


زمزمه آشنای امید – برای برادرم بهمن


نویسنده :سمانه موسوی


براستی این ظلم نیست که تنها گفتن رای ما کو اینهمه کوفتن و تازاندن پاسخ اش باشد؟ این ظلم نیست که روزنامه نگاری برای انجام رسالت اش به بند کشیده شود؟ ظلم نیست که انتشار شعری حماسی ازحکیم ابوالقاسم فردوسی مصداق تهییج و تحریک مردم باشد و یکی از اتهامات قلم یک روزنامه نگار؟


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله