جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیپنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۸۹


انفرادی / مادر دردا همین دیوارای بینمونه


نویسنده :حسین نورانی نژاد


باید از درد دیوار با همدیگه رها بشیم الله اکبر بگیم، موج رو دیوارا بشیم


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۸۹


کودتاچی دست به دامان تاریخ می شود


نویسنده :آرش حسینی پژوه


کودتاچیان دولتی که حنای دینداری شان رنگ باخته ، قصد دامان کوروش را کرده اند و سعی دارند باز هم بر یکی از ارکان فرهنگی جامعه چنگ انداخته تا شاید بتوانند با جدایی ایرانیت و اسلامیت چند صباحی حکومت استبدادی خود را ادامه دهند ، لباس دین داری آنچنان بر تنشان گشاد شده است که برای چنگ انداری تقلا میکنند ، کودتاچیان دولتی دست به دامان تاریخ قصد دارند هویت گذشته خود را پاک و در تاریخ خود را اندازه کنند. بخش دولتی حاکمیت یا به عبارتی همان دولت بر امده از کودتای انتخاباتی بسیار شتاب زده تر از بخش دیگر حاکمیت به فکر باز سازی هویت خود افتاده است.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۸۹


از هدایای چند میلیاردی رهبری به اعضای شورای نگهبان تا اعلام مرجعیت عام


نویسنده :ندای سبز آزادی


خبر خیلی ساده است. ساده تر از آنچه که من و تو فکر می کنیم. با این همه همین خبر ساده آنقدر سئوال و جواب در دل خود دارد که لااقل خواندنش خالی از لطف و فایده نیست.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۳۸۹


مشروعیت خریدنی نیست


نویسنده :فرشته قاضی


حکومتی که در داخل ایران مشروعیت خود را از دست داده، در خارج از مرزهای ایران و در خاک لبنان، به دنبال به نمایش گذاشتن مشروعیت خود بود. حکومتی که تا پیش از 22 خرداد سال گذشته با به خیابان آوردن مردم در مناسبت های خاص، نمایش رفراندوم خیابانی و داشتن پایگاه مردمی برای کشورهای منطقه و مسلمان به راه می انداخت، بعد از 22 خرداد، در وضعیتی قرار گرفته که پرده ها افتاده؛ مسلمانان منطقه نیز، مردمی را دیده اند در خیابان های ایران که نه برای تایید حکومت که برای اعتراض به حکومت آمده بودند.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۳ مهر ۱۳۸۹


لطفا جوک نگویید


نویسنده :آسیه امینی


آیا مادران عزادار گروهی منسجم و دارای اسم و مشخصات معلوم شده هستند که مثلاً اساسنامه‌ای برای کار یا دستورالعملی برای اجرا دارند؟ آیا مادران عزادار اداره یا سازمان یا موسسه‌ای هستند که برای اجرای برنامه‌های‌شان از کسی یا جایی خط می‌گیرند؟ آیا مادران عزادار یک انجمن یا ان.جی.او هستند؟


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۸۹


رولت روسی


نویسنده :شهروز


دولت آقای احمدی نزاد با رویکردی عجیب در سیاست خارجی بارفتار های ماجرا جویانه و شعار نگاه به شرق به سمت چین و روسیه گرایش شدیدی پیدا کرد.غافل از اینکه این کشورها در زمان لازم منافع ملی خود راکه درخطر ببیند حاضر نیستند پای کشوری چون ایران بایستند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۸۹


پرسش های یک پرفسور مقیم خارج از وزیر آموزش عالی عراق


نویسنده :سعد جواد /حمید بهشتی


من نمی دانم هزینه نصب دوربین های تلویزیون بر درهای دانشگاه چقدر می شود (هیچ کس هم نمی داند کدامیک از دانشگاه ها منظور وزیر می باشد، زیرا فقط بغداد دارای 4 دانشگاه دولتی است) اما چیزی را که من با اطمینان می دانم این است که پیش از آغاز سال تحصیلی جاری تصمیمی گرفته شد و آن این که در تمامی کلاس های دانشگاه بغداد دوربین های فیلمبرداری نصب شوند و به دو صفحه تارنما متصل گشتند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۸۹


اسرائیل صلح نمی خواهد


نویسنده :تقی رحمانی


صلح اسرائیل را به کشوری بی اهمیت تبدیل می کند. قدرتمند ترین کشورهای جهان حامی اسرائیل هستند. فلسطینی ها مظلوم اما پر سروصدا هستند. پیروزی فلسطینی ها به راحتی امکان پذیر نیست. برای صلح خاورمیانه نمی توان چشم انداز مثبتی متصور بود. صلح خاورمیانه با محوریت صلح اسرائیل- فلسطین امنیت در این منطقه را تضمین می کند. از این گونه گزاره ها فراوان می توان گفت و نوشت.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۱ مهر ۱۳۸۹


ادای احترام به نهضت آزادی و دبير کل در بند آن


نویسنده : امير بيگلری


نزديک به نيم قرن از تأسيس نهضت آزادی ايران به عنوان حزب سياسی می گذرد. پايه گذاران آن شريف مردانی بودند چون آيت الّله سيد محمود طالقانی، مهندس مهدی بازرگان، دکتر يد الّله سحابی و تعدادی ديگر.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۰ مهر ۱۳۸۹


تقدیم به عبدالله مومنی و دلواپسی های معصومانه اش


نویسنده :امیر معماریان


و آن جلاد را دیدیم، خنجرش در مشت، آغشته به خون تازه برادران و خواهرانمان، چه فاتحانه خنده سر داده از نزاع من و تو. این بارنه خطاب به دژخیم، بلکه رو به سوی هم غربتان کردیم و ملتمسانه نالیدیم: تفنگت را زمین بگذار!!!


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93
نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله