جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادییکشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۰


زندگی یک جانباز در حمام متروکه+عکس


از :روزنامهء مشرق


ورامین، روستای عباس آباد، انتهای روستا، یک حمام متروکه آدرس محل زندگی جانباز نابینای جنگ تحمیلی است که سابقه 210 روز حضور در جبهه دارد. جانبازی که اگر روستاییان غذایی به او ندهند شاید از گرسنگی جانش را از دست بدهد.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۰


ترور یک محقق دیگر در ایران


خبرگزاری های حکومتی عصر روز شنبه اعلام کردند: «داریوش رضایی دانشمند کشورمان عصر روز شنبه در خیابان بنی هاشم مقابل منزلش ترور شد.»


ادامهء مطلب

شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۰


گزارش تصویری؛ اعتراض ســبــزادامهء مطلب

شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۰


شهید هدی صابر پس از مرگش همچنان جریان دارد


از :زهرا صدر/کلمه


فعالیت های گسترده شهید هدی صابر و برگزاری جلسات متعدد سبب شده که بسیاری وی را با عنوان «معلم شهید» خطاب کنند. اما شاید برخی از ریز فعالیت های بابی ساندز جنبش سبز مطلع نباشند. برگزاری جلسات «باب بگشا، ضرورت رابطه ی مستمر، همه گاهی و استراتژیک با خدا» در حسینیه ارشاد واپسین و مهم ترین پروژه فکری صابر به شمار می آید. این سلسله جلسات که از شهریور ۱۳۸۷ آغاز گردید بدون هیچ گسستی تا جلسه هفتادم خود در تابستان ۸۹ و زمان دستگیری اش برگزار گردید که متاسفانه شهادت وی فرصت به سرانجام رساندن آن را از شاگردانش دریغ کرد.


ادامهء مطلب

جمعه، ۳۱ تیر ۱۳۹۰


آلنده؛ خودکشی با اسلحه کاسترو


از :تاریخ ایرانی


ایزابل آلنده، دختر رئیس جمهور سرنگون شدۀ شیلی به خبرنگاران در سانتیاگو گفت: «پدرم به دلیل شرایط دشواری که در آن قرار داشت، تصمیم گرفت خودکشی کند، پیش از آنکه نیروهای پینوشه او را تحقیر کنند.»


ادامهء مطلب

جمعه، ۳۱ تیر ۱۳۹۰


یکصد و نه میلیارد یوروی دیگر برای یونان به تصویب رسید


از :رحمت قاسم بیگلو/رادیو فرانس


هشت ساعت مذاکره و یکصد و نه میلیارد یورو کمک تازه به یونان. این تصمیم دست آورد نهائی نشست رهبران بیست و هفت کشور اتحادیه اروپا روز گذشته در بروکسل بود. دو ماه پس از اولین کمک های اتحادیه اروپا به یونان برای پرداخت سررسید بدهی های معوقه خود، روز گذشته رهبران اروپا در یک نشست اضطراری واگذاری بیش از یکصد میلیارد یوروی دیگر را به این کشور مورد تصویب قرار دادند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۰


گزارش مراسم چهلم زنده یاد هدی صابر همراه با عکس


مراسم چهلم شهید صابر ساعت 5 تا 6 روز 30 تیر بر سر مزار وی برگزار شد که با کنترل نیروهای امنیتی همراه بود. در پایان مراسم پس از تشکر فیروزه صابر از حاضران از آنها خواست فاتحه ای قرائت کنند. حضار طبق رسمی که مدتی است رایج شده به صورت یک سرود آهنگین و ملکوتی فاتحه شان را به صورت دست جمعی قرائت کردند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۰


راه مصدق و ارزشهای تشکيل دهنده آن «راه»


روی اين عقيده و ايمان بود که هرچه فحش شنيدم و يا درجرايد بی مسلک مزدور خواندم بقدر پرکاهی در من تآثير ننمود و هر وقت بياد پندی ميآمدم که مادرم بمن داده بود و آن پند اين بود " وزن اشخاص در جامعه بقدر شدائدی است که در راه مردم تحمل ميکنند" برای مبارزه بيشتر حريص ميشدم و خود را بهتر مجهّز ميکردم...


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۰


قربانیان خشونت های دیروز در سوریه


از :شهلا رستمی/رادیو فرانسه


پس از مداخله همه جانبه ارتش سوریه در شماری از شهرهای این کشور، طی 48 ساعت گذشته، دست کم سی تن جان خود را از دست دادند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۰


بی خبری و نگرانی از وضعیت زانیار و لقمان مرادی


از :جـــرس


لقمان مرادی و زانیار مرادی روز چهارشنبه اول دی ماه، به حکم قاضی صلواتی در دادگاه شعبه ۱۵ انقلاب تهران به اتهام عضویت در حزب کومله و دست داشتن در قتل پسر امام جمعه مریوان در شامگاه ۱۴ تیر ۱۳۸۸ به اعدام محکوم شدند. این درحالی است که این دو زندانی کرد بعد از انتقال به زندان رجایی شهر در دو "رنجنامه" جداگانه اتهام ترور فرزند امام جمعه را تکذیب و اعترافات تلویزیونی پخش شده از سوی صدا و سیما را بر اثر شکنجه های غیرانسانی وزارت اطلاعات قبول کرده اند. آنها در این نامه ضمن افشای سناریوی دستگاه امنیتی و شکنجه های اعمال شده در طول دوران بازداشت اعترافات پخش شده را دیکته وزارت اطلاعات اعلام کردند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش