جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیدوشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۰


هشتمین سالگرد قتل زهرا کاظمی، عکاس خبری کانادایی ایرانی در زندان اوین


زهرا کاظمی عکاس خبری ۵۴ ساله ایرانی مقیم مونترال کانادا که درخرداد ماه سال ۱۳۸۲ برای پوشش خبری ناآرامی های دانشجویی به تهران سفر کرده بود، از سوی مقامات امنیتی ایران بازداشت شد و پس از ضرب و شتم شدید، دچار شکستگی جمجمه و مرگ مغزی شد. خانم کاظمی در حالی که در کما بود، به بیمارستان بقیه الله منتقل شد و روز ۲۰ تیرماه درگذشت.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۰


دکتر لاهیجی : موسوی، کروبی و همسرانشان ربوده شده‌اند


دکتر عبدالکریم لاهیجی، نایب رئیس فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر می‌گوید، از آنجا که هیچ مقام رسمی در ایران بازداشت یا حبس خانگی آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان را تایید نکرده، از نظر حقوقی آنان ربوده شده‌اند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۰


هاله در غربت عزت (ابراهیم نژاد)


از :نرگس محمدی


18 تیر سال 1380، هاله سحابی فرزند به نام ترین زندانی سیاسی، همراه و جزء معدود مهمانان مراسم غریبانه عزت ابراهیم نژاد بود و 19 تیر سال 90 جمع کوچک و غریبانه چهلم شهادت هاله سحابی شکل می گیرد و معدودی دوستان و خویشانش بر سر مزارش حاضر می شوند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۰


ارتش سوریه دستور تیراندازی به سوی مردم را داده است


از :دویچه وله


به گفته‌‌ی دیده‌بان حقوق بشر، افسران ارتش سوریه به زیردستان خود دستور تیراندازی به سوی شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضدرژیم را داده‌اند. اپوزیسیون سوریه می‌گوید، پیشنهاد بشار اسد برای "گفت‌وگوی ملی" با مخالفان، نمایشی است.


ادامهء مطلب

شنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۰


ورود دختران به بازار فروش کليه، سفر به تهران برای گران فروختن


از :حبيب احسنی پور/مهر


پايين بودن آمار پيوند کليه از جسد باعث شده اهدای کليه تبديل به جولانگاه خريد و فروش شود بطوريکه برخی جوانان از جمله دختران به دليل بيکاری و عده ای به خاطر بدهی و پرداخت ديه و... وارد اين بازار غير رسمی شده و متقاضی فروش اين عضو حساس بدن خود هستند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۰


كودكی كه كارگـر ساختمان است+عکس


از :دنیای اقتصاد


پدرم مریض است و پول نداریم. من هر روز با او می‌آیم که در خانه تنها نباشم. پدرم پایش درد می‌کند هر وقت کیسه‌های سیمان را بلند می‌کند اذیت می‌شود و شب‌ها از شدت درد خوابش نمی‌برد. من زور ندارم، اما کمکش می‌کنم که کمتر اذیت شود.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۰


گزارش سخنرانی دکتر سروش در آکادمی ملانشتون- کلن


از :حیدر شادی/ندای آزادی


وظیفه روشنفکری دینی پالایش مستمر حقیقت و هویت دینی از خرافات و گرد و غبار تاریخ است./ دکتر سروش گفت به جای دشمنی و تحقیر کردن و کاشتن تخم نفرت باید به شناخت این فرهنگ همت گماشت. دکتر سروش از اینکه برخی از ایرانیان مقیم غرب از آزادی اینجا سوء استفاده می کنند و نفرت و تحقیر نسبت به دین و دینداری تولید می کنند اظهار تاسف کرد.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۰


مادرم فعالیت سیاسی نداشت


از :جرس


مائده سلطانی با بیان این که هنوز مادرش با خانه تماسی نگرفته است و از هنوز از وی بی‌خبرند، عنوان می‌کند: هیچ اتهامی برای بازداشت مادرم عنوان نشده است. همان‌طور که در احضاریه نیز تنها پاره‌ای از توضیحات دلیل احضار وی عنوان شده بود. مادر من هیچ فعالیت سیاسی نداشت و تنها دغدغه‌اش همدردی و دلجویی از خانواده‌های کشته‌شدگان و بازداشت‌شدگان اتفاقات اخیر ایران بود و نمی‌توانست نسبت به اتفاقات پیرامون‌اش بی‌توجه باشد.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۰


هلند در کشتار سه مسلمان بوسنيايی مسئول شناخته شد


از :رادیو زمانه


به گزارش خبرگزاری‌های جهان، مرگ اين سه مسلمان در جريان قتل عام شهر سربرنيتسا رخ داد و دادگاه تجديد نظر لاهه روز گذشته رأی خود را به سود خانواده‌های اين سه قربانی صادر کرد.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۰


بازنگری فاجعه ایرباس


یکی از نتایج شوم این همه تشنج آفرینی رژیم عراق و دامن زدن ایالات متحده به ناامنی در خلیج فارس، حمله به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران بود که در مورخه ۱۳۶۷/۴/۱۲ مطابق با ۳ ژوئیه ۱۹۸۸ برفراز آب‌های سرزمینی ایران و در آب‌های حوالی جزیره هنگام توسط دو موشک از ناو آمریکایی وینسنس - که خود به آب‌های سرزمینی ایران تجاوز کرده و در آن مستقر بود - شلیک و تمامی مسافران و خدمه هواپیما به وضع اسفناکی به شهادت رسیدند


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش