جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۰


اعتراف صداوسیما به نقش مخرب این رسانه در تشدید ناآرامی های بعد از انتخابات در یک گزارش محرمانه


از :کمپین بین المللی حقوق بشرادامهء مطلب

شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۰


نگرانی درباره سلامت ابراهیم یزدی در پی درگذشت چند فعال ملی مذهبی


از :بی بی سی


مهدی نوربخش تاکید کرد که در مورد اینکه "حاکمیت برای خاتمه دادن به تفکر ملی مذهبی های جدی است" تردیدی ندارد و اظهار داشت که ملی مذهبی ها، با وجود تعداد کم آنان، از نظر اندیشه ای "محبوب و آینه شکست [آیت الله علی] خامنه ای هستند."


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۰


خانواده ۴٣ تن از کشته شدگانِ، سخن گفتند


از :کلمه


با گذشت دو سال از انتخاباتِ ریاست جمهوریِ سال ۱۳۸۸ و شکل گیری جنبشِ آزادیخواهانه و اعتراضیِ مردمِ ایران به نتیجۀ دستکاری شدۀ آن انتخابات، که تحت نفوذ و دخالت نهادهای فراقانونی و نظامیون، نتیجه اش تغییر کرد، نه تنها پیگیری خانواده های شهدا و جانباختگانِ آن قیام به نتیجه نرسیده، و کمیتۀ منتخبِ میرحسین موسوی و مهدی کروبی جهت پیگیری آسیب ‌دیدگان آن حوادث نیز، بازداشت و روانه زندان شده اند، بلکه تهدید و شهید دزدی و قلب واقعیت، همچنان توسط مقامات و نهادها و رسانه های حکومتی ادامه دارد.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۰


تاج‌زاده: از خطاهای خود در دهه اول انقلاب پوزش می‌خواهم


از :رادیو فردا


این فعال سیاسی «اعتراف» خود را چنین ادامه می دهد: «باید از برخوردهای ناصوابی که با مهندس بازرگان و دکتر سحابی صورت گرفت، عذر خواست و نیز باید از همه سیاسیونی که خواهان فعالیت قانونی بودند و حقوقشان به بهانه‌های مختلف نقض شد، پوزش طلبید. همچنین باید از تحمیل یک سبک زندگی به شهروندان و دخالت در حریم خصوصی آنان معذرت خواست. خطای ما آن بود که تصور می‌کردیم ما انسان‌های متوسط قادریم در میخانه‌ها را ببندیم، بدون آن‌که لازم باشد درهای تزویر و ریا را باز کنیم. اشتباه ما این بود که در عمل به برخی امور عرفی تقدس ‌بخشیدیم، غافل از آن که تلاش مذکور عقیم و نتیجه اش عرفی شدن بسیاری از مقدسات است. بزرگترین خطای ما تعمیم مناسبات سیاسی در عصر “عصمت” به عصر “غیبت” بود.»


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۰


در حاشیه مراسم تدفین هدی صابر/گورکن هم مامور امنیتی بود


هنگام خاکسپاری تعداد قابل توجهی از ماموران با صداهای بلند می خندیدند که بعضی از بانوان حاضر در جلسه از این هتک حرمت و رفتار ناشایست به شدت متاثر شدند.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۰


بازجو "عظمت"، هدی صابر را مورد ضرب و شتم شدید قرار داده و او را از بهداری بیرون انداخته بود


از :دانشجو نیوز


در آخرین کلاس درس در بند،آقای صابر به ما گفت:"هر رفتی با نقطه چین هایی برای بقیه همراه است که دیگران باید پیگیر آن باشند،عزت الله سحابی و هاله هم نقطه چین های خود را برای ما به جا گذاشتند."


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۰


داماد ابراهیم یزدی:خامنه‌ای با دکتر یزدی مشکل شخصی دارد


از :سحام نیوز


« آقای خامنه ای با دکتر (یزدی) نزاع شخصی دارد از ابتدای انقلاب. مقداری از آن به اوائل انقلاب بر می گردد و مقداری از آن حسادت هایی است که از اول انقلاب رشد می کند. خامنه ای کسی نبود در این انقلاب. در طول انقلاب بنا به مصالح دیگری – مثل پیشتیبانی آقای رفسنجانی- رشد کرد. وگرنه او در حلقه اول انقلابی ها نیست. او یک آدم عادی بود و به آن صورت سابقه مبارزاتی ندارد تا زمانی که با روشنفکران دینی نشست و برخاست می کند از جمله دکتر علی شریعتی. او به این طریق است که شناخته می شود و در غیر این صورت یک روحانی معمولی است. از اول انقلاب با دکتر یزدی سر آشتی نداشت و تا همین الان هم به صورت شخصی ادامه پیدا کرده است… نهضت آزادی به لحاظ نفر و تعداد خیلی محدود است. اما به لحاظ تفکر، تفکری است که به دموکراسی اعتقاد دارد، ضد مذهب نیست، رابطه اش با روحانیت پیشرو نزدیک بوده و پتانسیل هایی دارد که خیلی دیگر از گروه های سیاسی نداشته اند.»


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۰


دو سالگی جنبش سبز در کوالالامپور


از :رسام


به مناسبت دومین سالگرد کودتای انتخاباتی مراسمی در کوالالامپور با حضور برخی فعالین سبز مقیم این کشور برگزار شد. برنامه با تلاوتی از قرآن شروع گردید و با سخنرانی و تریبون آزاد در نقد و بررسی فعالیت‌های رسام و همچنین جنبش سبز و نمایش نماهنگ‌هایی از حوادث دو سالهٔ جنبش، مرور و تحلیل دوران پیش از انتخابات و وقایع پس از آن همراه بود.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۰


گزارشی کوتاه از روز ملاقات در زندان اوین، بند 350


از :ندای آزادی


خانواده ها از زندان اوین روانه منزل خانواده هدی صابر شدند. شاخه های گل سرخ با روبان های سبز و سیاه. یکی یکی فرزندان برومند صابر، شریف و حنیف را تسلیت می گفتند و همسرش را به صبر دعوت می کردند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۰


گزارشی از مراسم تشییع و تدفین هدی صابرادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش