جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیسه‌شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۰


نگاهی کوتاه بر فعالیت های مطبوعاتی شادروان مهندس عزت الله سحابی


از :روزنامه نگاران زندانی


"ای خدای بزرگ، این تغییر دهنده قلب ها و فکرها، یا حال و روز ما را دگرگون کن یا مرگ مرا برسان"...


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۰


درگذشت مهندس عزت الله سحابی در رسانه هاادامهء مطلب

دوشنبه، ۹ خرداد ۱۳۹۰


مهدی محمودیان: ما از حقوق مردم کوتاه نمی آییم و ملت باید پشتیبان ما باشند


از :فرشته قاضی/روز آنلاین


خانواده های مهدی محمودیان، حشمت الله طبرزدی، عیسی سحرخیز و مسعود باستانی در مصاحبه با “روز” نسبت به وضعیت این زندانیان سیاسی که برخی از آنان در زندان رجایی شهر در اعتصاب غذا به سر می برند ابراز نگرانی کردند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۹ خرداد ۱۳۹۰


دهها کشته و مجروح در یکشنبه خونین شمال دمشق


از :دویچه وله


هلیکوپترها و تانک‌های ارتش سوریه شهرهای رستن و تلبیسه را محاصره کردند و با مسلسل در خیابان‌های شهر به تیراندازی پرداختند. شهر تلبیسه با ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰ کیلومتری حمص قرار دارد که مرکز بزرگترین تظاهرات ضد دولتی در ماه‌های گذشته بوده است.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۰


رنجنامه زنان زندانی از شکنجه و ظلم مضاعف وبیعدالتی در قرنطینه اوین


از :کلمه


بطور کلی یکی از روش‌های بازجویان در خصوص برخی از بازداشت‌شدگان زن، این بوده است که آنها را مورد خشونت کلامی جنسی قرار دهند به این صورت که با مطرح کردن مسائل جنسی، مقاومت آنان را درهم بشکنند. از این جهت باید به صراحت بگوییم، که روح و روان ما در آن اتاق‌های بازجویی، بارها و بارها مورد تجاوز قرار گرفت. شرح جزئیات آنچه گذشت، شاید تنها در یک محفل خصوصی با حضور مقامات قضایی امکان‌پذیر باشد.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۰


ناصر حجازی، قهرمانی ماندگار


از :جـــرس


در شماره امروز قلم سبز، بیانیۀ ۲۵۰ تن از فعالان سیاسی، روزنامه‌نگار، نویسنده و شخصیت فرهنگی به مناسبت درگذشت ناصر حجازی منعکس گردید که به امضای افرادی چون ابراهیم یزدی، حسن یوسفی اشکوری، عبدالعلی بازرگان، ماشاء الله شمس الواعظین، سیمین بهبهانی، علوی تبار، جلایی پور و محسن کدیور رسیده و ضمن بیان تسلیت درگذشت ناصر حجازی آورده بود "سالها پیش از این، غلامرضا تختی، نماد ملیت‌خواهی و زبان آرزوهای مردم ایران برای آزادی و عدالت بود و ناصر حجازی نیز در واپسین روزهای زندگی، همان بانگی را برآورد که از فراسوی روزگاران شنیده می‌شود: سربلندی و احترام شایسته همه‌ی مردم ایران است."


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۰


خاتمی در جمع مادران داغدار حوادث پس از انتخابات و همسران زندانیان/سخنان خانم پروین فهیمی، مادر سهراب اعرابی


از :پارلمان نیوز


سیدمحمدخاتمی در جمع مادران داغدار حوادث پس از انتخابا ت و همسران زندانیان : فضای موجود باعث افزایش بدبینی و خشونت می‌شود/خانم پروین فهیمی، مادر سهراب اعرابی خطاب به آقای خاتمی : به شرط آزادی تمامی زندانیان سیاسی و آقایان موسوی و کروبی و همسران‌شان از خون فرزندم می‌گذرم.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۰


باهنر: احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، در ماجرای وزیر اطلاعات تا مرز استعفا پیش رفته بود


از :فواد روستایی/رادیو فرانسه


در ادامۀ حملات و افشاگری ها علیه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، محمد رضا باهنر- نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایران- طی سخنانی این نکته را که احمدی نژاد در زورآزمائی با آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در ماجرای وزیر اطلاعات تا پای "استعفا" رفته است علنی کرد.


ادامهء مطلب

شنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۰


فساد اقتصادی بعد از ارتباط با اجنه، دلیلی تازه برای انتقاد از "جریان انحرافی"


از :حسین کرمانی/دویچه وله


انتقاد از "جریان انحرافی" به دلیل " فساد اقتصادی" از سوی اصولگرایان ایران بالا گرفته است. مجتبی واحدی تحلیل‌گر سیاسی معتقد است چرخش انتقاد‌ها به نزدیکان احمدی‌نژاد از جن‌گیری و رمالی به مفاسد اقتصادی هدفی سیاسی دارد.


ادامهء مطلب

شنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۰


دو کلاهک موشکی با قابلیت حمل سلاح اتمی تحویل سپاه پاسداران شد


از :خبرنگاران سبز


بر اساس گزارش های به دست آمده، در پی افزايش برد موشکهای توليد شده در صنايع نظامی وزارت دفاع که شعاع پرتاب آنها تا فاصله ۳۲۰۰ کيلومتری افزايش يافته، همزمان پروژه مشترکی بين صنايع نظامی ايران، پاکستان، چين و اکراين برای ساخت کلاهک های اتمی آغاز شد که اين اقدامها اکنون به نتيجه رسيده و نخستين کلاهک های ساخته شده تحويل سپاه پاسداران شده است.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش