جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۰


گزارش کار مدیر فیس‌بوک به رهبران غربی


از :مهر


این نشست با حضور سیاستمدارانی از قبیل "دیوید کمرون" نخست وزیر انگلستان، "نیکلای سرکوزی" رئیس جمهور فرانسه و "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان برگزار شد در حالیکه در سویی دیگر مدیران بزرگترین شرکتهای تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات از قبیل "مارک زاکربرگ" بنیانگذار شبکه اجتماعی فیس بوک و"اریک اشمیت" مدیر اجرایی شرکت گوگل حضور داشتند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۰


۳۰ درصد فعالان، شغل زیرزمینی دارند


از :خبر آنلاین


تعداد بیکاران کشور نیز با احتساب نرخ بیکاری ۱۰ درصدی که رییس جمهوری اعلام کرده می توان به رقم ۲.۵ میلیون نفر رسید که آن وقت مشخص می شود ۱۷.۵ میلیون نفر از ۲۵ میلیون نفر جمعیت در این گروه های مشخص حضور دارند اما ۷.۵ میلیون نفر دیگر مشخص نیست که در چه وضعیتی به سر می برند.


ادامهء مطلب

جمعه، ۶ خرداد ۱۳۹۰


عفو بين الملل بازداشت اشکان ذهابيان را محکوم کرد


از :فرین عاصمی/رادیو فردا


سازمان عفو بين الملل در بخشی از تازه ترين بيانيه اش درباره ايران، به بازداشت اشکان ذهابيان ، دانشجوی محروم از تحصيل و عضو شورای عمومی دفتر تحکيم وحدت اشاره کرده و بازداشت و نگهداری او در زندان را محکوم کرده است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۰


ناصر حجازی به روایت تصویرادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۰


نبش قبر آلنده برای کشف حقیقت؛ قتل یا خودکشی؟


از :هانا کاویانی/رادیو فردا


يازدهم سپتامبر تنها يادآور حمله به برج های دو قلو در نيويورک نيست. نزدیک به سه دهه پيش از آن در سال ۱۹۷۳، در همين روز، کشور شيلی، شاهد کودتايی بود که در پی آن دولت سوسياليست اين کشور سقوط کرد و ديکتاتوری جای آن را گرفت؛ حکومتی استبدادی به رهبری آگوستو پينوشه. يازدهم سپتامبر ۱۹۷۳ البته، روزی است که مرگ مرموز سالوادور آلنده را نيز در خود جا داده است. مرگی که برخی آن را نتيجه خودکشی می دانند، و برخی آن را قتل می خوانند.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۰


بدرود ناصر حجازی! وداع هزاران نفر با اسطوره مردمی فوتبال ايران (مجموعه خبرهای تشييع پيکر ناصر حجازی)


پيکر ناصر حجازی برای آخرين بار در ورزشگاه يکصد هزار نفری آزادی تشييع شد تا در قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) آرام گيرد.به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، پيکر مرحوم ناصر حجازی امروز (چهارشنبه) در ميان انبوه جمعيت مردم، مسوولان، همبازيان و شاگردان آن مرحوم تشييع شد.چند هزار هوادار ناصر حجازی که در ورزشگاه حاضر شده بودند، با شعارهای پی در پی خود جو خاصی را در ورزشگاه يکصد هزار نفری آزادی به وجود آورده بودند، جوی که همه را تحت تاثير قرار می داد.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۰


سخنان منتشر نشده میرحسین در دیدار با فعالان جنبش زنان: باید آنقدر بایستیم تا تغییر ایجاد شود


از :کلمه


“با توجه به تحولات یک سال اخیر، زنان و جوانان خود را به شکل تازه ای درک کرده و هویت جدیدی برای خود تعریف کرده اند. مشغولیات ذهنی و دنیاهایشان عوض شده است، بنابراین احساس درد و رنج ناشی از این تولد جدید هم به وجود آمده است. به دلیل این که ساختارهای حکومتی، قانونی و عرفی ما با این انسان جدید سازگار نیست. این مسئله را باید بررسی کرد. خیلی چیزها هست که به اسم اسلام و تامین بنیان های خانواده تحت تاثیر تعصبات جنسیتی مسائل حقوقی و قانونی مطرح بوده و الان به صورت مانع جدی برای زنان در جامعه وجود دارد.”


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۰


نامه یک روزنامه نگار ایتالیایی به بهمن احمدی امویی


از :کانون زنان ایرانی


ایران فردا کشوری خواهد بود که در آن دیوارهای زندان ها دیگر هرگز شاهدان خاموش شکنجه ها، سوءآستفاده ها و آزار زندانیان نخواهد بود کشوری که در آن زندانها جای دزدان، آدم کشان و جنایتکارانی خواهد بود که در آن جا به بلوغ عقلانی ، و رستگاری برسند ، کشوری که در آن مفهوم" زندانی عقیدتی" فقط به کتابهای تاریخ تعلق خواهد داشت، کشوری که در آن هر کس که عقیده و ایده نا موافقی داشته باشد به زندان نخواهد افتادبلکه با علاقه و احترام به حرفش گوش داده خواهد شد.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۰


تولد بهمن؛ بهانه‌ای برای یاد هزار و یک فرزند در بند


از :آیدا قجر/جرس


دوم خرداد جمعی از ایرانیان مقیم فرانسه به دعوت تعدادی از روزنامه‌نگاران مقیم این کشور در مراسم تولد بهمن احمدی امویی یاد «هزار و یک» فرزند در بند ایران را گرامی داشتند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۰


خبر آزاد سازی خرمشهر از رادیو ایرانادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش