جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیدوشنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۰


نهضت آزادی از نگاه عبدالعلی بازرگان و محسن کدیور


از :رساادامهء مطلب

یکشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۰


کمپین ۲۵ سالگی مجید توکلی؛ «در خانه، زندان یا دانشگاه برای پسرم تولد بگیرم؟»


از :فرین عاصمی/رادیو فرداادامهء مطلب

یکشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۰


واحدی: دادستان با انتقال فاطمه و مهدی کروبی به محلی دیگر موافقت کرده است


از :مینا بهارمست/رادیو فردا


مهدی کروبی و همسرش فاطمه کروبی از مسئولان امنیتی جمهوری اسلامی خواسته‌اند با انتقال آنها به مکانی دیگر موافقت کنند. آقای کروبی و همسرش از ۲۵ بمهن ماه سال گذشته در بازداشت خانگی هستند. مجتبی واحدی، مشاور ارشد مهدی کروبی می‌گوید که مقام‌های دادستانی با این در خواست موافقت کرده‌اند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۰


بازداشت مبتکر منشور اخلاقی فوتبال به اتهام اختلاس مالی


از :مهدی رستم پور/رادیو فردا


حجت‌الاسلام محمد علی‌پور با حکم قاضی دادگاه ویژه روحانیت به اتهام اختلاس مالی در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان و پرونده منشوری‌ها بازداشت شده است.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۰


نهضت آزادی ؛ رشد در کیفیت و تکثیر شخصیت‌ها


از :میزان خبر


نهضت آزادی در حالی جشن ۵۰ سالگی خود را برگزار کرد که دبیرکلش در انتظار محاکمه و تعداد زیادی از اعضایش در زندان به سر می‌برند؛ با این حال اعضای این حزب همچنان بر موازین خود پای فشاری می‌کنند و بنا ندارند حتی در صورت تحت فشار قرار دادن دکتر یزدی ذره‌ای ازموضع خود کوتاه بیاند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۰


مادر شهید مصطفی کریم بیگی: دیه فرزندِ من آزادیِ زندانیانِ سیاسی است


از :مسیح علی نژاد


همه جوان هایی که کشته شده اند را مثل فرزندان خود می دانم ، کسانی که زندانی شده اند هم دنبال راهِ فرزندانِ ما هستند و هدفشان این است که خون فرزندانِ ما پایمال نشود.


ادامهء مطلب

شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰


نمایشگاه کتاب و تشتت فرهنگی دولت


از :شهروز


نمایشگاه کتاب بناست پل ارتباطی بین تمام اقشار فرهیخته کشور باشد به خصوص آن دسته از دوست داران کتاب که به شوق دیدن نویسندگان و شاعران و مترجمان دلخواه خود به پایتخت می آیند اما دریغ از مکان مناسب و حتی اجازه حضور رسمی این دسته از نویسندگان و مترجمان در نمایشگاه.تا جایی که قبل از برگزاری به بعضی از ناشران گوشزد می کنند مبادا نویسنده ای که دلخواه آنان نیست در غرفه حضور یابد حتی مانع چسباندن پوستر این نویسندگان در غرفه ها می شوند(چند سالی است علاوه بر کتاب ها ،پوستر های نویسندگان و شاعرانی چون شـاملــو، هــدایت ، ابتهاج ،درویشیان و...جمع آوری می شود).و به جای آن غرفه ها و محل های مشخصی برای بعضی نویسندگان خاص و دولتی و سمینارهایی از قبیل خاطرات فتنه و ...!برقرار است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰


صحبتهای مهندس سحابی در مورد کنفرانس برلینادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰


دل نوشته نسرین ستوده، وکیل زندانی، برای پسر سه ساله اش


از :مدرسه فمینیستی


با تو چه بگویم که هفته‌ی گذشته از من پرسیدی مامان با ما به خانه می آیی؟ و من در مقابل چشم ماموران بازداشتگاه به تو گفتم: «کارم طول می کشد و دیرتر می آیم». آن وقت تو با سر تکان دادنت گفتی باشد و دستم را کشیدی و با لب‌های کوچک‌ات بوسه‌ای کودکانه بر دست هایم زدی…


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰


نهضت آزادی و فراز و فرودهایش


از :مریم محمدی/رادیو زمانه


اولین ضربه‏ای که به نهضت خورد، در همان سال ۱۳۴۱ بود. بعد از این‏که دکتر امینی برکنار شد، حمله‏ای به جبهه ملی و نهضت آزادی صورت گرفت و اعضای شورای مرکزی نهضت آزادی، مانند مرحوم طالقانی، یدالله سحابی، مهندس بازرگان، آقای دکتر شیبانی، ابوالفضل حکیمی، عدالت‏منش و چند نفر دیگر به زندان افتادند و محاکمه نظامی شدند. ابتداً عده‏ای از این افراد محکوم به اعدام شدند، ولی بعد این محکومیت به ۱۰ سال حبس منجر شد که مخصوصاً این مورد درباره مرحوم طالقانی و مهندس بازرگان صادق است و بقیه اعضایی هم که در زندان بودند، به حبس‏های مختلف دو تا شش سال (مقداری بیشتر یا کمتر)، محکوم شدند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش