جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیچهارشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰


نهضت آزادی؛ همیشه باقی خواهد ماند


از :فرشته قاضی/روز آنلاین


نهضت آزادی، 50 سال فعالیت و مبارزه مسالمت آمیز را پیش گرفت و پس از انقلاب 57 اعضای موثر آن، مسئولیت دولت موقت را عهده دار شدند؛ دوره کوتاهی که سریع سپری شد و دوران زندان،بازداشت و برخوردهای قهریه حکومت جایگزین کرسی قدرت شد.برخورد با اعضای نهضت آزادی از اولین سالهای دهه 60 آغاز شد و اعضای این تشکل سیاسی که پیش از انقلاب 57 طعم زندان را چشیده بودند پس از انقلاب 57 نیز به بهانه های مختلف و به طورمتناوب به زندان رفتند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰


گزارش تکان دهنده وزیر دولت خاتمی از وضعیت اقتصاد کشور


وزیر صنایع و معادن دولت سید محمد خاتمی می گوید: کل درآمد ایران از نفت، از آغاز اکتشاف نخستین چاه نفت تا سال ۱۳۸۹ یک هزار میلیارد دلار بوده است که میزان ۴۵۰ میلیارد دلار آن مربوط به ۶ سال اخیر، میزان ۴۰۰ میلیارد دلار آن مربوط به پس از انقلاب تا سال ۱۳۸۴و میزان ۱۵۰ میلیارد دلار هم متعلق به قبل از آن است .طبق قانون برنامه پنجساله چهارم، اگر به آن برنامه عمل می شد، باید بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار در این حساب وجود داشت.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰


با حاکمیت دوگانه «ولایت- دشمن» هر منتقدی دشمن قلمداد می شود


به باور من شما به دشمن نیاز دارید تا بتوانید به زعم خود به حاکمیت خویش ادامه دهید، همچنان که دولت آمریکا به دشمن احتیاج دارد تا جهان را در کنترل خود نگه دارد. هر دو طرف "دشمن خواه" و "دشمن‌طلب" بوده و هر کدام از منظری "خطر سبز" را بهانه‌ای برای تداوم استیلای خود و نقض حقوق مخالفان، آمریکایی‌ها در جهان و شما در ایران، قرار داده‌اید.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰


شرح شکنجه های جسمی و روحی در زندانهای جمهوری اسلامی


از ادرار کردن بازجویان روی سر و صورتش گرفته تا ضرب و شتم ، شلاق بر کف پا ، بارها استفاده از شوکر برقی در بازجویی ها ، ضربات متوالی به بیضه تا حد بیهوشی ، بی خوابی دادنهای طولانی ، استفاده از انبردست برای نیشگون گرفتن از جاهای مختلف بدن گرفته تا استفاده از او به عنوان توپ زیر دست و پای سه بازجو بطوریکه به گواهی پزشکی قانونی که بخشی از شکنجه ها را مورد تایید قرار داده است جمجمه سر و بینی اش شکسته است .


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰


محمد رضا شجریان: به مردم دروغ نگویید، وجدان جامعه بیدار است


از :روزنامه روزگار


«در شرایطی که مردم در بهت و حیرت هستند و به گفته آقای احمدی نژاد، خس و خاشاک به حرکت در آمده‌اند، صدای من در صدا و سیما جایی ندارد. صدای من صدای خس و خاشاک است و همیشه هم برای خس و خاشاک خواهد بود.»


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۰


کارنامه سیاه ایران در گزارش سالانه عفو‌بین‌الملل


از :دویچه وله


سازمان عفو‌بین‌الملل در گزارش سالانه خود بار دیگر ایران را به عنوان یکی از ناقضان اصلی حقوق‌بشر در جهان معرفی کرد. ایران با سرکوب معترضان، اجرای گسترده اعدام‌ها‌و نقض حقوق‌شهروندی کارنامه‌‌ی سیاهی را یدک می‌کشد.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰


«فرار از خانه» بازتاب خشونت‌های خانگی


از :ایسنا


براساس آمار 70 درصد از موارد فرار دختران از خانه ناشی از برخورد نامناسب و ناشايست والدين با دختران است و دختران بعد از فرار از منزل عواقب تعارض و تجاوز، آشنا شدن با خانه‌های يتيمی، مصرف و فروش مواد مخدر و انواع بيماری های عفونی در انتظار آن‌ها است.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰


بستری شدن اشکان ذهابیان در بیمارستان با نام جعلی


از :تحول سبز/مهدی یارمحمدی


اشکان ذهابیان که به جهت وخامت حال خود که بر اثر شکنجه های شدید مامورین وزارت اطلاعات صورت گرفته در شرایط بسیار نگران کننده ای به سر میبرد. وی در حالی در یکی از بیمارستانهای ساری بستری شده است که مامورین او را به صورت ناشناس و با نام دیگری در بیمارستان بستری کرده اند و به شدت نیز تحت مراقبت و کنترل امنیتی می باشد.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰


نفس باد صبا از بند ٣۵٠ اوین : جشن تولد بهمن احمدی امویی و یاد هزار و یک فرزند در بند وطن


مراسم جشن تولد بهمن احمدی امویی و یاد هزار و یک فرزند در بند وطن روز دوم خرداد امسال توسط جمعی از دوستان و همکاران این زندانیان سیاسی در پاریس برگزار می شود.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰


نامه یک صنعتگر به وزیر صنایع:در ایران فروش مواد مخدر آسان تر از فروش پوشاک است


یک تولیدکننده مطرح پوشاک با ارسال نامه ای به وزیر صنایع و معادن مشکلات پیش روی صنعت پوشاک را بازگو کرد و از وزیر صنایع خواست برای جلوگیری از سقوط تولیدکنندگان این بخش و نابودی صنعت پوشاک در کشور چاره اندیشی کند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش