جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادییکشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰


افشای گزارش ویژه وزیر اطلاعات به خامنه ای و نقش آن در افزایش بحرانهای درون حکومت


از :خبرنگاران سبز


در گزارش جدید کارشناسان ایران سبز دو نکته مهم مورد تاکید قرار گرفته است. نخست اینکه انتشار این گزارش به معنای عدم اطلاع قبلی رهبر حکومت اسلامی از فساد سیاسی و اقتصادی ویرانگر اطرافیان ایشان نیست. کما اینکه شخص ایشان بوضوح نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و نظامی را تشویق به فعالیت های اقتصادی فراقانونی کرده است. از این حیث انتشار این گزارش نشانگر وحشت وزارت اطلاعات از فراگیری جنبش سبز و رفع مسئولیت از خود و واگذاردن مسئولیت تمامی مشکلات فعلی بر عهده رهبر حکومت است. نکته دیگر اینکه این گزارش که حاوی بخش هایی از آخرین نامه وزیر اطلاعات به علی خامنه ای است نشان می دهد که رقابت های وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در کسب امتیازات اقتصادی در داخل و خارج کشور آنها را به شدت علیه یکدیگر شورانده است.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰


اگر جنبش سبز مرده، چرا کابوس آن شما را رها نمی‌کند


از :تحول سبز


آغاز یکجانبه مناظره با شریعتمداری توسط تاج زاده. تاج زاده: فردی که مواضع و دیدگاه‌های خود را کاملا منطبق بر حق و حقیقت می‌بیند و همه منتقدان را منحرف می‌خواند و شعارش “بصیرت” است، نباید از گفتگو هراسی داشته باشد. اینگونه نیست؟ من آمادگی ام را برای مناظره اعلام کرده ام. در زندان باشد یا در هر جای دیگر؛ آزاد یا تحت الحفظ.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰


دکتر ملکی: رهبران واقعی جنبش سبز مجید توکلی ها و احمد زید آبادی ها هستند


از :سبزینه


دکتر محمد ملکی، اولین رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب و از فعالان ملی- مذهبی، طی دیداری که جمعی از فعالان دانشجویی و مدنی با وی داشتند، با بیان اینکه “رهبران واقعی و نمادین جنبش سبز مجید توکلی ها و احمد زید آبادی ها هستند”، خطاب به آنان تاکید کرد که جنبش مدنی سبز مردم ایران بی تردید و “صد در صد” پیروز خواهد شد.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰


شلیک مستقیم به تشییع‌کنندگان کشته‌های جمعه خونین / دیکتاتوری سوریه، امروز هم ۱۲ قربانی گرفت


از :کلمه/گروه سیاسی


فردای جمعه خونین در سوریه، که پس از هجوم نیروهای دولتی به معترضان دست‌کم ۸۸ قربانی گرفت، دیکتاتوری این کشور باز هم دست از کشتار برنداشت و در مراسم تشییع جنازه و عزاداری برای کشته‌شدگان روز جمعه نیز دست‌کم ۱۲ نفر را کشت.


ادامهء مطلب

شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰


تظاهرات در سوریه در روز جمعه/ویدیوادامهء مطلب

شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰


نگاهی به رسوم و آیین‌های عید پاک مسیحیان/ویدیوادامهء مطلب

شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰


آیت‌الله دستغیب: دعای مردم ستمدیده، بساط ظلم ظالمان را بر می‌چیند


از :حدیث سرو


این مرجع تقلید مقیم شیراز در پایان جلسه تفسیر خود، بار دیگر خواستار آزادی موسوی و کروبی و همسران آنها شد و برای این منظور و نیز برای آزادی همه زندانیان سیاسی دعا کرد.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۰


حمایت روشنفکران اسرائیلی از تشکیل کشور مستقل فلسطینی


از :بی بی سی


دهها روشنفکر سرشناس اسرائیلی با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود را از تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی در کنار کشور اسرائیل اعلام کردند. به اعتقاد این افرا د چنین کشوری باید در مرزهای سال ۱۹۶۷ تأسیس شود.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۰


افزایش جو پلیسی و نظامی در دانشگاه های کشور


از :سارا پردیس/کلمه


افزایش فشارها به دانشجویان و استادان دانشگاه های کشور هر روز ابعاد تازه ای به خود می گیرد، تا جایی که دانشجویان و استادان دانشگاه های مختلف کشور با صدور بیانیه های مختلف به این شرایط اعتراض می کنند.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۰


بی‌اعتباری جشنواره‌ها و بی‌اعتمادی هنرمندان


از :ندای سبز آزادی


وزارت ارشاد دولت احمدی‌نژاد قرار است 4 تا 8 اردیبهشت، در آستانه روز ملی خلیج فارس جشنواره‌ای سینمایی را در جزیره کیش برگزار کند، اما هنوز این جشنواره آغاز نشده، انتقادهایی از سوی هنرمندان به آن مطرح شده است.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش