جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیپنج‌شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۰


بی‌غیرت نیستم، درد مردم برایم اهمیت دارد


عمری از من گذشته است. هیچ ابایی هم ندارم که اگر من را ببرید و با شلیک 2 تیر به زندگی‌ام خاتمه دهید. حرف‌هایم از سر دل‌سوزیست. کمی مراعات مردم را کنید. مردم را دوست داشته باشید تا آن‌ها هم شما را دوست داشته باشند. مردم معنای خدمت را می‌دانند و اگر آن را احساس نمایند پا به پای دولت می‌ایستند و اگر نمی‌توانید رفاه مردم را فراهم سازید‌، بروید‌.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۰


نتایج یک تحقیق رسمی: افزایش استفاده مردم از شبکه‌های ماهواره‌ای


براساس یک گزارش تحلیلی که توسط مرکز پژوهش‌های صدا و سیما در اسفند 89 تهیه شده، میزان مراجعه مردم به شبکه های ماهواره‌ای به میزان زیادی افزایش یافته است. کارشناسان صداوسیما و نخبگان حوزه رسانه معتقدند رسانه ملی نه تنها بسیاری مخاطبان خود را از دست داده، که هیچ‌گونه توانی برای حفظ مخاطبان باقی‌مانده فعلی خود نیز ندارد.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۳۱ ,فروردین ۱۳۹۰


آزادی اینترنت؛ ایران، رتبه‌ی اول از آخر


از :یلدا کیانی/دویچه وله


اینترنت نقشی کلیدی در جنبش‌های اعتراضی ایفا می‌کند. نقشی که سبب شده دولت‌های تمامیت‌خواه تلاش خود برای کنترل آن را افزایش دهند. گزارش «فریدوم‌هاوس» نشان می‌دهد، دولت‌های زیادی در پی کنترل جریان اطلاعات در اینترنت هستند.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۳۱ ,فروردین ۱۳۹۰


میرحسین و رهنورد تلفن زدند؛ روحیه ها عالیست


از :فرشته قاضی/روز آنلاین


میرحسن حبیبی موسوی، پدر شهید موسوی از تماس تلفنی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد خبر می دهد و می گوید آنها همچنان در منزل خود در حصر هستند و روحیه هر دو بسیار عالی است.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۳۰ ,فروردین ۱۳۹۰


پيکر سالوادور آلنده به‌زودی نبش قبر می‌شود


از :خبرگزاری فرانسه


۳۸ سال پس از مرگ پر رمز و راز سالوادور آلنده، بار ديگر موضوع چگونگی مرگ وی مسأله روز شيلی شد.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۳۰ ,فروردین ۱۳۹۰


تجمع مخالفان حکومت سوريه به گلوله بسته شد


از :آسوشيتد پرس


بامداد امروز نيروهای امنيتی اين کشور گردهمايی مردم معترض در شهر حمص، واقع در مرکز سوريه را با توسل به زور پراکنده ساختند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۳۰ ,فروردین ۱۳۹۰


شهرام ناظری: مسئولان استان فارس پاسخ‌گوی لغو کنسرت شیراز باشند / در چنین شرایطی سکوت بهترین گزینه است


ناظری: ای‌ کاش می‌شد اتفاقی روی می‌داد و از خود حکیم ابوالقاسم فردوسی سراینده شاهنامه می‌پرسیدیم که در چنین شرایطی حال وی چگونه است.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۹ ,فروردین ۱۳۹۰


از سازمان های حقوق بشری مستقل می خواهم که از حقوق افراد دربند دفاع کنند


فاطمه ملکی، همسر محمد نوری زاد که بیش از یکماه است از وضعیت همسرش بی اطلاع است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: «آخرین ملاقات با آقای نوری زاد در ۲۷ اسفند ماه بود و از آن زمان تا به حال از او هیچ خبری نداریم. با وضعیت حادی که ایشان داشتند، مشکل کلیه و دندان هایش که فکر می کنم دیگر همه شان ریخته شده باشند. روزی که مجددا برای زندان احضار شدند نوبت درمان داشتند ولی مسولان گفتند که او را به زندان بیاورید ما خودمان آنجا کارهای دندانش را پیگیری می کنیم ولی هیچ پیگیری نشد و الان هم که کلا هیچ خبری ندارم.»


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۹ ,فروردین ۱۳۹۰


گزارش بانک مرکزی از گرانی اکثر اقلام خوراکی در هفته گذشته


از :کلمه


بانک مرکزی با اعلام متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۲۶ فروردین ماه جاری، گزارش داد که در هفته گذشته، قیمت قند، شکر، روغن، گوشت مرغ و گوشت گوسفند، برنج تولید داخل، اکثر اقلام لبنی، اکثر انواع حبوبات، برخی اقلام میوه‌جات، گوجه فرنگی و سیب زمینی افزایش یافت.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۹ ,فروردین ۱۳۹۰


ادامه محاکمه دانشجویان در دادگاه های نظامی


از :کلمه


برخی از فعالان دانشجویی در دانشگاه های کشور از این اقدام یعنی احضار دانشجویان به دادگا ههای نظامی ابراز نگرانی می کنند و می گویند که این شکل محاکمه یاد آور برگزاری دادگاه های فعالان سیاسی در رژیم گذشته است. چرا که در زمان شاه هم دادسرای نظامی پرونده فعالان مدنی و سیاسی را بررسی می کرد.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش