جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادییکشنبه، ۲۸ ,فروردین ۱۳۹۰


تاکید مجدد محمد خاتمی بر "باز شدن فضای سیاسی"


از :دویچه وله


محمد خاتمی پس از چهار ماه، شروط خود برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را تکرار کرد. رئیس جمهور پیشین ایران، این بار از عنوان "پیشنهاد" برای این شروط استفاده کرد.


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۷ ,فروردین ۱۳۹۰


دیدار دانشجویان دانشگاه آزاد با خانواده مهدی خدایی


از :ندای آزادی


پدر مهدی خدایی: « یک روزی ما در این زندان اوین را شکستیم و رفتیم داخل تا زندانیان سیاسی را آزاد کنیم؛ امروز پسر خود من داخل زندان اوین است.»


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۷ ,فروردین ۱۳۹۰


حق طلاق برای زن در صورت ازدواج مجدد مرد


از :کلمه - گروه اجتماعی


اعتراض های زنان در مخالفت با لایحه موسوم به حمایت از خانواده بالاخره بعد از سه سال نتیجه داد.این لایحه که توسط دولت احمدی انژاد به مجلس ارائه شده بود به مردان امکان می داد که بدون اجازه همسر اول چهار زن بگیرند.تنها شرط برای این ازدواج های مجدد، توانایی مالی مرد در نظر گرفته شده بود.دولت حمدی نژاد اصرار عجیبی برای تصویب این قانون از خود نشان می داد که این اصرار با تعجب، شگفتی و اعتراض های مستمر فعالان حقوق زنان مواجه شد.


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۷ ,فروردین ۱۳۹۰


ادامه اعتصاب زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر


از :کلمه


این زندانیان همچنین در نامه ای که از زندان ارسال کرده اند نوشته اند :«ما زندانیان سیاسی- عقیدتی اعم از فعالان سیاسی، حقوق بشری، مطبوعاتی، دانشجویی و صنفی در اعتراض به شرایط تحمیلی، که ناقض اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصول مربوط به حقوق اساسی شهروندان حتی در قانون اساسی ایران است، ضمن اعتراض به روند بازداشت و محاکمه خویش اعلام می‌داریم تا زمانی که در شرایط حاکم بر جامعه و محدودیت‌های اعمال شده علیه خود و خانواده‌هایمان بهبود اساسی صورت نگیرد و دست کم شرایطی که مسئولان جمهوری اسلامی برای مردم منطقه می‌خواهند در کشورمان نیز حاکم نگردد، به اعتراض مسالمت آمیز خود با « نه به دیکتاتور» ادامه خواهیم.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۶ ,فروردین ۱۳۹۰


پیام به مناسبت هشتمین سال در گذشت دکتر یدالله سحابی


از :میزان خبر


سحابی در وادی سیاست نیز با وجدان خویش و از باب تکلیف به وظیفه‌ی شرعی خود پاگذاشت و برای همرزمان خود در نهضت مقاومت ملی و نهضت آزادی ایران اخلاق او سرمشق همرزمانش بود. او در کار سیاسی خالی از کینه بود و به جای معلول با عامل دشمنی می‌کرد. او ظلم و جهل را نشانه رفته بود و سعی می‌کرد ریشه این دو را برکند و حتی در مقابله با افرادی که (در هر دو نظام) عمله‌ی این دو خصلت بودند با زبان نصیحت سخن می‌گفت.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۶ ,فروردین ۱۳۹۰


قهرمان ملی جاسوس از آب در آمد


از :ندای سبز آزادی


شهرام امیری که پیش از آن از وی به عنوان دانشمند هسته‌ای پناهنده شده به آمریکا یاد می شد در ماه آخر بازگشتش به ایران وقتی نامش بر سر زبانها افتاد که چندین ویدئوی متناقض از وی در فضای سایبر منتشر شد که در تعدادی از آنها اعلام کرده بود به جهت تحصیل به آمریکا پناهنده شده و مهاجرت کرده و در تعدادی دیگر نیز اعلام کرده بود که آمریکا وی را ربوده است و در صدد بازگشت به کشور است. وی هم اکنون بیش از پنج ماه است که در زندان نظامی حشمتیه تهران در بازداشت بسر می برد .


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۵ ,فروردین ۱۳۹۰


یک سند محرمانه: روش مشابه سوریه و ایران در برخورد با معترضان


از :دویچه وله


انتشار یک سند محرمانه سازمان اطلاعات سوریه پرده از روش مقابله حکومت این کشور با مردم معترض برداشته است. در حالی‌که معترضان سوری خواستار عدم دخالت ایران هستند، تحلیل‌گران روش دو کشور در سرکوب را مشابه یکدیگر می‌دانند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۵ ,فروردین ۱۳۹۰


ادامهء اعتصاب غذای زندانیان سیاسی رجایی شهر


از :کلمه


تعدادی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر در اعتراض به شرایط نامناسب رفاهی و بهداشتی خود از روز یکشنبه دست به اعتصاب غذا زده اند. اعتراض به محرومیت از ملاقات حضوری و حق مرخصی از دیگر دلایل این اعتصاب غذاست.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۴ ,فروردین ۱۳۹۰


رسوایی نمایش دروغین صدا و سیما در بین شهروندان پاوه


از :کلمه


دو ماه از شهادت صانع ژاله می‌گذرد، اما هنوز قاتل یا قاتلان او شناسایی و معرفی نشده‌اند. ماجرای رسوایی صداوسیما در معرفی پسرخاله سپاهی صانع ژاله به جای پدرش و مصاحبه با او، هنوز هم موضوع صحبت مردم پاوه است. آنها او را خائن و متهم اصلی پروژه «شهید دزدی» می‌دانند و با او قطع رابطه کرده‌اند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۳ ,فروردین ۱۳۹۰


گزارش صندوق بین‌المللی پول از وضعیت بحرانی اقتصاد ایران: تورم ۲۲ درصد، رشد صفر درصد!


از :کلمه


گزارش جدید صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند که در سال ۲۰۱۱ میلادی، دو شاخص عمده اقتصاد کلان ایران رو به وخامت خواهند رفت: نرخ رشد به صفر در صد تنزل خواهد یافت و، در عوض، نرخ تورم به ۲۲.۵ در صد اوج خواهد گرفت.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش