جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیسه‌شنبه، ۲۳ ,فروردین ۱۳۹۰


زندانیان سیاسی زن همچنان در بند قرنطینه اوین نگه‌داری می‌شوند


از :کلمه


در آبان ماه سال گذشته زندانیان سیاسی زن از بند معروف به بند نسوان به سالن دربسته‌ای به نام ” بند متادون” منتقل شدند، این سالن دربسته در بخشی از بند نسوان قرار گرفته و به صورت یک سلول جمعی است و زندانی را از آزادی عمل در محدوده کوچک زندان نیز محروم می‌کند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۳ ,فروردین ۱۳۹۰


گزارش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد کرج از: لغو مجوز، پلمپ و تخریب دفتر این انجمن


از :دانشجو نیوز


درپی توقیف، پلمپ و تخریب کامل دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد کرج در ایام تعطیلات نوروز توسط هیئت نظارت و بازوهای اجرایی آنها، این تشکل دانشجویی گزارشی از برخوردهای صورت گرفته توسط مسئولان دانشگاه و در راس آنها ریاست واحد، رئیس حراست، معاونت فرهنگی و مسئول دفتر نهاد را منتشر ساخته است.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۲ ,فروردین ۱۳۹۰


۲۸ کشته در مراسم سوگواری در دو شهر سوریه/اخراج سردبیر روزنامه “تشرین”


از :کلمه


نیروهای امنیتی سوریه در مراسم تشییع جنازه کشته‌شدگان روز جمعه، به روی اجتماع مسالمت‌آمیز و آرام مردم آتش گشودند و ۲۶ نفر را در درعا و حومه‌ی این شهر کشتند. دو نفر نیز در شهر حمص در مراسم سوگواری کشته شدند. هر دوی این مراسم روز شنبه برگزار شده بودند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۲ ,فروردین ۱۳۹۰


ژیلا بنی یعقوب؛ چهارمین محاکمه پس از انتخابات


از :روزنامه نگاران زندانی


این روزنامه نگار 38 ساله ایرانی در سال ۱۳۸۸ برنده جایزه بین المللی شجاعت در روزنامه نگاری از بنیاد بین المللی رسانه های زن و همچنین برنده «جایزه جهانی آزادی بیان» شد. وی همچنین در سال ۱۳۸۹ جایزه ویژه «آزادی بیان» سازمان گزارشگران بدون مرز را از آن خود کرد.


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۰ ,فروردین ۱۳۹۰


مولانا عبدالحمید: حکومتی پایدار می ماند که دیدگاه مخالفانش را بشنود


از :سنی آنلاین


ما نباید اسلام و مذهب را انحصاری کنیم. هر کس آنچه را درست تشخیص می دهد باید به آن عمل کند. زیرا استبداد در دین و مذهب نیز باعث از بین رفتن دین و مذهب می شود. هر کس حق دارد خدا را آنگونه که می شناسد بپرستد. حکومتی در دنیا پایدار است که دیدگاه مخالفانش را بشنود. هر کس حق آزادی عقیده و بیان گروه یا فردی را محدود کند او یک مستبد و دیکتاتور است. هیچ کس نباید حقوقی را که خداوند به انسان عطا فرموده است از او بگیرد. حکومت حق ندارد برای اقامه نماز و تعلیم مسایل دینی از مردم مجوز مطالبه کند. این حقی است که خداوند به انسان داده است و هیچ کس نمی تواند حق عبادت و آزادی بیان را از انسان بگیرد.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۹ ,فروردین ۱۳۹۰


جمهوری اسلامی، مقام دوم جهان در اجرای حکم اعدام


بنا به گزارش سازمان عفو بین الملل در بررسی آمار اعدام های صورت گرفته در سال ۲۰۱۰ میلادی، ایران همچنان بعد از چین، مقام دوم کشورهای اعدام کننده را دارا می باشد و همزمان این سازمان خاطرنشان کرد "به رغم آمار بالای اعدام در کشورهايی چون چين، ايران، يمن و عربستان سعودی و آمريکا، درصد اجرای مجازات اعدام در این سال کاهش داشته است."


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۸ ,فروردین ۱۳۹۰


ضیا نبوی دوباره به زندان کاروان اهواز منتقل شد


پدرضیا نبوی، دانشجوی ستاره دار و سخنگوی شورای دفاع از حق تحصیل که نزدیک به دو ماه پیش به طور ناگهانی از زندان کاروان اهواز به اداره اطلاعات این شهر منتقل شده بود به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که پسرش دوباره به زندان کاروان اهواز منتقل شده است. سید علی اکبر نبوی، پدر ضیا نبوی به کمپین گفت:« پسرم را دوباره به زندان کاروان اهواز برگردانده اند. امروز با او تلفنی حرف زدم ، حالش خوب بود.»


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۸ ,فروردین ۱۳۹۰


سرکوب اعتراضات و اعتصابات توسط قوانین جدید در مصر


از :المصری الیومادامهء مطلب

دوشنبه، ۸ ,فروردین ۱۳۹۰


تلاش وکیل احمد زیدآبادی برای دریافت اجازه مرخصی وی، باز هم ناکام ماند


تلاش های خانواده و وکیل احمد زیدآبادی برای اخذاجازه مرخصی در ایام تعطیلات نوروزی همانند بسیاری دیگراز زندانیان سیاسی ناکام ماند. احمد زیدآبادی روزنامه نگار باسابقه هم اکنون محکومیت شش ساله خود را در زندان طی می کند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۶ ,فروردین ۱۳۹۰


قمار زندگی در آثار پرستو فروهر؛ «می‌کشد یا نمی‌کشد»


از :امیر مصدق کاتوزیا


پروانه خاوران، پروانه اوین، پروانه کهریزک، پروانه یکم آذر... انتخاب پروانه خوب برای من مسلماً نام بسیار عزیز مادرم است ولی در عین حال مفهوم گسترده‌تری هم دارد. پروانه موجودی است که حضورش مثل یک جرقه کوتاه زیبایی است. سرشار از شاعرانگی و در عین حال بسیار فرار و شکننده.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش