جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیشنبه، ۶ ,فروردین ۱۳۹۰


نجف‌زاده، ستاره برنامه خبری ۲۰:۳۰، از فرانسه اخراج شد


از :رادیو فردا


نجف‌زاده که از خبرنگاران حامی دولت محمود احمدی‌نژاد به حساب می‌آید و شهرت خود را مدیون گزارش‌هایی است که برای برنامه خبری ۲۰:۳۰ تهیه می‌کرد، نزدیک به ۱۸ ماه پیش در نیمه سال ۸۸ به عنوان خبرنگار واحد مرکزی خبر، وابسته به تلویزیون دولتی ایران، عازم پاریس شد و از آنجا به تهیه و ارسال خبر پرداخت.


ادامهء مطلب

شنبه، ۶ ,فروردین ۱۳۹۰


مادر دستفروش تونسی: خوشحالم پسرم شعله انقلاب را روشن کرد


منوبیا بوعزیزی به خبرگزاری فرانسه گفت که به پسرش، محمد، به خاطر سهمی که در آزادسازی تونس و کشورهای دیگر عرب داشته، افتخار می کند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۶ ,فروردین ۱۳۹۰


کارنامه سیاه کودتاگران در امور مربوط حقوق بشر


از تابستان 1367 به این سو هرگز جمهوری اسلامی به این شدت و حدت مرتکب اعدام زندانیان سیاسی و غیر سیاسی نشده بود و این افزایش بی سابقه در حالی رخ می داد که بنا به اعلام رئیس سازمان زندانها دست کم در دو سال گذشته بیش از 55 هزار نفر به آمار جمعیت زندانیان در ایران افزوده شده است.


ادامهء مطلب

شنبه، ۶ ,فروردین ۱۳۹۰


پخش اعترافات ساختگی برای مرتبط نشان دادن جنبش سبز و منافقین


پس از حضور قدرتمند خیابانی سبزها در 25 بهمن و اسفندماه سال 89 اخیراً پیگیری این خط تبلیغی بار دیگر خیلی پررنگ شده و در دستور کار نهادهای سرکوب قرار کرفته است و از اینرو فشار زیادی روی برخی زندانیان سبز وارد آمده است که به ارتباط با منافقین اعتراف کنند .از جمله می توان از فشارهای وارده برروی خانم حاتمی که نزدیک به خانم رهنورد بود و چند ماه پیش بازداشت و زندانی شده و یا وحید طلایی که با ستاد آسیب دیدگان وقایع بعد از انتخابات کار می کرد اشاره کرد که به رغم اعمال فشار فراوان برروی اینان پروژه اعتراف گیری شان در این باره تا کنون به نتیجه نرسیده است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۴ ,فروردین ۱۳۹۰


گزارش دبیرکل سازمان ملل پیرامون نقض حقوق بشر در ایران به شورای حقوق بشر ارائه شد


گزارش بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در رابطه با نقض حقوق بشر در ایران به کشورهای عضو شورای حقوق بشر ارائه شد. ظار میرود در روزهای آینده، برای نخستین بار در شورای حقوق بشر سازمان ملل، قطعنامه ای در محکومیت مقام های ارشد جمهوری اسلامی به رای گذاشته شود


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۳ ,فروردین ۱۳۹۰


بازخوانی یکی از آخرین مواضع سیاسی مرحوم آیت‌الله صادقی تهرانی: با نام دین به ریشه‌ی دین تیشه می‌زنند


در نامه آیت الله صادقی که در سایت منتشر کننده آثار ایشان درج و با عبارت “إنّا لِلّهِ وَ إنّا إلَیهِ راجِعوُن” آغاز شده، شعری با این مضمون نقل شده است: آنجا که جایگزیـن عــدالت ستـم شود / مرد خدا به حق طلبی متّهم شود / با نام دین به ریشه دین تیشه می زنند / جمعی که کاش ریشه آنان قلم شود.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲ ,فروردین ۱۳۹۰


فیلم مستند : از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تا کودتای ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲ ,فروردین ۱۳۹۰


محرومیت بسیاری از زندانیان سیاسی از حق ملاقات و تماس تلفنی در سال نو


به گفته تعدادی از زندانیان سیاسی رژیم شاه، حتی در دوره ستمشاهی نیز زندانیان سیاسی در ایام نوروز و دیگر اعیاد امکان ملاقات با خانواده های خود را پیدا می کردند و به این مناسبت ها اجازه ملاقات حضوری ویژه و اضافه بر برنامه عادی، به زندانیان و خانواده شان داده می شد. اما در این روزها بسیاری از زندانیان سیاسی نه تنها از حق ملاقات هفتگی خود با خانواده شان محروم شده اند که حتی حق تماس تلفنی یک دقیقه ای هم با خانواده شان را نیافتند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲ ,فروردین ۱۳۹۰


سفره هفت سین زندانیان سیاسی در بند ۳۵۰ اوین +خاطره یک زندانی از نوروز سال گذشته در اوین


این زندانیان سیاسی در کنار سفره هفت سین خود سرودهای مختلف از جمله یار دبستانی، ای ایران مرزپرگهر، من ایستاده ام تا رای خود را پس بگیرم و مرغ سحر را به صورت دسته جمعی خواندند و سپس آغاز سال نو را به یکدیگر تبریک گفتند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲ ,فروردین ۱۳۹۰


سال ۱۳۸۹ ، سال ۲۵ بهمن


25 بهمن چگونه اتفاق افتاد؟ همه چیز از 15 بهمن ماه آغاز شد. زمانی که آیت الله خامنه ای رهبر نظام سیاسی فعلی ایران تلاش کرد تا تظاهرات مخالفان دولت در مصر و تونس را به نفع خود مصادره کند. او در خطبه هایی که به زبان عربی آن را خطاب به مردم منطقه خواند سعی در تشویق آنان به ادامه انقلاب شان علیه حکومتهای خودکامه منطقه داشت. امری که بسیاری از کارشناسان سیاسی آن را گاف بزرگ او می دانند. گافی ناشی از غرور. این موضوع باعث شد تا به فاصله کمتر از 2 روز میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو رهبر جنبش سبز از وزارت کشور خواستند تا اجازه برپایی راهپیمایی حمایتی هوادارنشان در روز 25 بهمن به نفع مردم مصر و تونس را صادر کنند. حرکتی هوشمندانه که باعث شد تا هوادارانشان با برپایی تجمعات گسترده اما پراکنده درایران در روز 25 بهمن، بزرگترین اعتراض خیابانی حامیان جنبش سبز پس از یکسال حرکت زیر زمینی آن رخ بدهد و حکومت سرتا پا مسلح علیه مردم را آچمز کند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش