جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادییکشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۸۹


نمایش اقتدار نظام و عظمت رهبری در اعلام استعفای سالمندترین زندانی جهان


از :جرس


خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایرنا ابتدا خبر آزادی یزدی و سپس خبر استعفای وی از دبیرکلی نهضت آزادی را منتشر کرد . این خبرگزاری به همین شکل مصاحبه مکتوب با سعید حجاریان را پس از آزادیش منتشر ساخت. اعتبار این استعفای یک خطی همانند اعتبار اقرارها و مصاحبه های سعید حجاریان، محمدرضا تاجیک، رامین جهانبگلو، هاله اسفندیاری، کیان تاجبخش و دیگران است.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۸۹


سال 89 سال اعدام و زندان؛ ۳۶۵ روزسرکوب و مقاومت


سال 89 که از سوی میرحسین موسوی سال "استقامت و پایداری بر مطالبات برحق و قانونی ملت ایران" نامیده شده بود به سال سرکوب و استقامت مردمی تبدیل شد و رهبران جنبش سبز که با تاکید بر ایستادگی بر مطالبات مردمی سال 89 را آغاز کرده بودند در روزهای پایانی سال به بند کشیده شدند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۸۹


ادعای بی خبری از این همه جنایت، عذر بدتر از گناه است


آقای خمینی قبل از انقلاب درباره شاه مطلبی به این مضمون گفتند که : اگر ایشان خبر دارد که چه جنایت هایی توسط حاکمیت زیر فرمان ایشان می شود، در آن شریک است و اگر هم خبر ندارد که وای بر ایشان، امروز نیز همین سخن را درباره آقای خامنه ای می توان تکرار کرد . ادعای بی خبری از این همه جنایت، عذر بدتر از گناه است و اصولا در نظام ولایت مطلقه فقیه، که همه امور به یک نقطه منتهی می شود، ممکن نیست چنین تصمیماتی بدون توافق کلی و چراغ سبز ایشان به اجرا درآید.


ادامهء مطلب

جمعه، ۲۷ اسفند ۱۳۸۹


تلاش خانواده های زندانیان سیاسی ایران برای تحویل نامه به دفتر سازمان ملل متحد در تهران


گروهی از خانواده های زندانیان سیاسی، اویل هفته جاری با مراجعه به دفتر سازمان ملل متحد در تهران، قصد تحویل نامه ای شکایت آمیز پیرامون وضعیت عزیزان بازداشتی خود به مسئولین آن دفتر را داشتند، که با برخورد نیروهای انتظامی مستقر در محل، موفق به انجام این کار نشدند و همزمان دو نفر آنها بازداشت شدند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۸۹


دادستان روی اسم زندانی شما خط کشیده! موظف به پاسخگویی هم نیستیم


از :کلمه/گروه اجتماعی


نسرین ستوده ، عبدالله مومنی، کیوان صمیمی، مسعود لواسانی ،بهمن احمدی امویی، عماد الدین باقی، داوود سلیمانی،عیسی سحر خیز، سیامک قادری، ، محمد رضا محمدی، حمزه کرمی، محسن امین زاده، محسن میردامادی، مصطفی تاجزاده، فیض الله عرب سرخی، عبدالله رمضان زاده، محمد نوری زاد، بهاره هدایت، مهدیه گلرو، ضیا نبوی، منصور اسانلو، لیلا توسلی ، هاله سحابی و فخر السادات محتشمی پور، رضا شهابی، مسعود آقایی، هانیه فرشی،زینب بایزیدی، عالیه اقدام دوست، سعید متین پور، فریدطاهری و ….نیز از دیگر زندانیان سیاسی هستند که هنوز از مرخصی نوروزی و یا آزادی آنها در آستانه سال جدید هیچ اطلاعی در دست نیست یا آنها نیز از لیست مرخصی ها حذف شده اند .


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۸۹


گزارش ویدیویی از لباس شخصی های مصریادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۸۹


هجوم شهروندان جمهوری آذربايجان در مرز برای خريد در ايران


هر روز جمعیتی بیش از ۳۵۰۰ نفر از شهروندان جمهوری آذربایجان در گذرگاه مرزی با ایران در شهر آستارا تجمع کرده و ساعت‌ها در صف، انتظار می‌کشند تا بتوانند برای خرید مواد غذایی به آن سوی مرز بروند. دلیل تحمل این همه دردسر، افزایش سرسام‌آور مواد غذایی در این جمهوری است.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۸۹


مصدق مردی پیشگام تر از زمانه خویش


از :ندای آزادی


کنفرانس بررسی چگونگی و روش‌های دستیابی به دموکراسی در ایران به مناسبت شصتمین سالگرد نخست وزیری دکتر محمد مصدق به همت بنیاد دانشگاهی دکتر محمد مصدق و مرکز چند فرهنگی آنجلینا پدروسو از دهم تا دوازدهم مارچ در دانشگاه نورت ایسترن ایلینوی شهر شیکاگو برگزار شد. در این کنفرانس تنی چند از اساتید دانشگاه های امریکا، فعالان سیاسی، دانشجویی و حقوق بشر درباره ویژگی های دوران صدارت دکتر مصدق و شرایط امروزین جنبش دموکراسی خواهی در ایران سخنرانی و تبادل نظر کردند.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۸۹


گزارش نشست «جنبش سبز پس از بیست و پنج بهمن»


محسن کدیور: جنبش سبز منکر هرگونه برتری‌طلبی دینی، قومی، نژادی و جنسی است. اردشیر امیرارجمند: جنبش سبز دیگر به دنبال کسب اجازه برای راهپیمایی نیست، بلکه آنرا انجام می‌دهد.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۴ اسفند ۱۳۸۹


گزارش دبیرکل سازمان ملل نمایانگر نیاز به نظارت ویژۀ حقوق بشر


این گزارش شکنجۀ گسترده، قطع عضو و شلاق، کمبود آیین دادرسی حداقلی در دادگاه های ایران، آزار مدافعان حقوق بشر و چهره های سیاسی مخالف، قوانینی که اعدام کودکان را مجاز می سازند، و تبعیض قانونی بر علیه زنان را مستند می کند و نتیجه گیری می کند که اصلاحات حقوقی اساسی برای اینکه ایران را با تعهدات پیمان نامه های حقوق بشری اش منطبق کند مورد نیاز است.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش