جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیدوشنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۸۹


رضا خندان: اوراق پرونده نسرین ستوده ناپدید شده


از :فرشته قاضی/روز آنلاین


همسر نسرین ستوده در مصاحبه با روز اعلام کرد این حقوقدان با گذشت ۷ ماه از بازداشت همچنان در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد. همزمان حسین مرعشی، کورش زعیم و فرناز کمالی (فعال دانشجویی) از زندان آزاد شدند، فشار بر خانواده‌های زندانیان سیاسی فزونی گرفته و از برگزاری جلسات قرآن توسط این خانواده‌ها نیز جلوگیری به عمل می‌آید.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۸۹


وقوع اعتراضات سراسری به بازداشت خانگی سران مخالفان حکومت ایران در بسیاری شهرهای مهم جهان


از :فرشید آذرنیوش


به گزارش دانشجونیوز، شرکت کنندگان در تجمعات با در دست داشتن تصاویر رهبران سبز، و همچنین پلاکاردهای حاوی پیام آزادی آنان، از مراجع جهانی مسئول خواسته اند که ضمن فرستادن گزارشگر ویژه خویش به ایران، مقدمات آزادی ۴ تن از رهبران جنبش سبز و همچنین صدها تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان های مخوف جمهوری اسلامی ایران را فراهم آورند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۸۹


گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران دربارهء تعویق مجدد دادگاه دکتر یزدی


محمدعلی دادخواه، وکیل ابراهیم یزدی درباره علت برگزار نشدن جلسه سوم دادگاه وی شنبه ۲۱ اسفندماه به همان دلیلی که دو دادگاه قبل برگزار نشده بود یعنی نقص تحقیقات به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: رییس دادگاه ابراز کرد که به علت نقض تحقیقات دادگاه پرونده را به دادسرا ارسال کرده است تا یک سری تحقیقات جدیدی از طریق دادسرا به طور مستقیم از ابراهیم یزدی انجام بگیرد.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۸۹


گزارشی از سانسور و سرکوب در حوزه اینترنت در سالی که گذشت


سازمان گزارشگران بدون مرز، طی گزارشی از عملکرد یک سال اخیر جمهوری اسلامی در زمینه سرکوب و سانسور در حوزه اینترنت، خاطر نشان کرد "جمهوری اسلامی ایران در سال ٢٠١٠ نیز سرکوب و کنترل آنلاین را تشدید کرد. در دوره‌های تنش و تظاهرات مقامات مسئول اقدام به کند کردن سرعت اینترنت و اختلال و یا قطع کامل شبکه اینترنت و تلفن همراه کرده‌اند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۹


موسوی و رهنورد به منزل شان بازگردانده شدند


از :فرشته قاضی/روز آنلاین


در حالیکه تاکنون هیچ یک از مقامات جمهوری اسلامی، مسئولیت بازداشت و حصر خانگی رهبران جنبش سبز را نپذیرفته اند، پی گیری های "روز" حکایت از آن دارد که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به منزل خود بازگردانده شده اند.براساس اخبار رسیده به روز نیروهای امنیتی، آقای موسوی و خانم رهنورد را از منزل خود خارج و به مکانی نامعلوم منتقل کرده بودند اما پس از یک روز مجددا آنها را به منزل خودشان بازگردانده اند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۸۹


خواهر منصور اسانلو : سه رگ قلب منصور مسدود شده است، آیا او حق معالجه ندارد؟


« چیزی به اتمام دوران محکومیتش نمانده است، دو ، سه ماه دیگر باید آزاد شود اما الان وضعیت قلبش خطرناک شده است. ماه پیش وقتی بهداری زندان قادر به بهبود او نبوده است او را به بیمارستانی خارج از زندان برای آنژیوگرافی منتقل کردند. آنجا پزشکان تشخیص دادند که سه رگ قلبش مسدود شده است و نیاز به جراحی فوری دارد. ما هم تقاضا کردیم که کمک کنند تا ایشان برای معالجه به بیرون فرستاده شود که البته تا الان هیچ خبری نشده است.»


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۸۹


گزارشی از بند ۲۰۹ زندان اوین


از :تحول سبز


اوین بند امنیتی۲۰۹، بندی که آمار زندانیان آن در سازمان زندانها ثبت نشده.، و آنچه که در این بند یار همیشگی زندانیان هست چشم بندی هست که همیشه به همراه شان هست.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۸۹


تاج زاده: زندان‌ها را هم مثل بقیه جاهای ایران سبز خواهیم کرد


از :تحول سبز


ما بدهکار ملت هستیم و نه بدهکار بازجوها در اوین. جسم من در اختیار بازجو‌‌ها است، اما روحم، ایمانم، امیدم و آزادی‌ام هرگز. من آزاد زندگی کرده‌ام و به لطف پروردگار آزاد زندگی خواهم کرد؛ در اوین یا بیرون از آن. من با همین تن رنجور آمادگی زندان را دارم. ولی هرگز از حق خداداد خودم برای اندیشیدن، سخن گفتن و کار جمعی و حزبی کردن صرف نظر نمی‌کنم.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۸۹


بزرگداشت روز جهانی زن در مالزی


از :تحول سبز


بزرگداشت روز جهانی زن در مالزی به دعوت رسام در روز یکشنبه 6 مارچ با دو محور کلی حمایت و تقدیر از حضور زنان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی به خصوص در 20ماه پس از انتخابات و همچنین در جهت اتحاد با ملت ایران در اعتراض به حصر رهبران سبزو به ویژه همسران ایشان، خانم زهرا رهنورد و خانم فاطمه ی کروبی برگزار شد.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۸۹


در "خانه های امن" چه می گذرد؟


از :فرشته قاضی/روز آنلاین


خلیل یزدی، فرزند ابراهیم یزدی می گوید که خانواده او به شدت نگران وضعیت نامعلوم آقای یزدی در "خانه امن" هستند. او در مصاحبه با روز توضیح می دهد: پدر را به "خانه امن" برده اند و هیچ اطلاعی از وضعیت او نداریم. تنها خبری که از او می گیریم این است که هفته ای یکبار و گاهی هم دو هفته یکبار با مادرم تماس می گیرد و ما می فهمیم که او زنده است. تاکنون هم از وقتی به خانه امن منتقل کرده اند تنها یکبار همان اوایل انتقال، یعنی حدود دو ماه پیش مادرم با او ملاقات داشته و از آن موقع نتوانسته پدر را ببیند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش