جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیدوشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۸۹


تاريخچه ای از "حصر" و "بازداشت در خانه امن": سرنوشت چهار رهبر ناپديد شده چه خواهد بود؟ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۸۹


بررسی ابعاد منشور جنبش سبز توسط فرخ نگهدار و دکتر مهاجرانی


از :جرس


عطاالله مهاجرانی، نویسنده و پژوهشگر حامی جنبش سبز، با بیان اینکه "راه رسیدن به آزادی و عدالت و مردم سالاری راهی کوتاه نیست، بلکه مسیری است طولانی"، در مقایسۀ تطبیقی بین قیام های اخیر تونس و مصر و کشورهای منطقه با جنبش سبز مردم ایران خاطرنشان کرد که "با اینکه در روزگاری که ما زندگی می کنیم روزگار انقلاب های سریع است، اما در این مقطع، هر کشوری با مقتضا و شرایطی که دارد با این مساله رو به رو خواهد شد." همزمان فرخ نگهدار، تحلیلگر و فعال سیاسی، با اشاره به رفتار حاکمیت جمهوری اسلامی و بیان اینکه "با حکومتی زورگو مواجه هستیم که می گوید حق انتخاب ندارید"، خاطرنشان کرد "در کشورمان روزهای خوشی در پیش رو نداریم و خشونت از جانب حکومت رو به افزایش است، بنا براین باید آماده باشیم، چرا که روزهای سخت تری را باید در ایران تجربه کنیم."


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۹


مشاهدات یک فرزند شهید ازرفتاربا بازداشت شدگان در کهریزک جدید اتوبان آهنگ


از :جرس


همزمان با انتشار اخبار و گزارش هایی پیرامون بازداشتگاههای غیر قانونی و ناشناسی که بازداشت شدگان حوادث اخیر به آنجا منتقل شده و مورد آزار قرار گرفته اند، یک فرزند شهید كه در جریان اعتراضات دهم اسفند دستگیر و نزدیك به ٢۴ساعت در بند نیروهای سپاه بود، از ابعاد تکان دهنده رفتارهای زشت و زننده ماموران حكومتی پرده برداشت.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۸۹


افشای اطلاعات جدید درباره سعید تاجیک، بسیجی توهین کننده به فائزه هاشمی


از :جرس


در پی انتشار اطلاعاتی پیرامون «سعید تاجیک» از اعضای ارشد بسیج که چند روز پیش فائزه هاشمی را در جوار حرم حضرت عبدالعظیم مورد هتاکی قرار داده بود، منابع خبری، اطلاعات بیشتری در مورد این لباس شخصی و همکاران وی در اختیار قرار دادند در اختیار رسانه ها قرار دادند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۸۹


گزارشی از وضعیت فعالان کرد محبوس در زندان


از :رادیو کوچه


در سال‌های اخیر تعدادی از فعالان سیاسی، مدنی و فرهنگی کرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان شده‌‌اند. این در حالی است که پس از شرکت در دادگاه‌های انقلاب به اتهام محاربه، فعالیت تبلیغی، هم‌کاری با گروه‌های کرد مخالف نظام به اعدام، حبس، جزای نقدی و شلاق محکوم شده‌اند.


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۳ اسفند ۱۳۸۹


واحدی: وحيد مديريت بازداشت فاطمه و مهدی کروبی را به عهده داشت


از :رادیو فردا


«در شب آدم ربايی، آقای وحيد از مسئولين رده بالای دفتر رهبری و معاون اجرايی ايشان، به همراه چندين نفر ديگر با حضور در منزل آقای کروبی، شخصا فرماندهی اصلی اين کار را به عهده داشته و آقای کروبی و خانم فاطمه کروبی را از منزل بيرون نموده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.»


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۸۹


بازداشت محتشمی پور برای فشار بیشتر بر مصطفی تاج زاده


از :تحول سبز


بازداشت خانم محتشمی پور در حالی صورت گرفته که بیش از ۲۰ ماه است مصطفی تاج زاده در بازداشت به سر می برد و فشارها بر خانواده او به دلیل انتشار نامه ها و مقالات تاج زاده فزونی گرفته.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۸۹


برتولوچی با دستبند سبز؛ حمایت سینماگران ایتالیایی از پناهی و رسول‌اُف


از :رضا گنجی


سینماگران ایتالیایی در اعتراض به محکومیت شش سال زندان و بیست سال محرومیت جعفر پناهی و محمد رسول اف از فیلمسازی، روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۸ فوریه و اول مارس) در شهر های رم و تورین مراسمی تحت عنوان "شبی در حمایت از سینمای ایران" برگزار کردند.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۸۹


گزارشی از مراسم اعتراضی دهم اسفند در کرمانشاه


همزمان با تهران و چند شهر دیگر کشور، مراسم اعتراض به بازداشت و بی خبری از وضعیت رهبران جنبش سبز، روز سه شنبه دهم اسفند ماه در کرمانشاه نیز برگزار شد.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۸۹


گزارش شاهدان عینی از تظاهراتهای ۱۰ اسفندادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش