جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیجمعه، ۱ بهمن ۱۳۸۹


اقدام تازه دولت کودتا برای خانه نشین کردن زنان


از :ندای سبز آزادی


به تازگی معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوری با بيان اينكه كنترل جمعيت و راه‌‌هاي پيشگيری از بارداری ديگر به دانشجويان آموزش داده نمی شود، گفته است که از ترم بهمن، كتاب "روانشناسی ازدواج و شكوه همسرداری " در دانشگاه‌های كشور تدريس می شود.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۸۹


پایان غم انگیز برای تونس یا برای بن علی؟


از :محمد صادق الحسینی


رشد اقتصادی قابل قبول ، درهای تجاری باز این کشور و ساحل مدیترانه ای جذابش به کمک رئیس جمهور ناکامش نیامد و کشتار و دستگیری هم دستگیرش نشد و در عرض کمتر از یک ماه مجبور به فرار از کشوری شد که 24 سال قلدرانه در آن حکم می راند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۸۹


نگذارید بچه های بیگناه ما را بکشند


از :فرشته قاضی/روز آنلاین


خانواده های زینب جلالیان، حبیب الله گلپری پور، زانیار مرادی، محسن و احمد دانش پورمقدم به روز گفتند "فرزندان آنها نه با خدا دشمنی کرده اند که محارب باشند و نه اسلحه به دست گرفته اند". آنها از مسئولان خواستند که با نقض احکام اعدام این زندانیان سیاسی، آنها را به زندگی بازگردانند.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۷ دی ۱۳۸۹


روزگار سخت نهضت آزادی پس از ۵۰ سال فعالیت حزبی در ایران


از :آرش حسن‌نیا/رادیو فردا


نهضت آزادی ایران، پس از ۵۰ سال سابقه فعالیت حزبی، این روزها روزگاری سخت را تجربه می‌کند. اگرچه این حزب به جز چند ماه دولت موقت مهدی بازرگان هیچگاه بر مسند قدرت و آسایش نبوده، اما وضعیت این روزهای اعضای نهضت آزادی ایران کم‌سابقه است.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۷ دی ۱۳۸۹


تحولات تونس و سقوط بن علی، زنگ خطری برای دولت های دیکتاتوری منطقه


از :آرش ادیب زاده/رادیو فرانسه


زین العابدین بن علی رئیس جمهوری سابق تونس پس از بیست و سه سال حکومت ،شب گذشته به دنبال موج اعتراضی و تشدید خشونت های روزهای اخیر تونس راترک کرد و پس از مواجه شدن با مخالفت فرانسه، به عربستان سعودی پناه برد. حال با در نظر گرفتن دلائل ایجاد بحران و تحولات در تونس یعنی فقر و بیکاری،سقوط بن علی زنگ خطری است برای دولت های دیکتاتوری منطقه و خاور میانه.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۷ دی ۱۳۸۹


هر هشت ساعت یک نفر در ایران به دار آویخته شد


از :کمپین بین‌المللی حقوق بشر


از آغاز سال ۲۰۱۱، در طی ۱۵ روز گذشته ، ایران ۴۷ زندانی، یا به صورت میانگین هر هشت ساعت یک نفر را به دار آویخته است. ایران به نسبت جمعیت کشور بیش‌تر از هر کشور دیگری در جهان اعدام می‌کند و به لحاظ تعداد کل بعد از چین، بیش‌ترین تعداد اعدام در جهان را داراست.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۷ دی ۱۳۸۹


معترضان در مصر و اردن: انقلاب تونس گسترش خواهد یافت


از :ندای سبز آزادی


اعتراضات در تونس که آغاز آن با معضل بیکاری و افزایش قیمت‌ها ارتباط داشت در پی کشته شدن چندین تن از معترضان به‌دست پلیس شدت گرفت و این امر باعث گریختن زین‌العابدین بن علی، رئیس‌جمهور این کشور به خارج و رفتن او به عربستان سعودی شده‌است.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۶ دی ۱۳۸۹


آسیه بی بی و ناپاکی سرزمین پاکان


از :منظر منیر


ماجرای آسیه بی بی نورین که به آسیه شهرت یافته است به خوبی نشان می دهد که پاکستان چه راهی را طی می کند تا آزادی را برای اقلیت های مذهبی خود تأمین نماید. فقط مسیحیان و هندو ها نیستند که در این کشور به خاطر باورشان تحت تعقیب قرار ارند، بلکه اقلیت های مذهبی مسلمان از قبیل گروندگان به فرقه اسماعیلیه، احمدیه ای ها و شیعیان نیز دائم تحت فشار و تبعیض بوده، به قتل می رسند. مورد آسیه بی بی با کمال تأسف چنان است که توجه جهانیان را به وضع رقت بار رفتار با اقلیت های مذهبی در پاکستان جلب نموده است.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۶ دی ۱۳۸۹


رييس‌جمهور موقت تونس سوگند خورد


از :ایسنا


:رییس جمهور موقت تونس روز شنبه ٢۵ دی ماه (۱۵ ژانویه) سوگند یاد كرد و از نخست وزیر این كشور خواست تا دولت متحدی شكل دهد. همزمان ناآرامی های سیاسی و اجتماعی به اوج خود رسیده، گروه زیادی از نزدیکان رئیس جمهور فراری بازداشت، زندانیان زیادی از زندانهای کشور گریخته و شهرها به دست افراد شورشی در حال غارت شدن است.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۶ دی ۱۳۸۹


بند ۲۰۹ زندان اوین: آنجا که بازجوها خدایی می‌کنند


از :عاطفه امیری/کلمه


در این بند بازجوهای وزارت اطلاعات هستند که فرماندهی می کنند، آنها می توانند به زندانی ملاقات بدهند یا ندهند! می توانند او را از حق استفاده از تلفن محروم کنند یا نکنند! این بازجویان تا جایی قدرت دارند که وقتی خانواده ها از قاضی پرونده و یا حتی دادستان تهران برای ملاقات با زندانی شان اجازه می گیرند و نامه کتبی از سوی آنها به ماموران ارایه می دهند، آنها بی اعتنا به این نامه ها از ملاقات زندانی با خانواده اش ممانعت می کنند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش