جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیچهارشنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۹


خودسوزی ۵ زن باردار در لرستان


از :ایسنا


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان اعلام کرد: پنج مورد از ۱۱ مورد مرگ‌ومیر مادران باردار مربوط به خودسوزی بوده است و علت خودکشی مادران باردار در استان باید ریشه یابی و علت یابی شود.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۲ دی ۱۳۸۹


همسر نسرین ستوده : “ازکی دفاع قانونی از مردم جرم به شمار می آید؟”


از :شهلا رستمی/رادیو فرانسه


فیگارو می‌نویسد این زن ۴۵ساله ظریف با صورتی مهتابی رنگ می‌دانست که درخطر است چرا که در تهران دستگیری وکلا بسیار رایج است.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۱ دی ۱۳۸۹


فقر روزنامه‌نگاران ایرانی و فروختن کلیه


از :مصطفا خلجی/ رادیو کوچه


وی که تنها زندگی می‌کند، افزود که با افزایش هزینه اجاره‌بها و ودیعه منزل روبه‌رو است و این یکی از جدی‌ترین مشکلات وی است


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱۹ دی ۱۳۸۹


رودابه اکبری همسر جعفر کاظمی زندانی سیاسی محکوم به اعدام: قاضی به همسرم گفت تو را باید همان دهه شصت اعدام می کر


از :گزارشگران حقوق بشر


رودابه اکبری همسر جعفر کاظمی، در گفتگو با کمیته گزارشگران حقوق بشر، از بی نتیجه ماندن پیگیری های خود و وکیل پرونده خبر داد: "در این مدت بارها به ارگان های مختلف از جمله دادگاه انقلاب، دادستانی تهران، دیوان عالی کشور و شعبه اجرای احکام و دادسرای مستقر در زندان اوین مراجعه کردم. روز دوشنبه همین هفته برای پیگیری مجدد به دادستانی کل مراجعه کردم و برای چندمین بار درخواست ملاقاتم با آقای دادستان رد شد.


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۷ دی ۱۳۸۹


نمادهای فرهنگی شرق و غرب


از :دویچه وله


دو کارشناس فرهنگی ایرانی و آلمانی، با برپایی نمایشگاهی با عنوان "شرق بیگانه؟ دیدار شرق و غرب از سال ۱۸۰۰ تا کنون"، نشان می‌دهند که این دو جهان همواره در عرصه فرهنگ بر هم تأثیر گذاشته ‌و از هم الهام گرفته‌اند.


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۷ دی ۱۳۸۹


چشم‌انداز آزادی زبان کردی در ترکیه


از :طاهر شیرمحمدی


به تازگی سران دولت ترکیه با نمایندگان کردهای این کشور دیدار کردند. کردها خواستار خودگردانی و به رسمیت یافتن زبان مادری خود شدند. نظرکارشناسان درباره امکان آزادی زبان کردی و سیاست کنونی ترکیه در قبال کردها .


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۷ دی ۱۳۸۹


وقتی ادای باورهای سنتی جرم می شود


از :مادران پارک لاله


وای بر ما كه ديگر رفتن به بهشت زهرا و ادای باورهای سنتی- اجتماعی مان جرم محسوب می شود!


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۶ دی ۱۳۸۹


برگزاری مراسم تولد دختر خردسال شهید شبنم سهرابی توسط خانواده های زندانیان سیاسی


از :کلمه


آنها در این مراسم کوچک به نگین کوچک و مادربزرگش یاد آوری کردند که هرگز آنها و شهید شبنم سهرابی را فراموش نخواهند کرد. نگین که به تازگی مراسم نخستین سالگرد شهادت مادرش در بهشت زهرای تهران برگزار شده، امسال در کلاس اول ابتدایی درس می خواند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۱۴ دی ۱۳۸۹


اولین کلیسای ساخته شده جهان در ایران


از :امیر و کاملیا / رادیو کوچه


کلیسای تادئوس یا «طاطائوس» یا «قره کلیسا» در شمال ‌شرق شهرستان «چالدران» و «جنوب ماکو» از توابع استان آذربایجان‌غربی واقع شده است. تاریخ آن به روایت «خورناستی» مورخه ارمنی به اوایل دوره مسیحیت می‌رسد. این کلیسا از معتبرترین و پرنقش و نگارترین کلیساهای ارمنیان در ایران است و از شهرت جهانی برخوردار است.


ادامهء مطلب

جمعه، ۱۰ دی ۱۳۸۹


انتقاد سفیر سابق احمدی‌نژاد درباره نحوه انتصاب سفرا


از :تابناک


منصوب شدن سفرای ایران در سایر کشورها در دو دولت نهم و دهم بر هیچ معیار واساسی استوار نبوده است. با این وجود در داخل وزارت امورخارجه ضابطه وجود دارد ولی خیلی به آن توجه نمی‌شود. به علاوه اینکه در انتصابات کشوراصولا ضابطه‌ای وجود ندارد. بحث سفرا هم از این بحث مستثنی نیست...وزارت امور خارجه اساسنامه‌ای دارد که باید به آن عمل شود ولی عملا به آن اعتنایی نمی شود. قانون خدمات کشوری هم اشاره‌ای به بحث انتصابات دارد. اینک سفیر ممکن است کارشناس شود و کارشناس هم سفیر.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش