جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیسه‌شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۸۹


شاید کانون مدافعان حقوق بشر سازمان تروریستی است!


از :کمپین بین الملی حقوق بشر


رضا خندان ، همسرنسرین ستوده با اعلام اینکه دیروز اتهام جدیدی به این حقوقدان و فعال حقوق بشر که از هفته گذشته برای سومین بار در اعتصاب غذا به سر می برد، وارد شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « عصر روز دوشنبه خانم ستوده با منزل تماس گرفتند و با من و بچه ها چند دقیقه ای حرف زدند. ایشان هنوز در اعتصاب غذا به سرمی برند و گفتند که دیروز به دادگاه برده شدند تا اتهام جدیدی به او تفهیم شود.» او همچنین به تفصیل در مورد اتهامات جدید جواد لاریجانی سخن گفت.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۸۹


واقعیت پرونده سکینه آشتیانی چیست؟


از :رادیو فرانسه


طی روزهای اخیر خبرهای ضد و نقیضی در خصوص آزادی سکینه آشتیانی و پسرش سجاد قادرزاده به همراه تصاویری از آنان در رسانه های خارجی انتشار یافت.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۸۹


سند بکارگرفتن بمب های خوشه ای توسط نیروهای آمریکا در افغانستان


از :Sonia Seymour Mikich/حمید بهشتی


بر طبق سند شماره 134777 مربوط به وزارت خارجه آمریکا در باره به کار گرفتن بمب های خوشه ای در افغانستان، که از سال 2010 بکار گرفتن این تسلیحات در سطح جهانی مذموم می باشند، آمریکا می کوشد کابل را به همکاری در جهت نگهداری و به کار گیری این تسلیحات وادار نماید.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۸۹


محمد نوری زاد : روز عاشورا ، جنازه ام را بر سرشان می کوبم !


از :روزنامه نگاران زندانی


مثل شعبان بی مخ ها داد زد : لنگت را جمع کن . به او گفتم : قاضی باید با ادب باشد . من پایم درد می کند . گفت : پس دراز بکش . در اتاق سه نفر بودیم . من و مقیسه و منشی که گفته های مقیسه را می نوشت . مقیسه یک روحانی فربه است . شروع کرد به خواندن پرونده من در همان جلسه . به او گفتم : یک قاضی باید متن پرونده را قبلاً خوانده باشد . گفت :سرمان شلوغ است . نمی رسیم . گفت : تو باید ثابت کنی این حرف هایی را که درباره مأموران وزارت زده ای!


ادامهء مطلب

شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۸۹


بزرگترین زندان روزنامه نگاران؛ قعر جدول آزادی مطبوعات در جهان


از :حمیدرضا ظریفی نیا/جرس


با احتساب بازداشت پنج روزنامه نگار و فعال مطبوعاتی دیگر، جمهوری اسلامی ایران از جمهوری خلق چین در آمار روزنامه نگاران زندانی پیشی گرفت و با ٣۵ روزنامه نگار و فعال مطبوعاتی، مقام اول زندان روزنامه نگاران جهان را از آنِ خود کرد، تا این دو کشور مجموعا نیمی از روزنامه نگاران زندانی جهان را در خود جای داده باشند و همزمان جمهوری اسلامی جایگاه خود را در پائین‌ترین رده جدول آزادی مطبوعات در جهان حفظ نماید.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۸ آذر ۱۳۸۹


افشاگری دیپلمات های سابق ایرانی


از :لیدا پرچمی/رادیو فرانسه


دیپلمات های سابق ایرانی که با اعتراض به خشونت های پس از انتخابات، استعفا داده و پناهنده شده اند ، تقلب انتخاباتی در سفارتخانه و عملیات پشت پرده جمهوری اسلامی را فاش می کنند.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۸۹


16 آذر در کوالالامپور – مالز


از :رسام


مراسم با پیام تصویری از مهندس عزت الله سحابی آغاز شد. این مبارز و پرچمدار جنبش دانشجویی دهه 30 و 40 خطاب به دانشجویان سبز مالزی می گوید: پیام من پیر برای شما چه ارزشی خواهد داشت . شمایی که با دلی سرشار از شوق برای اعتلای سرزمین تان رنج راه دور را بر خود هموار کرده اید تا ارمغانی از علم و تجربه برای هموطنانتان به همراه آورید. با این وجود از دردهای ملت مظلوم مان چون آزادی، عدالت و توسعه هم غافل ننشستید و پرچم همدردی با ملت مان را برافراشته اید.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۸۹


گزارشی از تجمع اعتراضی پانزدهم آذر ماه 1389 در دانشگاه تهران


از :گویا نیوز


جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی - جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی- تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی با حضور و سخنرانی چهره های اصلاح طلب، حجت‌الاسلام مجید انصاری، دکتر الهه کولایی، حجت‌الاسلام دکتر محسن رهامی و دکتر غلامرضا ظریفیان در تالار چمران این دانشگاه و «تحت تدابیر شدید امنیتی» برگزار شد.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۸۹


خواهر شهرام فرجی زاده:لیلا توسلی، زینب فاجعه ی عاشورای سال گذشته بود


از :روزآنلاین/فرشته قاضی


راحله فرج زاده، خواهر شهرام فرج زاده که از حکم صادره برای خانم توسلی متاثر است به "روز" می گوید: من واقعا زبانم قاصر است و نمیدانم چگونه احساس قدردانی ام را توام با شرمندگی از خانم توسلی بیان کنم. من به عنوان خواهر شهرام اینجا نشسته ام و هیچ کاری از دستم بر نمی آید و او به زندان میرود چون شهادت برادر مرا فریاد کشیده و صدایش را به گوش دنیا رسانده.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۱۴ آذر ۱۳۸۹


گلوی خونین شاعر


از :ندای سبز آزادی


شاید که ما نسل عبور در تاریکی بوده‌ایم و جای پاهامان را نیز به خود مبتلا کرده‌ایم.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش