جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیجمعه، ۱۲ آذر ۱۳۸۹


مهدی کروبی: نارضایتی عمیق توده‌ی مردم، قابل انکار نیست


از :ندای سبز آزادی


در اولین سالگرد بازداشت مجدد مهدیه گلرو، فعال دانشجویی محروم از تحصیل و زندانی، مهدی کروبی با همسر و خانواده این دانشجوی زندانی دیدار و از آنها دلجویی کرد.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۸۹


سندی محرمانه از تحلیل کارمندان "میز ایران" وزارت خارجه آمریکا درباره جنبش سبز


از :بی‌بی‌سی فارسی


آیت‌الله خامنه‌ای یقین دارد اشتباه مهلک شاه و دلیل پیروزی انقلاب این بود که شاه عقب نشست و بعلاوه او باور دارد که فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نیز به همین دلیل بود.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۸۹


«دلایلی جدید مبنی بر بی‌گناهی شهلا جاهد»


از :حسین کرمانی/دویچه وله


در بخش‌هایی از این بیانیه که سه‌شنبه ۲ آذر ۱۳۸۹ منتشر شده از فردی به‌نام سرگرد ابهریان، یکی از ماموران امنیتی سابق پلیس آگاهی تهران، نام برده شده است. او که جزو اولین افسران تحقیق پرونده قتل لاله سحرخیزان بوده، در گفت‌وگو با کمیته بین‌المللی وکلای حقوق بشر گفته است: «دلایلی به نفع متهم "شهلا جاهد" وجود داشت که به عمد جمع‌آوری نشد. در همان ابتدای تحقیقات مقدماتی صحنه جرم از بین رفت و آثار جرم پاکسازی شد. دلایلی که نشان می داد شهلا جاهد بی گناه است، توسط عده‌ای از مامورین لباس شخصی با نظارت سرهنگ کشفی، معاون آگاهی تهران، از بین رفت.»


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۸۹


چه کسی مدارک سری را به ویکی لیکس داده است؟


از :آرش ادیب زاده


درحالی که کسی رسمأ نمی داند که به واقع پایگاه ویکی لیکس چگونه مدارک مخفی فاش شده را تهیه کرده است، ولی مقامات آمریکایی فردی را به عنوان مظنون درجۀ یک این پرونده در حبس نگه داشته اند.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۸۹


گزارشی از سوابق دو استاد دانشگاه ترورشده در تهران


از :مشرق


هر دو استاد ترور شده ، عضو شورای مرکزی انجمن هسته‌ای ايران بوده اند که دکتر صالحی رئيس سازمان انرژی اتمی کشورمان نيز سابقه عضويت در اين انجمن را دارد و مقر آن نيز پژوهشکده کاربرد پرتو سازمان انرژی اتمی است.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۸ آذر ۱۳۸۹


بازخوانی پرونده دريای مازندران از ديروز تا امروز


از :ایلنا


زمان زيادی باقی نيست تا ايران از همسايگان شمالی عقب بيفتد. همان طور كه پارس جنوبی اولويت اصلی كشور در حال حاضر است خزر نيز بايد در محاسبات و مناسبات در اولويت قرار گيرد. بدون ترديد حركت چراغ خاموش مسئولان در مورد خزر نمی تواند رسيدن به مقصد را تضمين كند. بايد اندكی نور به خزر تابيده شود. حاشيه خزر غير از جنگل‌های سر سبز و آب و هوای دلپذير ميليون‌ها بشكه نفت را نيز در خود جای داده است.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۸ آذر ۱۳۸۹


قتل‌های ناموسی در هلند


از :فروغ.ن.تمیمی/رادیو زمانه


قتل‌های ناموسی در میان مهاجران افعانی، ترک، هندی و مراکشی ساکن هلند بیشتر از سایر مسلمانان این کشور دیده می‌شود. سالانه درهلند ۴۵۰ زن و دختر جوان مسلمان قربانی این نوع خشونت و مورد حمله‌ی فیزیکی مردان خویشاوند و مدافع ناموس قرارمی‌گیرند و تصادفاً ازمرگ جان به‌در می‌برند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۷ آذر ۱۳۸۹


از فرمانده نیروی انتظامی شکایت کرده ایم


از :فرشته قاضی/روز آنلاین


خانواده داوود صدری، جوان 26 ساله ای که 25 خرداد سال گذشته بر اثر اصابت گلوله در جریان اعتراضات مردمی به تقلب در انتخابات جان باخت، در مصاحبه با "روز" ضمن تکذیب مطالب منتشر شده در خبرگزاری فارس، اعلام کردند که از فرمانده نیروی انتظامی شکایت کرده اند.


ادامهء مطلب

شنبه، ۶ آذر ۱۳۸۹


مرخصی، حق زندانی است نه پاداش او!


از :جرس/آیدا قجر


پس از درخواست و تأکید جنتی دبیر شورای نگهبان، مبنی بر عدم اجازه مرخصی به زندانیان سیاسی، دادستان تهران نیز در آبان ماه گذشته به وی اطمینان داد که «اعطای مرخصی در چارچوب‌های مشخص در قوه قضائیه تعریف شده است و مرخصی‌ها بر اساس فرآیندی مشخص، تعریف، تصویب و اجرا می‌شوند و عوامل اصلی فتنه به مرخصی نخواهند رفت و اجازه نخواهیم داد که کسی در بیرون از زندان فتنه‌گری کند».


ادامهء مطلب

شنبه، ۶ آذر ۱۳۸۹


فرزند ابراهیم یزدی : در ایران اسلامی جلوی برگزاری نماز را می گیرند


از :ایلیا جزایری/العربیه.نت


مقام های قضائی جمهوری اسلامی ایران چندی پیش اعلام کردند، ابراهیم یزدی، دبیر کل نهضت آزادی ایران و کهنسال ترین زندانی سیاسی جهان 16 آذر آینده (7 دسامبر) محاکمه خواهد شد. خلیل یزدی فرزند ابراهیم یزدی در مصاحبه با "العربیه .نت"، دستگیری پدر خود و شرایط به وجود آمده برای او را "توهین به اسلام و مسلمانان" دانست و نسبت به وضعیت جسمی او ابراز نگرانی کرد.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش