جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادییکشنبه، ۲ آبان ۱۳۸۹


جدیدترین طنز؛ مدیرکل زندان‌های تهران: زندان‌های ایران،هتل است و رفتارهای زندانبانان، بهترین در دنیاست


از :ندای آزادی


خبرگزاری‌ها گزارش دادند که سهراب سلیمانی در مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید زندان اوین، ضمن بیان مدعیات مذکور و بدون توجه به گلایه‌های پیاپی زندانیان به خصوص زندانیان سیاسی زندان اوین و رجایی‌شهر از وضعیت نامطلوب و تاسف‌بار زندان‌ها، همچنین مدعی شد: “در حال حاضر اقدامات و رفتارهای زندان‌بانی در ایران بهترین نوع آن در سطح دنیا است. هر چند در سایر نقاط ممکن است از امکانات سخت‌افزاری و تجهیزات پیشرفته در امر زندان‌بانی استفاده کنند لیکن عدم وجود عاطفه در زندان‌های دیگر کشورها باعث شده زندانیان آنها افرادی خشونت طلب و بدون اصلاح باشند.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲ آبان ۱۳۸۹


بررسی نقش احتمالی موساد در انفجارهای پایگاه نظامی ایران


از :آرش ادیب زاده


روزنامۀ فیگارو در مقاله ای با عنوان:"انفجار اسرار آمیز دریک پایگاه مخفی ایران"، به بررسی این رویداد و نقش احتمالی موساد، سازمان ضد جاسوسی اسرائیل در بوقوع پیوستن این انفجارها می پردازد.روزنامۀ لوموند نیز با به چاپ رساندن پرونده ای ویژه مختص عراق به بررسی مدارک نظامی آمریکایی فاش شده توسط پایگاه اینترنتی ویکیلیکز می پردازد.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲ آبان ۱۳۸۹


جیمی کارتر:یهودیان تنها اجازه دارند که تحت حاکمیت فلسطینیان در قدس اشغالی سکونت داشته باشند


از : ایسنا


جیمی کارتر اخراج فلسطینیان از منازلشان در منطقه شیخ جراح در قدس شرقی را مغایر با قوانین بین‌المللی دانست.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲ آبان ۱۳۸۹


بازخوانی پرونده یک قتل؛ قاتل: جلال الدین فارسی


از :شکوه یوسفی


بهمن رضاخانی برادر محمدرضا رضاخانی (مقتول) جریان قتل برادر خود را چنین تعریف می کند: «حدود ساعت ۹ صبح، صدای شلیک تیر به همراه شیون بچه ها به گوش رسید. من و برادرزاده هایم به طرف بالای دره حرکت کردیم و دیدیم که علیرضا (پسر بهمن رضاخانی) مهدی (کارگر یازده ساله مزرعه) به طرف پایین می دوند و فریاد می زنند: «عمو را کشتند». در بین راه علیرضا گفت که ضارب، یک شکارچی بود که ریش جوگندمی و عینک داشت و به طرف ده فرار کرد. وقتی به محل واقعه رسیدیم، حاجی پشت بر روی زمین افتاده بود و پاهایش به طرف شرق و سرش به طرف غرب قرار داشت.


ادامهء مطلب

شنبه، ۱ آبان ۱۳۸۹


گزارش فدراسيون بين المللى جامعه هاى حقوق بشر؛ تبعيض علیه جوامع قومى و اقليت هاى مذهبى در ايران


از :دانشجو نیوز


فدراسيون بين المللى جامعه هاى حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ايران امروز گزارشى را در باره تبعيض ضد جوامع قومى و اقليت هاى مذهبى در ايران منتشر كرده اند. اين گزارش با عنوان «رُويه پنهان ايران» به جنبه ناشناخته اى از ايران مى پردازد: تبعيض شديد عليه جوامع قومى و اقليت هاى مذهبى در تمام زمينه ها


ادامهء مطلب

جمعه، ۳۰ مهر ۱۳۸۹


جناح حاکم بر لبنان: انگار احمدی نژاد از پایگاه ایران بازدید می کرد


از :بی بی سی/مهرداد فرهمند


مواضعی که رئیس دولت ایران خارج از دیدارهای رسمی اش در لبنان اتخاذ کرد، مواضع مهمانی نبود که از کشوری دوست و مستقل دیدن می کند، بلکه به نظر می آمد او منت گذاشته و در حال بازدید پایگاه کشورش در ساحل دریای مدیترانه است.


ادامهء مطلب

جمعه، ۳۰ مهر ۱۳۸۹


حقوق بشر به محاق نمی‌رود


از :حسن زارع‌زاده اردشیر


در چند روز گذشته وضعیت دو فعال حقوق بشر، نسرین ستوده و محمد اولیایی فرد در زندان اوین وخیم گزارش شده است. این دو که وکیل دادگستری هستند و وکالت بسیاری از زندانیان سیاسی را برعهده دارند اینک خود زندانی شده و در شرایط سختی به سر می‌برند.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۸۹


سقوط ایران به رتبه ۱۷۵ از ۱۷۸ در آزادی مطبوعات در جهان


از :گزارش‌گران بدون مرز


"گزارش‌گران بدون مرز" نهمین رده‌بندی سالانه‌ی آزادی مطبوعات در جهان را که با همکاری صدها تن از روزنامه‌نگاران و کارشناسان رسانه‌ها تهیه شده است، منتشر کرد. در این بیانیه آمده است که ایران همچنان جایگاه خود را در پائین‌ترین رده جدول حفظ کرده است و در آزادی مطبوعات از میان ۱۷۸ کشور جهان به رتبه ۱۷۵ سقوط کرده است.


ادامهء مطلب

چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۸۹


کشتار ۶۷؛ سیاه‌ترین پرونده‌ی جمهوری اسلامی


از :پانته‌آ بهرامی


پرونده‌ی باز و ۲۲ ساله‌ی کشتار ۶۷، یکی ازتاریک‌ترین زوایای دوران حکومت جمهوری اسلامی است که تا سال‌ها سکوتی سیاه و مرگبار روی آن کشیده شده بود.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۸۹


"من و ثبت احوال و دختری بی‌نام"


از :طاهر شیرمحمدی


ترکمن‌ها اجازه دارند از نام‌های قدیمی و سنتی خود که فقط در کتابچه‌ی ثبت احوال ایران قراراست چاپ شود، استفاده کنند. دویچه‌وله این مشکل ترکمن‌های ایران را با دو کارشناس اداره‌ی ثبت احوال مطرح کرد.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش