جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیسه‌شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۸۹


«چوب الف بر سر ما...» خشونت در مدارس ایران


از :نیلوفر خسروی


«بسیارند والدینی که وقت ثبت‌نام فرزندشان می‌گویند گوشتش مال شما، استخوانش مال ما! این تلقی از"تربیت" با فرهنگ حاکم درآمیخته که تنها اهرم خشونت را برای اداره جامعه می‌شناسد.» پای صحبت ‌یک‌کارشناس آموزشی و یک جامعه‌شناس.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۳۸۹


بازداشت و احضار هشت زن در هفته‌ای که گذشت


از :مریم حسین خواه


دستگیری مادرانی که پیگیر بازداشت فرزندانشان هستند، احضار و محاکمه مادران و خواهران و همسران زندانیان سیاسی به خاطر اطلاع‌رسانی درباره وضعیت بستگان‌شان،بی‌خبری از وکیلی که در اعتصاب غذا است و ممنوع الملاقات شدن فعال دانشجوی زندانی یک سوی خبرهایی است که در هفته گذشته (شنبه ۱۷ مهر- جمعه ۲۳ مهر) در حوزه زنان منتشر شده‌ است.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۸۹


گزارشی ازغیراخلاقی‌‌ترین ترفندهای سرکنسول؛ در سفارت ایران در مالزی چه می‌گذرد؟


از :ندای سبز آزادی


در سالهای گذشته شاهد سیر تصاعدی روند مهاجرت دانشجویان و سرمایه گذاران ایرانی‌ به کشور مالزی بوده ایم. متاسفانه در این سالها سفارت ایران در مالزی نه تنها متناسب با این روند روبه رشد حرکت نکرده و تلاشی در جهت پاسخگویی به نیازهای روزافزون هموطنان انجام نداده، بلکه در اکثر مورد با سیستگزاریهای نامناسب موجبات آزار و اذیت ایرانیان مقیم این کشور را هم فراهم آورده است.


ادامهء مطلب

یکشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۸۹


تاریخ تکرار می‌شود؛ درسالگردجشن های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی و به جای پاسارگاد در شهر مقدس قم


از :ندای سبز آزادیادامهء مطلب

جمعه، ۲۳ مهر ۱۳۸۹


روز جهانی فلسفه، فقر فلسفی و سرکوب تفکر در ایران


از :فرج سرکوهی


سازمان یونسکو «صلح» و «گفت‌وگوی آزاد» را از مهم‌ترین هدف‌های «روز جهانی فلسفه» می‌داند، اما به‌رغم فقر فلسفه و سرکوب تفکر و گفت‌وگوی آزاد در ایران و به‌رغم اعتراض برخی از مشهورترین فیلسوفان جهان از جمله یورگن هابرماس، فیلسوف بزرگ آلمانی، با درخواست دولت ایران برای برگزاری «همایش روز جهانی فلسفه سال ۲۰۱۰» در ایران موافقت کرده است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۸۹


شرح ماجرای دستگیری دو خبرنگار آلمانی در تبریز


از :آرش ادیب زاده


دو شهروند آلمانی که برای مصاحبه با فرزند سکینه محمدی آشتیانی به ایران سفر کرده بودند، هنگام ملاقات و گفتگو با وی در دفترهوتن کیان وکیل پرونده دستگیر شدند. مینا احدی سخنگوی کمیتۀ بین المللی مبارزه با سنگسار در آلمان هنگام دستگیری این افراد با آنها در تماس تلفنی بوده است.


ادامهء مطلب

پنج‌شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۸۹


حدود ۳۰ درصد قتل‌های كشور خانوادگی است - «قتل زن توسط شوهر» بيشترين قتل‌های خانوادگی امسال


از :ايسنا


سرهنگ مصطفايی در گفت‌وگو با خبرنگار«حوادث» خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: در شش ماهه اول امسال حدود 65 درصد از قتل‌های خانوادگی بدون برنامه‌ريزی قبلی به وقوع پيوسته است كه بر اساس آن متهم قصد كشتن مقتول را نداشته و در يك نزاع با توسل به خشونت مرتكب قتل شده است.


ادامهء مطلب

سه‌شنبه، ۲۰ مهر ۱۳۸۹


پيش بينی زنده یاد مهندس مهدی بازرگان از آينده جمهوری اسلامی


از :رادیو فردا


در ۱۵ مهر ۱۳۶۰ مهدی بازرگان به عنوان اولين ناطق پيش از دستور در مجلس طی نطقی خواهان خويشتنداری حکومت و سازمان مجاهدين خلق در درگيری های دو طرفه آنها شد.


ادامهء مطلب

دوشنبه، ۱۹ مهر ۱۳۸۹


غبار مرگبار


از :فریدر واگنر/حمید بهشتی


متن زیر محتوای ویدیوئی است در باره آثار وحشتبار تسلیحات اورانیوم دار که از طرف نیروهای آمریکا و انگلیس هم در عراق و افغانستان و هم در کوزوو و یوگوسلاوی سابق به کار برده شد.لینک اصل ویدیو نیز که به زبان آلمانی است در پائین متن وجود دارد. این ویدیو گزارشی است از فیلمی به نام "غبار مرگبار".


ادامهء مطلب

شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۸۹


گزارشی از وضعيت فشارها بر دانشجويان دانشگاه اميرکبير


از :دانشجونيوز


به گزارش دانشجونيوز، دانشگاه اميرکبير (پلی تکنيک تهران) نيز يکی از دانشگاه‌هايی است که همانند ديگر دانشگاه کشور مورد فشارهای هماهنگ مسئولين کشور قرار داشته است به طوريکه در طی ۱۵ ماه گذشته تعداد زيادی از دانشجويان پلی تکنيک از دانشگاه اخراج شده، يا از تحصيل محروم شده و يا طعم تلخ زندان را چشيده اند.


ادامهء مطلب

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84
نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش