جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۹۲


آواز ساده؛ سروده مهدی معتمدی مهر، زندانی سیاسی: تقدیم به مرحوم حاج سیدجوادی


نویسنده :مهدی معتمدی مهر


ندای آزادی : آن‌چه در پی می خوانید، سروده‌ای است از مهدی معتمدی مهر، عضو نهضت آزادی ایران که روز شنبه ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۱، بازداشت شد.

بازداشت اخیر وی اما چنان‌که همسر وی گزارش کرده، برای اجرای حکم زندان نبوده است. منزل شخصی وی مورد تفتیش قرار گرفته و با ضبط برخی لوازم شخصی وی (کامپیوتر و دست‌نوشته‌ها) وی راهی اوین شده است. مهدی معتمدی مهر دختری شش ساله و همسری بیمار دارد؛ که هر دو نوروز ۹۲ را بی او، به جشن نشستند.

پس از مسئول کمیته آموزش نهضت آزادی، محمدباقر علوی، یکی دیگر از اعضای نهضت آزادی و از نزدیکان ابراهیم یزدی نیز به همین شکل بازداشت شد. آقای علوی که افزون بر ۶۰ سال سن دارد نیز سابقه‌ی بازداشت چند هفته ای در سال ۸۸ را در کارنامه قضایی‌ اش ثبت کرده است.


تقدیم به انسانی والا: دکتر احمد صدر حاج سید جوادی

آواز ساده‌ی نی‌لبکی غم‌گین را

در نگاه خسته‌ات

می‌توان یافت.

اگر که هنوز، انگیزه‌ای ناچیزتر از مرگ زمزمه کند،

آه!

ای مانده از غبار خاطره‌ای سرد

شکوفه‌ توانی داد

دیگر روز؟
 

نظر شما دربارهء این مقاله


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این مقاله

حمید بهشتی

ایکاش! ایکاش می توانستیم از فنون همکاری جمعی که پیشرفت های علم و تکنیک و تمدن در اختیارمان گذارده اند استفاده کرده، در حالی که در جوّ استبداد امکان همنشینی و همکاری گروه های مختلفی که از استبداد تمکین نمی کنند جلوگیری می کند، با استفاده از اینترنت و جوّ مجازی، یکی متن آواز نویسد، دیگری برای آن آهنگ سازد و گروهی نوازنده و خواننده نیز آن را بصورت قابل عرضه در آورده در عرصه عمومی به مردم تقدیم نمایند. البته لازمه آن اینست که بخود جرأت دهیم و مرزهای خودی و غیرخودی را که بر ما غالب است بشکنیم و دست همکاری به یکدیگر دهیم. ایکاش!