جستجو در سایتطرح سبز


تقویم ایرانی

همراه با ندای آزادیشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۰


دو کلاهک موشکی با قابلیت حمل سلاح اتمی تحویل سپاه پاسداران شد


از :خبرنگاران سبز


اختصاصی خبرنگاران سبز/ کارشناسان ايران سبز:

دو کلاهک موشکی با قابليت حمل سلاح اتمی تحويل سپاه پاسداران شد. به گزارش کارشناسان ايران سبز، هشدارهای اخير آژانس بين المللی انرژی اتمی در مورد فرايند نظامی شدن فعاليت های هسته ای حکومت ايران ناظر بر همين تلاش های تسليحاتی است.

بر اساس گزارش های به دست آمده، در پی افزايش برد موشکهای توليد شده در صنايع نظامی وزارت دفاع که شعاع پرتاب آنها تا فاصله ۳۲۰۰ کيلومتری افزايش يافته، همزمان پروژه مشترکی بين صنايع نظامی ايران، پاکستان، چين و اکراين برای ساخت کلاهک های اتمی آغاز شد که اين اقدامها اکنون به نتيجه رسيده و نخستين کلاهک های ساخته شده تحويل سپاه پاسداران شده است.

دولت اوکراين در طراحی اين کلاهک ها و چين و پاکستان در تامين تکنولوژی و ماشين آلات با وزارت دفاع ايران همکاری کرده اند. آمريکا اخيرا به دولت پاکستان هشدار داده بود در صورت تداوم همکاری با صنايع اتمی ايران برخی مقامهای سياسی و نظامی اين کشور را در ليست تحريمهای بين المللی قرار خواهد داد.

گزارش های کارشناسان ايران سبز نشان می دهد که بخش های فنی و آزمايشگاهی دانشگاههای امير کبير و شهيد بهشتی نيز ملزم به همکاری برای تحقق بخشيدن به اين پروژه بوده اند.

طبق توافقی که بين سپاه پاسداران و وزارت دفاع صورت پذيرفته،طی ۱۰ ماه آينده ۸ کلاهک اتمی ديگر نيز توليد و به سپاه پاسداران تحويل داده می شود. تعدادی از اين موشک ها با هماهنگی صنايع دفاعی و با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان ساخته می شوند.

گزارش دريافتی نشان می دهد همزمان با اين اقدامات، برنامه ريزی برای هدايت موشکها به سوی چندين هدف احتمالی و از پيش تعيين شده در دست اجراست که از جمله آنها يک پايگاه نظامی آمريکا در مجارستان، يک شهر در جنوب فرانسه و يکی از شهرهای محل استقرار نظاميان آمريکايی در ايتاليا است.

گزارش های کارشناسان همچنين حاکی است صنايع نظامی و اتمی ايران حداکثر تا پايان سال جاری خورشيدی موفق به مجهز ساختن اين دو فروند کلاهک به جنگ افزارهای اتمی خواهد شد.

در حال حاضر پروژه های اتمی و موشکی ايران از نظر آژانس بين المللی انرژی اتمی رسما به يکديگر گره خورده و موقعييت دولت ايران را در جريان اجلاس آتی اين سازمان با مخاطره بسيار جدی تری مواجه می سازد.
 

نظر شما دربارهء این گزارش


* قابل توجه خوانندگان گرامی : سایت ندای آزادی از انتشار نظراتی که رعایت عفت کلام را ننموده و یا نوشته هایی که مروج نفاق قومی و مذهبی باشند خودداری خواهد کرد. بخاطر داشته باشیم، یکی از شروط آزادی و دموکراسی، احساس مسئولیت است.

نظرات بیان شده دربارهء این گزارش